Dzūkijos gidė: pramogos Alytuje ir aplink – kam mažai, o kas nespėja

Dzūkijos veidas“ nepriklausoma autorė tęsia apžvalgą po Alytų – praėjusiame straipsnyje https://dzukijosveidas.lt/2022/10/01/dzukijos-gide-aiskinasi-kur-pavalgyti-alytuje-nors-mados-atsilieka-kainos-dziugina/ aptarusi maitinimo įstaigas, šįkart neria į pramogų pasaulį. Primename, kad redakcijos nuomonė nebūtinai sutinka su apžvalgininkės žodžiais.

„Alytus – ne turizmo miestas ir žmogui iš sostinės veikti čia nėra ką. Taip mane gąsdino draugai, kai pakavausi daiktus persikraustymui į Dzūkijos sostinę. Kartojo, kad mes Alytuje mirsim iš nuobodulio – sudie kultūrai, pamiršk linksmybes su vaikais ar palaimingas dienas akropoliuose.

Ir iš tiesų, prekybos centrų, kuriuose praradęs laiko nuovoką slankioji valandų valandas – nėra. Užtat tik žengus koją iš kiemo rasi pėsčiųjų-dviračių taką, vos už kelių kilometrų – ne vieną gaivų ežerą, o apie miškus nekalbu, nes jie yra visur. Tiesa, šiemet be grybų derliaus, tad ši nemokama pramoga vis dėl to turi ir minusų.

Ką veikti Alytuje? Nepelnytai užmirštos vandens pramogos – jei ne SPA ar ne vandens parkas, tai, rodos, vandens pramogų nėra. Anaiptol! Pirmadienį vėl duris atveriantis miesto baseinas ne tik džiugina ilgais takais, sekmadienio vidurdienį tuščiomis burbulinėmis voniomis, pirtimis, bet ir kainomis. Dvi valandos pramogų mūsų gausiai šeimai piniginę palengvina 20-čia eurų, už kuriuos visiems vaikams net ir galvą paskui duše spėju išplaut! Žinant kiek man vandens pašildymas dujomis kainuos žiemą, tai net apsimokės čia lankytis kas savaitę!

Kuo arčiau bažnyčia, tuo toliau Dievas? Sostinėje teatrų daug, bet apsilankymai juose reti, užtat Alytaus miesto teatre vizitus pradedi branginti labiau. Vien ko vertas artėjantis „Commedia“ festivalis į vieną vietą per keletą savaičių sugebantis atvežti geriausius spektaklius iš visos šalies.

Neatsilieka ir kultūros centras organizuojantis nesibaigiančius populiariausių atlikėjų koncertus ir pasirodymus. Net kino teatras pastaruoju metu spėja į įvairių kino festivalių traukinį iššokti – parodo ne masėms skirtus filmus, kurie užsieniuose visokiomis šakelėmis ar lokiais apdovanojami.

Kaip prisikviesti draugus iš kito miesto? Dabar juos galite privilioti sinagogoje esančia paroda – milijonus kainuojantys Amadeo Modigliani ir Chaimo Soutine’o darbai Lietuvoje demonstruojami pirmą kartą. Sako, neva sąjungos laikais buvo kažkas atvežta, bet ten, greičiausiai, tik kopijos.

Nepelnytais užmirštas Alytaus kraštotyros muziejus. Aišku, kas žino tai lankosi, bet sutikau tiek daug nosį kraipančių… Patikėkite, dzūkų sodžiaus ekspozicija su žaidimais vaikams ir virtualios realybės akiniais, yra viena įdomesnių Lietuvoje, o edukacijos vaikams ir šeimai vertos plojimų.

Viena didžiausių pramogų vietų Alytuje yra Jaunimo parkas – įspūdinga žaidimų aikštelė, visokie pump truck kalneliai važinėjantiems riedlentėmis ir tais mažais dviratukais, bet jei paauglys jau per didelis čiuožykloms, o ekstremalus sportas neįdomus – veikti, tiesą pasakius,  nėra ką.

Taip priėjome ir prie mažiau linksmų dalykų – nėra pramogų vyresniems vaikams bei paaugliams. Kur švęsti gimtadienį, pavyzdžiui, 12-metei? Batutų kambaryje vidutiniškai tenka apsilankyti beveik kas mėnesį – tai, rodos, vienintelė vieta gimtadieniui. Pabandžiau paskambinti į keletą kūrybinių studijų, bet niekas neturi patalpų. Kinas sename kino teatre, boulingas neaiškiose kavinėse ir pica po to? Edukacija muziejuje? „Mama, tu juokauji“, net girdžiu savo paauglės klausimą.

Aišku, neribojant biudžeto pramogų tikrai galima susigalvoti įvairių – kai kurie tėvai vaikus ir jų draugus nuveža papramogauti į Druskininkus ar Birštoną. Turiu atsakymą kodėl teko sniego arenai ieškoti naujų savininkų – ar esate ten buvę paprastą dieną? Nė vieno žmogaus. Nė vieno! Už dviejų valandų pramogas šeimai su slidžių bei kitos įrangos nuoma ir instruktoriumi mažesniems vaikams sumokėjome daugiau nei 150 eurų. „Pigiai“ prasisukome, nes buvo darbo diena. 150 už dviejų valandų pramogą. Paskui stebimės, kodėl ten nėra žmonių ir jie bankrutuoja.

Vandens parkai – taip pat prabangos prekė. Suaugusiam keturių valandų bilietas – 22 eurai. Tik ten nereikia papildomai nuomotis slidžių ar batų, tad bendra sąmata mažesnė.

Tad gal liksiu Alytuje – šiemet čia kultūros sostinei skirtų renginių tiek, kad kartais ir sunku suspėt į visus nueiti. Praėjusį penktadienį nemokamas spektaklis, sekmadienį – gyvūnų diena, pirmadienį krepšinio varžybos, antradienį veteranai futbolininkai +35 į finalą išėjo, savaitė prieš tai praūžė etno šventės, mugės, o kur dar visą vasarą triukšmą kėlę dragai ir driftai. Sakė, nauja paroda kraštotyros muziejuje gera. Dar per metus nespėjau aplankyti A.Matučio ir archeologijos muziejų. Nuo Baltosios rožės tilto galima šokinėti su guma – tiesa, pramoga labai trumpa, tik bac, 40 eur, ir viskas.

O kai nusibosta ta visa kultūra, nemokama masofkė, alytiečiai labiausiai linksminasi rengdami piknikus savo namų kiemuose. Aišku, yra ir oficiali piknikų erdvė parke, bet ten nesu mačiusi nė dūmelio. Namuose viskas paprasčiau ir pigiau. Gal dėl to kirtus Alytaus miesto ženklą „Porshe“ koncentracija yra dvigubai didesnė nei kituose miestuose?

Be to, alytiškiai apie savo renginius žino labai mažai. Kas antras nustemba išgirdęs kas čia per žalia vakarienė vyko, vaikų draugų mamas informuoju apie būsimas atrakcijas vaikams (mačiau, bus klounai iš Odesos!), tad kyla klausimas – blogai jus informuoja ar jūs nenorite būti informuoti? Kaip tą alytiškį iš namų išvilioti, nes ant savo sofos prie žydrojo ekrano taip ramu ir gera?“

2 komentarai apie “Dzūkijos gidė: pramogos Alytuje ir aplink – kam mažai, o kas nespėja

  1. Važiuokit link Molėtų, ten nemažai yra ką pamatyti, labai gražūs miškai, daug takelių. Taip pat yra ir muziejų bei pramogų parkų, Vieną tokį neseniai aplankėme, labai smagūs žaidimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *