Tonomis degalus pylęs konservatorius A. Vrubliauskas: „Gerbiamas teisme, kaltės nepripažįstu“

A. Vrubliauskas. Teodoro Biliūno/ BNS nuotr.

Tonomis degalus pylęs konservatorius A.Vrubliauskas: „Gerbiamas teisme, kaltės nepripažįstu“ Buvęs ilgametis Alytaus rajono meras ir dabartinis tarybos narys Algirdas Vrubliauskas ketvirtadienio rytą pasirodė Kauno apygardos teisme, kur jis ginasi dėl to, jog už mokesčių mokėtojų pinigus tonomis pylėsi degalus į „mobilią kolonėlę“, – galimai piktnaudžiavo gaunant savivaldos išmokas. Ūkininko ir politiko vaidmenis supainiojęs kaltinamasis savo kaltės nepripažįsta. A.Vrubliauskas priklauso Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, tačiau sulaukęs įtarimų savo narystę sustabdė.

„Viską išgirsime teisme“, – tiek žurnalistams tik tepasakė į posėdį atėjęs A.Vrubliauskas.

1966 m. gimęs ir aukštąjį išsilavinimą įgijęs įtakingas politikas teisme nurodė šiuo metu ūkininkaujantis Alytaus rajone. Individualią veiklą jis vykdė ir PVM mokėtoju buvo ir tuo metu, kai darė nusikaltimus, kuriais šiuo metu yra kaltinamas.

Pylė tonomis

A.Vrubliausko pavardė „čekiukų“ skandale nuskambėjo pernai rugsėjį, kai paaiškėjo, kad buvęs rajono meras degalus pylė į savo turėtą mobilią kolonėlę.

Politiko savivaldybės buhalterijai pateikti degalų kvitai buvo „įspūdingi“ – pildavosi degalus tonomis ir atsiskaitydavo tik grynaisiais, o ant kvitų buvo nurodomi ir A.Vrubliausko, kaip ūkininko, rekvizitai (kompensuodamas lėšas, pateikdavo tiek savo kaip fizinio asmens, tiek kaip ūkininko rekvizitus). Pavyzdžiui, vieną kartą buvęs meras degalinėje įsipylė 999 litrus dyzelino.

A.Vrubliauskas kaltinamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu.

2019–2023 metų laikotarpiu jis, siekdamas gauti kompensacijas dėl neva patirtų išlaidų, Alytaus rajono savivaldybės administracijai pateikdavo suklastotus finansinius dokumentus.

Kaltės nepripažįsta

Pradėjus posėdį, buvo paviešintas kaltinamasis aktas. A.Vrubliauskas asmeninėms reikmėms skirtas kuro ir transporto priemonių remonto išlaidas galimai deklaruodavo kaip išlaidas, susijusias su tarybos nario veikla.

Bylos duomenimis, buvęs meras savivaldybės administracijai pateikdavo suklastotus dokumentus ir tokiu būdu praėjusią kadenciją apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Pasak prokuroro Dariaus Valkavičiaus, kaltinamojo veiksmais (piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi) ne tik buvo padaryta 19 669 eurų turtinė žala, bet ir buvo pakirstas pasitikėjimas Alytaus rajono savivaldybe, kaip institucija, ir juo, kaip valstybės politiku.

Prokuroras iš viso įvardijo apie 15 nusikalstamos veikos epizodų.

„Gerbiamas teisme, kaltės pagal pareikštus straipsnius nepripažįstu“, – išklausęs kaltinimų, pareiškė politikas.

Prakalbo apie klaidą

STT įtarimus jam pateikė sausio pradžioje. Sulaukęs įtarimų dėl „čekiukų“, Alytaus rajono eksmeras dar sausį grąžino 20 tūkst. eurų panaudotų savivaldybės tarybos nario išmokų ir sustabdė savo narystę Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje.

A.Vrubliauskas partijos nariu buvo nuo 1996 metų.

Po posėdžio žurnalistė paklausė kaltinamojo, kodėl grąžino 20 tūkst. eurų, jei manosi esąs nekaltas. Už politiką suskubo atsakyti jo gynėjęs, ištaręs žodį „klaida“.

„Netgi neaišku, ar čia reikėjo grąžinti, ar nereikėjo grąžinti. Apskaitoje ir toje, ir toje yra. Ne buhalteris juk jis“, – šyptelėjo advokatas.

Byloje paskelbta pertrauka. Kitame posėdyje bus apklausti keli liudytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *