Nuo gramatinių klaidų – iki „azijiečio Pranciškaus“: G. Nausėdos ir I. Vėgėlės liapsusai ir juokino, ir pykdė

l.rytas nuotraukų koliažas

Prezidento rinkimų kampanijai įsibėgėjus, pasipylė ir kuriozinės kandidatų į prezidentus situacijos bei jų daromos klaidos.

Šią savaitę šalies gyventojams užkliuvo ir dabartinio prezidento Gitano Nausėdos, ir advokato Igno Vėgėlės padarytos klaidos, vienus prajuokinusios, kitus – papiktinusios.

Apsilankė bažnyčioje Po Lietuvą keliaujantis ir su rinkėjais susitikinėjantis kandidatas į prezidentus, advokatas I. Vėgėlė ketvirtadienį lankėsi Klaipėdoje, o po vizito savo feisbuko paskyroje patalpino vaizdo įrašą, kuriame jis – prie Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios.

„Užsakau į Klaipėdą, ir negaliu neprasukti pro švento azijiečio Pranciškaus bažnyčią“, – savo vaizdo įrašą pradėjo I. Vėgėlė.

Netrukus po įrašu pasipylė pašiepiantys komentarai. „Pagal Dr.Vėgėlę Pranciškus buvo azijietis, kaip diena taip naujiena“, – rašė vienas komentatorius. Galiausiai savo įrašą ir padarytą klaidą pakomentavo ir pats I.Vėgėlė.

„Kiek daug pastabų dėl tarimo klaidos. Va, kad taip valdančiųjų rimtiems politiniams „liapsusams“ nebūtumėm abejingi. Ypač, pastabūs žurnalistai. Iš kitos pusės – netyčia per „lapsus linguae“ visai pavykusi nuostabios Bažnyčios ir Brolių Pranciškonų veiklos reklama.

Esu tikras, daug daugiau apie jų prasmingą veiklą sužinojo. Ir dabar net ir netikintys žinos Pranciškonų ordinų kilmę. Linkėjimai visiems!“– po savo įrašu rašė advokatas ir apribojo galimybes sekėjams komentuoti šį įrašą.

Problemos dėl rašybos

Atidžių rinkėjų pašaipų centre šią savaitę atsidūrė ir dabartinis šalies vadovas ir kandidatas rinkimuose G.Nausėda, trečiadienį su pirmąja ponia Diana Nausėdiene apsilankęs Kupiškyje.

Po šio vizito socialiniuose tinkluose papilto nuotrauka su G.Nausėdos linkėjimu Kupiškio viešosios bibliotekos svečių knygoje, nes viename prezidento parašytame sakinyje – net kelios klaidos.

„Kupiškio rajono savivaldybės viešĄjai bibliotekai, linkėdamas atliepti skaitytojų lūkesčiAMS, padėti knygai rasti kelią į jų širdis“, – parašė G.Nausėda.

Vieną klaidą jau rašydamas pastebėjo pats prezidentas, nubraukęs ir pasitaisęs, tuo metu klaida žodyje „viešajai“ ir neteisingai parinktas linksnis „skaitytojų lūkesčius“ buvo palikti.

„Ar čia pokštas? Pasakykite, kad čia pokštas“, – prašė vienos feisbuko grupės narys.

Tiesa, patys Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai buvo gerokai atlaidesni prezidento klaidoms.

„Ką padarysi – susijaudino prezidentas. Visiems pasitaiko“, – geranoriškai juokėsi vienas iš bibliotekos darbuotojų.

Prezidento rinkimai įvyks šių metų gegužės 12 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *