Alytus turi savo galiūną: per itin trumpą karjeros laiką pasiekė įspūdingų laimėjimų

Galiūnas alytiškis Modestas Struckus vos per trejus metus sugebėjo įsirašyti į stipriausių Lietuvos galiūnų gretas ir jau turi įspūdingų pasiekimų tarptautinėje arenoje. Lietuvos galiūnų federacijos nuotraukos.

Alytus turi savo galiūną. Tai Modestas Struckus (31 m.), vos per trejus metus sugebėjęs įsirašyti į stipriausių Lietuvos galiūnų gretas ir jau turintis įspūdingų pasiekimų tarptautinėje arenoje. Neretai šios sporto srities žinovai Modestui negaili komplimentų dėl nepriekaištingų fizinių duomenų ir net tikisi, kad jis gali tapti stipriausiu pasaulio žmogumi tituluoto Žydrūno Savicko įpėdiniu, nes šis dzūkas per itin trumpą laiką demonstruoja neįtikėtiną pažangą galiūnų sporte ir dėl to turi daug potencialo.

Turėjo daug jėgos, kurią norėjo išlaisvinti

„Niekada negalvojau, kad tuo užsiimsiu, bet į priekį mane vedė noras ko nors gyvenime pasiekti. Niekada nenorėjau sėdėti namuose prie kompiuterio. Man reikia judėti, sportuoti ir taip iki šios dienos. Savyje turėjau labai daug jėgos, kurią norėjosi išlaisvinti“, – pasakojo vyras.

Įdomu tai, kad alytiškis niekada aktyviai nesidomėjo galiūnų sportu, nesekė ir pasiekimų šioje srityje. Niekada neturėjo ir savo etalono, kurio pavyzdžiu galėtų sekti. Sportininkų nėra ir jo šeimoje, giminėje.

Modestas dar nuo vaikystės jautė savyje turintis milžiniškos jėgos ir vis ieškodavo būdų, kaip ją iškrauti. Vaikystėje jis lankydavo dziudo treniruotes, tačiau šis sportas nereikalavo tiek jėgos, kiek savyje jos turėjo ir nuolat ieškodavo papildomų jėgos iškrovos būdų. Lankė sporto klubą, kur ir susigundydavo išbandyti jėgos pratimų. Ten ir suprato, kad tai gali būti jo „arkliukas“.

Talentą pastebėjo senieji „vilkai“

Modesto treneris Vilmantas Bliujus vis organizuodavo stipriausių galiūnų varžybas Alytaus festivalyje „Jotvos vartai“, o dzūkas nepraleisdavo progų jose dalyvauti, kol galiausiai užėmė prizinių vietų.

„Į varžybas atvyko ir stipriausi šalies galiūnai – Žydrūnas Savickas, Saulius Brusokas ir kiti senieji šio sporto „vilkai“. Būtent jie mane pastebėjo ir pasiūlė dalyvauti rimtesnėse varžybose. Tačiau pasitarę su treneriu Vilmantu atsisakėme, nes jautėme, kad dar nesu pasiruošęs varžytis su stipriausiais galiūnais. Dar teko daug dirbti“, – pasakojo Modestas.

Galiausiai alytiškis prieš trejus metus nusprendė sudalyvauti Lietuvos galiūnų federacijos rengiamose varžybose. Kuo toliau, tuo sekėsi jam geriau ir galiausiai jis pateko į šių varžybų finalą.

„Būtent tada ir supratau, kad čia mano vieta ir galiu save šiame sporte realizuoti, juolab kad galiūnų varžybose yra labai daug rungčių. Geriausiai man sekasi kelti rastus, tempti vilkikus, laikyti svorius prieš save. Mano stiprybė yra greitis.

Nepatinka statinės rungtys tokios, kuriose yra pritūpimai. Tai silpnesnė vieta, tačiau ties jomis daug dirbu.

Jau praėjusią vasarą jaučiausi gerai pasiruošęs, o visuose galiūnų čempionato etapuose užėmiau prizinių vietų“, – pasakojo alytiškis.

Vasaros varžyboms ruošiasi nuo žiemos

Galiūnų varžybų sezonas įprastai prasideda vasarą, tad jam ruoštis alytiškis pradeda dar žiemą. Jis treniruojasi ne tik privačioje sporto salėje, bet ir savo asmeninėje.

Iš pradžių treniruotės būna lengvos pamažu jas sunkinant. Modestas dažniausiai sportuoja kas antrą dieną, mat kūnas gauna itin dideles apkrovas.

„Vienam pakelti 200 kilogramų yra be galo daug, o man tai tik apšilimas. Aš nešioju ir virš 300 kilogramų. Tačiau tokių svorių negalima kelti iš karto, kūną reikia prie jų pratinti pamažu“, – pasakojo alytiškis.

Pasirodo, kad ir sportininko mityba nėra niekuo neįprasta, tačiau valgyti reikia daug. Vyriškis niekada neatsisako nei cepelinų, nei kitų kaloringų ir ne tokių sveikų patiekalų. Ypač mėgsta saldumynus.

Laisvalaikiu galiūnui patinka susitikti su draugais, leisti laiką gamtoje, pirtelėse, pasilepinti vandens pramogomis kubiluose.

Geba suremontuoti ir automobilius, tad su draugais mielai imasi ir šio amato.

Modestas augo ir iki 27 metų gyveno kaime, o po to jį iškeitė į miestą. Kaimo darbų jis visuomet imdavosi su entuziazmu, tačiau fizinei iškrovai ir jų pritrūkdavo.

„Kartais po ūkio darbų dar prisigalvodavau sau visokių fizinių veiklų, kad tik turėčiau kuo užsiimti, kaip išsikrauti“, – tikino vyras.

Galiūnų sportui – milžiniškos investicijos

Beje, galiūnų sportas toli gražu negali būti pragyvenimo šaltiniu, priešingai – tai yra be galo brangus pomėgis, į kurį investicijų Modestas jau net nebeskaičiuoja.

„Gyventi iš šio sporto neįmanoma. Investicijos į jį – milžiniškos. Reikia įsigyti įrangos, patalpų, daugiau maisto, papildų, aprangos, avalynės, diržų. Jau su tuo susigyvenau ir stengiuosi neskaičiuoti, nes kitaip galvą gali pradėti skaudėti“, – juokiasi vyras.

Ekipuotė kiekvienai rungčiai būna skirtinga, tad būna, kad į varžybas tenka vežtis kelias poras batų ir daug kitos skirtingos įrangos.

Nepaisant to, Modestas niekada nesigailėjo tokio savo pasirinkimo.

Alytiškio pasiekimuose – ir tarptautinės arenos taurės

Aukščiausi Modesto kaip galiūno pasiekimai yra praėjusiais metais Vilniuje vykusiame Baltijos galiūnų čempionate užimta antroji vieta, o Latvijoje vykusiose tarptautinėse galiūnų varžybose jis iškovojo trečią vietą.

Šie metai jam pažėrė kur kas didesnių iššūkių, mat varžytis su penkiais stipriausiais šalies galiūnais yra ką veikti.

Šių metų sėkmingiausios varžybos Modestui – Birštone kasmet Vido Blekaičio organizuojamos „Nemuno galiūnas“, kur dalyvaudamas trečius metus išplėšė nugalėtojo taurę.

„Tai buvo vienos reikšmingiausių varžybų man. Jos buvo tarptautinės ir teko varžytis su Ukrainos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos galiūnais“, – tvirtino Modestas.

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vyko Pasaulio taurės galiūnų varžybos, kuriose alytiškis užėmė penktą vietą.

„Būti penktu tarp galingiausių pasaulio galiūnų nesitikėjau. Tikėjausi šeštos vietos ir labai džiaugiuosi pranokęs savo paties lūkesčius. Bet dabar, išanalizavęs savo klaidas, supratau, kad galėjo būti ir dar geriau“, – kalbėdamas apie savo pasiekimus kuklinosi Modestas.

Jo sąskaitoje – jau dešimtys galiūnų taurių.

Svajonės ir planai – tyliai

Kaip alytiškis jaučiasi, kai šio sporto žinovai deda labai daug vilčių į jį kaip galiūną ir net tikisi, kad jis bus Žydrūno Savicko įpėdinis šiame sporte?

„Tai malonu, bet nemėgstu savęs taip išaukštinti. Darau tai, ką galiu. Į priekį mane veda tikėjimas, kad galiu daugiau. Yra daug žmonių, tikinčių manimi“, – sako Modestas.

Tiesa, jis turi ir ambicingų ateities planų, tačiau jis mėgsta jų siekti tyliai, todėl jų atskleisti neskuba.

„Norai, svajonės linkę taip greitai nesipildyti, todėl į tai žiūriu labai atsargiai. O kol kas laukia labai daug darbo“, – sakė alytiškis.

Palaikymas – ir iš artimųjų, ir iš draugų galiūnų

Palaikymo siekiuose jis sulaukia ne tik iš savo artimųjų, bet ir draugų iš galiūnų pasaulio. Su V. Blekaičiu Modestas yra geri draugai, o S. Brusokas jam labai daug padeda savo patarimais ir patirtimi.

Artimieji, draugai Modestą taip pat palaiko, tačiau sulaukia ir raginimų pasaugoti savo sveikatą. Kartais varžybų metu sveikata išties neatlaiko ir tenka įsikišti net medikams. Bet jauno vyro visai tai nesulaiko.

„Gal čia tas jaunatviškas maksimalizmas, ypač kai daug palaikymo sulaukiu iš artimųjų. Net nesitikėjau, kad į šį sportą mane palaikydami taip įsitrauks mano tėvai. Kai lankiau dziudo, tai tokio jų susidomėjimo nebuvo. Dabar į kiekvienas varžybas jie važiuoja su manimi“, – šypsosi galiūnas iš Dzūkijos.

Beje, traumos šiame sporte yra dažnas palydovas, tačiau kol kas didesnių jų pašnekovas išvengė. Jis įsitikinęs, kad su šia sporto šaka draugauti galima iki 40 metų, nors labai priklauso ir nuo to, kada šiuo sportu pradedama užsiimti.

„Aš už tai, kad į šį sportą ateiti reikėtų kuo vėliau, kai jau galutinai susiformuoja, subręsta organizmas. Pabaigus profesionalo karjerą, sumažinti fizinio aktyvumo tempų jau nebegalima, priešingu atveju teks kentėti stiprius raumenų, sąnarių skausmus.

Su tokia ateitimi jau esu susitaikęs ir tai, kad jau reikės sportuoti visą gyvenimą, manęs nė kiek negąsdina. Net nežinočiau, ką veikti be sporto“, – pasakojo pašnekovas.

Tiesa, vyras jau turi sukūręs ir savo šeimą, tad jeigu kada tektų rinktis, jis nė kiek nedvejodamas pasirinktų būtent šeimą.

„Žinau, kad kai sulauksiu atžalų, tikrai teks kažkaip balansuoti, gal kiek sumažinti tempus, sportas nukentės, bet nemanau, kad jo visiškai atsisakysiu“, – įsitikinęs alytiškis.

Atpažįsta ir gatvėje, bet saugesnis nesijaučia

Žmonės neretai jį atpažįsta ir gatvėje, tačiau dažniausiai aplinkinių dėmesį jis pritraukia raumeningu savo stotu ir ūgiu, kuris siekia 1,91 m, o svoris – apie 140 kg.

„Pastebėjau, kad žmonės manęs privengia, gal juos baugina mano galiūniška išvaizda. Tačiau tie, kurie mane pažįsta, žino, kad nesu agresyvus, o priešingai – esu kantrus piktiems žmonėms. Yra tekę panaudoti jėgą, tačiau tai buvo kritinis atvejis“, – pasakojo alytiškis ir pridūrė, kad nesijaučia saugesnis už kitus vaikščiojant gatvėse.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Alytus turi savo galiūną: per itin trumpą karjeros laiką pasiekė įspūdingų laimėjimų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *