Akvarelės darbų parodoje – santūrūs spalvų sąskambiai

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje lankytojams atverta vienos iš jautriausių dailės sričių – akvarelės – paveikslų paroda. Švelnios pastelinės tapybos darbų spalvos – tikra atsvara viduržiemio pilkumai ir atšiaurumui.

Nenuilstantis akvarelės meno puoselėtojas Alytuje – dailininkas Benjaminas Jenčius – tęsia tradiciją pristatyti savo mokinių darbus visai bendruomenei. Jau beveik penkerius metus Alytaus dailiųjų amatų mokykloje rengiantis akvarelės kursus suaugusiems, kantrusis mokytojas subūrė visą ratą šios subtilios tapybos technikos entuziastų Alytaus mieste, rajone ir už jo ribų.

Parodoje eksponuojamus darbus nutapė savo vidines kūrybines galias išlaisvinusios moterys: Giedrė Lisovska, Vaiva Danilova, Gabija Ruplėnaitė, Aušra Deltuvienė, Liudmila Kuznecova, Jurgita Tamulienė, Laima Elsnerienė, Jurgita Dekerienė, Roma Dimšienė, Diana Vaitkevičienė, Danutė Bulsienė. Mokytojas Benjaminas Jenčius prasitarė, kad jo kuruojamus akvarelės kursus lankė ir vienas vyras, kuris šįkart savo darbų viešam eksponavimui patikėti neišdrįso.

Nors darbų autorės nedrąsiai žvilgčiojo viena į kitą ir teigė, jog jų kūriniai netobuli, tačiau jų mokytojas Benjaminas Jenčius atitarė, jog matąs didelį progresą ir potencialą.

Pristatydamas parodą Benjaminas Jenčius padėkojo bibliotekos direktorei Giedrei Bulgakovienei, kad parodas nuolat priima į savo erdves. Anot akvarelės meistro, biblioteka yra tarsi šventoji vieta – antra po bažnyčios. Demokratiškoje aplinkoje, jaukioje knygų apsuptyje įkurdintos akvarelės visada sulaukia lankytojų dėmesio – prie paveikslų stabteli net ir labiausiai skubantys.

Akvarelės darbų parodą Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) bus galima apžiūrėti iki vasario 15 dienos.

Ilonos Krupavičienės nuotr.

Panašūs įrašai:
  Prenumeruoti  
Pranešimus apie