Šaldytuvų gamyklos atstovai tvirtina: „Snaigė neketina stabdyti savo gamyklos“

BFL nuotr.

Bene prieš šešis dešimtmečius įkurta ir prieš tris dešimtmečius kaip akcinė bendrovė įregistruota, šiuo metu apie pusė tūkstančio darbuotojų turinti šaldytuvų gamykla „Snaigė“ jau ne pirmą kartą atsiduria kalbų apie gresiantį bankrotą ar tiesiog gamyklos uždarymą sūkuryje. Ypač tai suaktyvėjo prasidėjus karui Ukrainoje. Apie situaciją bendrovėje bei su kokiais sunkumais iš tiesų susiduria įmonė, pasidalinti sutiko jos atstovai, raštu atsakę į pateiktus klausimus. Į klausimus atsakė AB „Snaigė“ rinkodaros direktorė Rūta Petrauskaitė.

Nors įmonės atstovai tikina neturintys planų uždaryti gamyklą, situacija keičiasi labai greitai ir dėl jos nepastovumo prognozuoti, kas bus toliau, būtų pernelyg sudėtinga.

Karas Ukrainoje palietė visą pasaulį. Sankcijos vienaip ar kitaip paliečia ir rusų kapitalo verslus, įmones Lietuvoje. Kaip konkrečiai ši situacija palietė Alytuje veikiančią šaldytuvų gamyklą „Snaigė“, kurios pagrindinis akcininkas yra Rusijos pilietis?

Mūsų pagrindinis akcininkas nėra susijęs nei su jėgos struktūromis nei su politika, todėl sankcijos jam netaikomos. Netaikomos ir „Snaigei“.

Vis tenka išgirsti signalų, esą bendrovė „Snaigė“ išgyvena ne pačius geriausius laikus, kad susiduria su rimtais sunkumais. Kiek šiuose teiginiuose yra tiesos?

Su sunkumais dabar susiduria daug įmonių. Jau pernai pradėjo brangti medžiagos, komponentai, transportas. Vykstant karui, augant infliacijai kainos kils ir toliau, todėl lengva nebus niekam, taip pta ir mums. Be to, Ukraina yra viena svarbiausių mūsų rinkų, dabar, tikimės neilgam, jos netekome. Į Ukrainą eksportavome šaldytuvus beveik nuo „Snaigės“ atidarymo pradžios – daugiau nei 50 metų, turime tvirtus nusistovėjusius ryšius su vietiniais partneriais, turime ir dukterinę įmonę.

Ar įmonei teko susidurti su pandeminiais iššūkiais? Kaip jie paveikė bendrą situaciją?

Karas Ukrainoje  privertė pamiršti pandemiją. Šių dienų kontekste su pandemija susiję iššūkiai nebeatrodo sudėtingi. Pandemiją bendrovė išgyveno gan lengvai. Buvo sustojimų, buvo logistinių trukdžių, ypač pandemijos pradžioje, bet vėliau sekė prekybos atsigavimas ir suaktyvėjimas. Darbuotojai nors ir sirgo, tačiau tragiškų pasekmių nebuvo, be to, darbuotojai noriai skiepijosi.

Kokios šios įmonės ateities perspektyvos ir galimybės toliau tęsti veiklą?

Mes neretai susiduriame su įvairias iššūkiais tačiau sėkmingai su jais susidorojame. Pasauliniame kontekste esame labai maža įmonė, konkuruojame su didžiaisiais buitinės technikos gamintojais, kurių apyvartos yra milijardinės, dažnai patiriame spaudimą tiek iš tiekėjų, tiek iš klientų, tiek iš savos valstybės institucijų. Tačiau esam lankstūs, gyvybingi, turime savo pirkėjus trisdešimtyje Europos, Azijos bei Afrikos šalių, turime daug planų ir idėjų.

Mūsų, tikslas – sėkmingai veikianti „Snaigė“, laimingi darbuotojai bei patenkinti pirkėjai.

Ar turite planų kaip nors plėsti savo veiklos spektrą? Jeigu taip, tai kaip?

Nepaisant iššūkių ir sunkumų, „Snaigė“ nuolatos kuria naujus produktus bei drąsiai žengia į kitas verslo sritis.

2021 metais toliau sėkmingai vystėme ir plėtėme savo profesionalios bei komercinės technikos gaminių linijas. Sukūrėme naujus medicininės paskirties šaldytuvus, atitinkančius aukščiausius industrijos reikalavimus, tarp kurių – ir DIN13277 standartą. Metų gale pradėjome šių šaldytuvų serijinę gamybą.

Pagaminome pirmųjų šaldytuvų, skirtų profesionaliai virtuvei, jų pavyzdžių bei pasirengėme jų serijinei gamybai.

Prieš porą metu sukūrėme ir pardėjome gaminti šaldymo agregatų serijinę gamybą.

Šie gaminiai atveria duris į kitas, bendrovei naudingas, verslo kategorijas. Profesinės ir komercinės šaldymo  įrangos gamyba yra strateginė bendrovės vystymosi kryptis, ateityje šio segmento pardavimai sudarys beveik pusę visų „Snaigės“ pardavimų.

Planuojame toliau plėsti medicininę šaldymo įrangą: atsiras daugiau šaldytuvų modelių vaistams ir preparatams saugoti, pristatysime šaldytuvus laboratorijoms. Gausės modifikacijomis ir profesionalios virtuvės šaldytuvų linija.

Ar yra tikimybė, kad nuo 1963-ųjų įkurta gamykla stabdys savo veiklą? Jeigu taip, tuomet kokioje laiko perspektyvoje galėtų tai įvykti?

Balandį, po Velykų, planuojame trumpą profilaktinį sustojimą prieš sezoną, bet turbūt klausimas buvo ne apie tai. „Snaigė“ neketina stabdyti savo gamyklos. Laukiame sezono pradžios, tikimės kad mūsų klientai atsigaus iš sąstingio, vis tiek gyvenimas nestovi vietoje – žmonėms reikės mūsų produkcijos.

Ar yra planų mažinti ar didinti darbuotojų skaičių? Kokie tie skaičiai būtų?

Šiuo metu konkrečių planų nei mažinti nei didinti darbuotojų skaičiaus neturime.

AB „Snaigė“ 2021 metais eksportavo į beveik 30 Europos, Azijos ir Afrikos šalių. Eksportas sudarė 91  proc. visos bendrovės apyvartos.  Didžiausios bendrovės užsienio pardavimų rinkos 2021 metais buvo Vokietija (25 proc.), Ukraina (11 proc.), Norvegija (7 proc.), Austrija (7 proc.), Čekija (6 proc.).

AB „Snaigė“ neaudituotais konsoliduotais duomenimis  per 2021 metus pasiekė beveik 33,5 mln. EUR  apyvartą, t.y. 14  proc. didesnę nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *