Į turizmo sodybą Alytaus rajone – lankytojai ir iš atokiausių šalies kampelių

Griauti senuosius senelių namus ar bandyti prikelti naujam gyvenimui? Tokią dilemą sprendė Tomo ir Jūratės Pocevičių šeima, kurį laiką gyvenusi užsienyje. Šiandien Alytaus rajone, šalia Miroslavo, įkurta jauki turizmo sodyba turbūt buvo geriausias priimtas sprendimas. Ne šiaip ji pavadinta „Liepų krantas“ – prie pat vandens telkinio ošia dar Tomo senelių sodintos liepos. Ir tai tapo traukos vieta ramaus poilsio gamtos prieglobstyje išsiilgusiems miestiečiams iš visos Lietuvos ar tiesiog ieškantiems unikalios vietos šventėms.

Atnaujintoje sodyboje – ir autentiškos detalės

„Pirmiausia sodyboje sau pasistatėme naują gyvenamą namą, o tada sprendėme, ką daryti su senąja senelių sodyba – griauti ar atnaujinti, prikelti naujam gyvenimui. Iš mus aplankiusių svečių vis išgirsdavome, kaip čia pas mus jauku, kokia graži gamta. Tada kilo mintis tuo grožiu pasidalinti su svečiais ir viskas susidėliojo taip, kad ten, kur gyveno seneliai, pamažu įrengėme sodybą šventėms ir poilsiui“, – pasakojo Tomas.

Ši jau ketvirtus metus lankytojus priimanti sodyba išties puošia Alytaus rajone esančio Miroslavo seniūniją, ryškūs rusvai raudoni pastatai, puošniai baltais langų apvadais traukte traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius. Čia įkurta ir oranžerija, erdvi terasa. Galima pasikaitinti saunoje, pasilepinti pirties kubilo malonumais. Nors sodyboje esantys pastatai buvo atnaujinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus, pritaikyti svečiams, pačiame kraštovaizdyje yra išlikę daugybė autentiškų detalių, tokių kaip senosios liepos.

Aplinka skrupulingai išpuoselėta, gamtos žalumą praturtina didžiulis vandens telkinys. Prie jos grožio puoselėjimo prisideda ir abi trylikametė ir dešimtmetė dukros – Auksė ir Ema.

Galimybes užsienyje nugalėjo nostalgija ir ryšys su gamta

Senoji senelių sodyba kupina nostalgiškų prisiminimų. Čia Tomas leisdavo savo vaikystės vasaras, todėl čia užsimezgė labai artimas ryšys ir su gamta.

„Galimybių kurtis patogų gyvenimą turėjome ir užsienyje, tačiau visuomet traukė Dzūkijos kraštas, jo gamta. Senelio sodyba ir nuostabi jos vieta tapo pagrindiniu motyvu sugrįžti į gimtuosius kraštus. Niekada nesigailėjome tokio sprendimo. Be to, nepraleidome progos sudalyvauti Alytaus rajono savivaldybės verslo rėmimo programoje ir gavome paramos. Tai palengvino mūsų verslo vystymą“, – pasakoja Tomas.

Aktyviai imasi rajono ambasadoriaus vaidmens

Ši sodyba – papildomas šeimos pajamų šaltinis. Šių metų šiltojo sezono kalendorius jau užpildytas užsakymais. Beje, Pocevičių šeima planuoja plėsti verslo paslaugas ir mato tam didelį potencialą.

„Nuoširdžiai norisi, kad Alytaus rajonas būtų patrauklesnis, turėtų ką pasiūlyti turistams, svečiams. Mūsų sodyba yra palankioje geografinėje vietoje – už 15 minučių kelio yra Metelių regioninis parkas su direkcijoje esančia ekspozicija, apžvalgos bokštas, Kumečių krioklys, aplink yra piliakalnių. Visada išnaudojame progą svečiams transliuoti žinią apie Alytaus rajoną, jo lankytinas vietas, unikalų kraštovaizdį. Mes tikrai turime kuo pasidžiaugti ir ką parodyti. Stengiamės būti mūsų rajono ambasadoriais. Aš labai tikiuosi, kad mūsų sėkmės istorija bus įkvėpimas atvykti gyventi į Alytaus rajoną ir galbūt net kurti verslus. Čia tikrai yra daug potencialo“, – įsitikinęs Tomas.

O lankytojų „Liepų krantas“ sulaukia iš visų Lietuvos regionų. Ypač aktyviai poilsio galimybių gamtos apsuptyje, atokiau nuo miestų šurmulio ieško didmiesčių gyventojai. Tomas pastebi, kad poreikis laiką leisti gamtoje didėja, ypač šiltuoju metų laiku.

Alytaus rajone įsikūręs „Liepų krantas“ – vienas iš programos „Verslo skrydis“ dalyvių. Programos tikslas – skatinti pradedančiųjų smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi, augimą ir plėtrą Lietuvos regionuose. 7 mėnesius truksiančiame projekte laukia: mentorystės programa, ekspertinės konsultacijos – idėjos išgryninimas, tinkamo modelio pasirinkimas, verslo konsultacijos, individualūs verslo augimo planai, visoje Lietuvoje išplėtota bendradarbystės centrų „Spiečius“ infrastruktūra darbui bei susitikimams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *