Poliklininkos medikai pratrūko: nesutinka dirbti viršvalandžių ir tikina patiriantys spaudimą

Alytaus miesto meras, taryba bei savivaldybės gydytojas gavo Alytaus poliklinikos darbo tarybos raštą su 87 įstaigos medikų parašais, kuriame – nusiskundimai dėl išaugusių darbo krūvių, planų ilginti darbo valandas, blogėjančių darbo sąlygų bei iš Alytaus ligoninės esą patiriamo spaudimo ir mobingo. Esą apie šias ir kitas problemas bei galimus sprendimo būdus su savivaldybės atstovais jau buvo kalbėta praėjusių metų rudenį, tačiau iki šiol jokių veiksmų nebuvo imtasi. Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis jau pirmadienį planuoja susitikti tiek su Alytaus poliklinikos, tiek su Alytaus ligoninės vadovais ir aptarti šią situaciją bei vis labiau augančią įtampą tarp šių dviejų įstaigų.

Nesutinka su sąlygų bloginimu

Alytaus miesto merui, tarybai bei savivaldybės gydytojui adresuotame Alytaus poliklinikos darbo tarybos rašte nurodoma, kad kreipiamasi dėl dvigubai ir net kartais trigubai išaugusio darbo krūvio, ketinimų ilginti poliklinikos darbo laiką darbo dienomis ir šeštadieniais.

Rašte teigiama, kad šiuo metu dirbantys gydytojai ir slaugytojos dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos vietoje 24 planinių kasdienių konsultacijų vieno etato darbo krūviui tenka dvigubai ar net ir trigubai daugiau pacientų, kurių būna apie 40-80. Esą toks darbo krūvis yra neadekvatus bei didina klaidų bei nepageidaujamų įvykių tikimybę. Raštą pasirašiusiųjų teigimu, tai nepalieka galimybių atlikti profilaktinius tyrimus bei prevencines programas, medikai negali dirbti rūpestingai, atsakingai, pažeidžiamos tiek medikų, tiek pacientų teisės. Pacientai konsultuojami itin trumpai – iki 10 minučių, o tarp kontaktinių konsultacijų neretai įterpiamos ir nuotolinės.

Taip pat užsimenama, kad gydytojams ir slaugytojams susirgus, sunkiai užtikrinamas darbas, o vienai gydytojai išėjus iš darbo, iki šiol nėra surastas ją vaduojantis gydytojas, tad jos pacientus privalo priimti kiti gydytojai.

Darbo kokybę esą blogina ir nuolat stringanti elektroninė sistema.

Medikų bendruomenė teigia nesutinkanti su darbo sąlygų bloginimu, viršvalandžiais.

Taip pat priduriama, kad nuolat jaučiamas spaudimas ir mobingas iš Alytaus ligoninės administracijos, esą poliklinikos medikai neprivalo dirbti viršvalandžių dėl to, kad ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vidinės problemos nėra sprendžiamos įstaigos viduje. Esą ligoninė iki šiol nepateikė nė vieno pagrįsto dokumento, kiek ir kokių pacientų patenka į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių be skubiosios pagalbos poreikio.

Rašte tikinama, kad medikus, laboratoriją, registratūrą, skambučių centrą versti dirbti viršvalandžius ir savaitgaliais nėra finansiškai naudinga. Esą poliklinikos būtinosios/neplaninės pagalbos kabinetas negauna jokio papildomo finansavimo, yra išlaikomas iš įstaigos lėšų, o ligoninė gauna papildomą finansavimą už suteiktas paslaugas iš Teritorinės ligonių kasos.

Siūlė steigti budintį kabinetą ligoninėje

Dar praėjusių metų rudenį savivaldybėje vykusio sveikatos įstaigų atstovų susitikime su miesto valdžia šie klausimai buvo itin aštriai gvildenami. Diskusijų metu iš ligoninės atstovų nuskambėjo siūlymas ligoninės patalpose atidaryti budinčių šeimos ir vidaus ligų gydytojų kabinetą, į kurį pacientai galėtų kreiptis ištisą parą. Esą tai padėtų išspręsti ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus užimtumą, kai į medikus kreipiasi pacientai, kuriems reikalinga ne skubi pagalba, o pirminio lygio specialistų konsultacija.

Situaciją aptars su vadovais

Susisiekus su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu, jis patvirtino gavęs Alytaus poliklinikos atstovų raštą, su juo susipažinęs ir jau pirmadienį planuoja susitikimus su poliklinikos ir ligoninės vadovais.

„Aptarsime situaciją ir bandysime ieškoti sprendimų“, – tikino meras.

Pasak jo, tenka susidurti su pacientų  nusiskundimais dėl sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, kokybės, esą visi nori paslaugas gauti čia ir dabar.

„Suprantame, kad nėra tiek medikų, nėra tiek galimybių. Yra eilės, užimta laboratorinė įranga. Vienur skundžiamasi, kad negali prisiskambinti, kitur, kad didelės eilės, trūksta medikų. Alytuje nėra nieko išskirtinio medicinos srityje nei visoje Lietuvoje. Iššūkių turime, bet jie yra sprendžiami. Kas dėl ko kaltas nesprendžiu, kol nebuvo susitikimo. Yra konfrontacija tarp ligoninės ir poliklinikos, nes vieni nenori budėti, kiti nebespėja. Tai jaučiama jau ne vienus metus“, – taip situaciją komentavo meras N. Cesiulis.

Kokių sprendimų galiausiai bus prieita bei įstaigos vadovų komentarus pateiksime jau kitą savaitę, mat Alytaus ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas šiuo metu atostogauja.

Panašūs įrašai:

5 komentarai apie “Poliklininkos medikai pratrūko: nesutinka dirbti viršvalandžių ir tikina patiriantys spaudimą

  1. Gal vieną kart meras ssu taryba pradės rimtai dirbt ir pasiekiant konkretų rezultatą? O ne kalba, kalba, taryboj keli medikai ir rezultatai blogėja. Kalbos dėl kalbų rimtoj politikoj to neturi būt. Turi būt problema, sprendimai ir konkretus rezultatas. O čia Alytuj valdžia jokio reiklumo sau nekelia, apart bejėgė imitacija.

  2. Kaip jie galėo paviešinti darbuotojų vardus ir pavardes su parašais? Manau, reiktų informuoti duomenų apsaugos tarnybą

  3. Dabar sergu. Temperatūra 39.5. Ne covid, tyriausi. Šeimos gydytoja skyrė 2 min telefoninei konsultacijai. Liepė gerti aspiriną ir paracetamolį. Po 3 dienų išrašė antibiotikus. Konsultacijai telefonu skyrė 50 sek ! ! ! TAI ČIA GYDYMAS ? Moku PSD ne tam kad aspiriną nurodytų gerti

    1. Tikra tiesa..savaitę išlaiko ,” ant arbatų” po to arba skiria gydymą,arba viskas,eik į darbą..:-( tai čia gydymas?? Nei kraujo tyrimų,nieko…

  4. Šaunuoliai kolegos! Pavyzdys ir kitų ASPĮ gydytojams, kaip reikia kovoti už orias darbo sąlygas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *