Alytaus miesto teatre įvyko ypatingas geradarystės vakaras „Leisk suknelei gyventi“

Alytaus miesto teatro didžiojoje galerijoje įvyko geradarystės vakaras „Leisk suknelei gyventi“. Ši iniciatyva – atmaina renginio „Padovanok suknelę“, kurį Lietuvoje prieš dešimt metų pradėjo organizuoti iš Etiopijos kilusi Escadara Maštavičienė. Pagrindinė idėja yra suteikti galimybę vienoms moterims dalintis suknelėmis su kitomis, kurios išgyvena sunkų gyvenimo periodą, dovanoti savo laiką, paslaugas, dalintis gerumu. Pirminis sumanymas išaugo į prasmingą labdaros renginį, kurį organizavo VšĮ „Angelo sparnai“.

Kaip pasakoja organizacijos vadovė Odeta Petraitienė, renginyje dalyvauja moterys, lankančios Alytaus moterų krizių centrą, Alytaus socialinių paslaugų centrą, Lietuvos samariečių bendrijos Alytaus skyrių, Lazdijų socialinių paslaugų centrą ir ukrainietės, gyvenančios Alytuje. Dovana joms – išvyka į Nacionalinį operos ir baleto teatrą. Pasipuošti moterims padėjo renginio globėja – dizainerė Violeta Sūdžiuvienė, individualiai parinkusi sukneles, batelius, papuošalus, o grožio paslaugų atstovų komanda neatlygintinai paryškino ir atskleidė gražiausius moters bruožus. Vakaro metu buvo galima išvysti ir V. Sūdžiuvienės kolekcijos pristatymą „Saulėta ramybė“.

Taip pat vyko aukcionas. Pirmasis pasiūlytas daiktas buvo obuolių dėžė, ją už 110 eurų nupirko VšĮ „Angelo sparnai“ komanda ir po obuolį padalino visiems susirinkusiems, taip išreikšdama mintį, jog svarbiausia dėl ko aukoji, o ne ką gauni. Aukciono metu surinktos lėšos (1 tūkst. 500 eurų) skirtos režisierės ir aktorės Andros Kavaliauskaitės knygos „Seen“ išleidimui. Knygos tikslas – padėti paaugliams išgyventi patyčias ir mokytų nebijoti kalbėti, ieškant pagalbos. A. Kavaliauskaitė – Auksinio scenos kryžiaus laureatė, jos sukurtas to paties pavadinimo monospektaklis apie kūno kultą, valgymo sutrikimus (anoreksiją, bulimiją), psichologinį smurtą ir nemeilę sau, pasiekė nemažą dalį Lietuvos paauglių. Režisierė nekart sulaukė klausimo: kur galima būtų perskaityti scenoje matytą istoriją? Kol kas – niekur. Bet per penkerius metus autentiškų istorijų užrašai pildosi ir gimė idėja kurti knygą. Andra pasakoja, kad norą rašyti sustiprino ypatingas išgyvenimas – po spektaklio priėjusi mergina pasakė, kad atpažino istorijoje save, „Seen“ jai išgelbėjo gyvybę.

Geradarystės vakaro pabaigoje išdalintos statulėlės-suknelės (keramikės Ilonos Junevičienės kūrinys) su sparnais žmonėms, ypatingai prisidėjusiems prie gėrio skrydžio, o jų atsiliepė daugybė, taip pat ir iš lietuvių bendruomenės iš Jungtinėje Karalystėje, turinčių gerą širdį ir poreikį prisidėti prie prasmingos veiklos.

Geradarystės vakaras „Leisk suknelei gyventi“ įvyko dėl bendro tikslo susibūrus gausybei geros širdies žmonių, kiekvienam įnešus po savo pyrago gabalėlį, kuris tapo vientisu kūriniu. Didžiausias ačiū skrieja Alytaus arbatinei, Aušrinei Burei, Gintarei Rimkutei-Merčaitienei („Kristalų namai“), Jolitai Saulevičienei („Bingo gražiausiai Jūsų šventei“), Jūratei Stučinskienei („Florus“), Ingai Burzevičienei („Sudvina“), fotografei Ingai Balsiuk, Marijui Jakinevičiui („Miella“), Pauliui Meliniui („Baltos palapinės“), Rasai Budrevičienei („RVR studija“), savanoriams, savanoriams, Solveigai Gutauskienei („SG studija“), Undinei Knezevičienei (UAB „Polilogo“), visomis prasmėmis profesionaliam vakaro vedėjui Vaidui Praspaliauskui, Žygimantui Makackui („N-18 mobilus kokteilių baras“) ir daugeliui kitų.

Geradarystės vakaro „Leisk suknelei gyventi“ ambasadorė profesorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pasidžiaugė, kad randasi vis daugiau gražių labdaros renginių, gimsta kilnios idėjos. Nepaprastai jaukus, gerumo sklidinas vakaras dar turės tęsinį: 15 moterų keliaus į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą. Ji linki, kad šios laimingosios patirtų nerealius įspūdžius, o „Angelo sparnai” tęstų pradėtus darbus ir kitais metais, suburdami vis daugiau aukojančių ir džiugindami vis daugiau stokojančių.

Renginio organizatorė Odeta dalijasi ateities planais – planuoja susitikimą su Londone gyvenančia lietuvaite dėl bendro renginio Jungtinėje Karalystėje.

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *