Futbolo akademija „Dainava“ teisme reikalauja sutarties su savivaldybe ir finansavimo

Futbolo akademija „Dainava“ regiono apygardos administracinio teismo Kauno rūmams padavė skundą, kuriame prašo įpareigoti Alytaus miesto savivaldybės administraciją pasirašyti finansavimo sutartį su formalųjį švietimą papildančio ugdymo teikėju – futbolo akademija „Dainava“. Taip pat prašoma savivaldybę įpareigoti skirti jai formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokymo lėšas.

Taryba neskyrė lėšų

Futbolo akademija „Dainava“ teismo prašo už 2021 metais negautas formalųjį švietimą papildančio ugdymo lėšas priteisti per 89 tūkst. eurų, o už 2020 metus –  beveik 23 tūkst. eurų.

„Alytaus miesto taryboje šių metų sausį tvirtinant biudžetą, iš formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokymo biudžeto eilutės lėšos buvo perkeltos į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus remonto eilutę. Taigi, Alytaus miesto taryba formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokymui šiems metams nėra skyrusi finansavimo. Taip, aprašas egzistuoja, kuris taip pat buvo patvirtintas sausio mėnesį, tačiau lėšų tam neskirta. Savivaldybės administracija mano, kad jeigu tam nėra skirta lėšų, taryba nenubalsavo, tai ir neturime iš kur jų skirti. Teismas situaciją išaiškins“, – taip situaciją komentavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė.

Kuria precedentą

Susisiekus su futbolo akademijos „Dainava“ vadovu Rimu Kantaravičiumi, patvirtinti fakto, kad kreipėsi į teismą, neskubėjo, tačiau nurodė, kad tai susiję su priimtais Alytaus miesto tarybos sprendimais ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo (FŠPU) krepšelių sistema.

„Visa tai reikia viešinti, nes Alytuje ir turbūt daug kur Lietuvoje ši sistema neveikia. Kodėl niekas nepriverčia savivaldybės laikytis įstatymų? FŠPU krepšelio negauname ne mes, o vaikai. Yra Dailės, Muzikos mokyklos, kurios finansuojamos tokia pat tvarka kaip ir bet kuri kita organizacija, atitinkanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos numatytus kriterijus“, – kalbėjo R. Kantaravičius.

Pasiteiravus nuomonės, kodėl, jo manymu, akademijai nebuvo numatytas finansavimas, jos vadovas įsitikinęs, kad visai tai nutiko dėl to, kad iki šiol tokį mokymą organizuodavo tik savivaldybės valdomos ar kitos biudžetinės įstaigos.

„Tai lygiai tas pats kaip privati mokykla ar darželis, kuriems kažkodėl krepšeliai skiriami. Iki šiol Alytuje tokios privačios organizacijos, kuri atitiktų visus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos numatytus kriterijus FŠPU lėšoms gauti, nebuvo. Mes padarėme pradžią, parodėme kelią ir tokių panašių organizacijų atsiras ir daugiau. Taip ir turėtų būti. O visa tai, kas vyksta, vertinu kaip savivaldybės nenorą turėti konkurenciją ir diskriminaciją“, – sakė R. Kantaravičius.

Jis įsitikinęs, kad baiminamasi ne be reikalo, esą daugelis savivaldybės valdomose organizacijose užsiėmimus lankančių vaikų pereitų į tas organizacijas, kuriose ugdymo kokybė būtų geresnė.

Vienas komentaras apie “Futbolo akademija „Dainava“ teisme reikalauja sutarties su savivaldybe ir finansavimo

  1. Problema ta, kad savivaldybės funkcionieriai likę dar nuo svietinių laikų “politrukai” ir net teismui priėmus atitinkamą nutartį, manipuliuodami, klastodami ieškos būdų kaip jos nevykdyti… užburtas ratas kurio niekas nesiryžta stabdyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *