Iš Lenkijos jaunieji Alytaus kanupolininkai grįžo su nugalėtojų taure

Lenkijos taurės U-14 1 etapo nugalėtojai – ASRC vaikų komanda. Iš kairės: jauniausias komandos ir varžybų žaidėjas Armandas Sakalauskas, Adrijus Baranauskas, Aivaras Jonauskas, rezultatyviausias varžybų žaidėjas ir komandos kapitonas Vakaris Sukackas, Martynas Gecevičius, Pijus Baranauskas ir Gustas Supranavičius. Pirmoje eilėje sėdi iš kairės komandos treneris Kęstutis Dambrauskas, Lešno miesto burmistras Šymonas Surmačas, komandos vyr. treneris Rimas Sukackas.

Lešno mieste (Lenkija) vyko atviras tarptautinis kanupolo turnyras „Kvisos taurė“, o kartu vyko ir Lenkijos taurės 1 etapo varžybos.

Jose dalyvavo Alytaus sporto ir rekreacijos centro jaunių U-18 ir vaikų U-14 komandos (Alytaus SRC) pasistiprinusios Daugų sportininkais.

Jaunių U-18 ir moterų grupėje (2 divizijoje) dalyvavo 9 komandos iš Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos, kurios suskirstytos į tris grupes po tris komandas.

Alytaus jauniai varžybas grupėje pradėjo techniniu pralaimėjimu. Prieš Katovicų komandą iškovota pergalė, tačiau ją priešininkai apskundė, pateikdami protestą dėl mūsų žaidėjo dalyvavimo dviejose divizijose. Tai yra, kad jis žaidė už dvi komandas skirtingose amžiaus grupėse. Nors jo amžius leido žaisti ir vienoje ir kitoje divizijoje, varžybų nuostatuose nebuvo įrašyta, kad žaidėjas negali atstovauti už dvi komandas skirtingose amžiaus grupėse. Tačiau specialus reglamentas, apie kurį žinojo ne visi dalyviai, prieštaravo žaidėjui žaisti už dvi komandas. Teisėjų kolegija Alytaus komandai skyrė techninį pralaimėjimą. Kitose grupės rungtynėse mūsų baidarininkai patyrė pralaimėjimą prieš Kališo bendraamžius. Grupėje iškovojo trečiąją vietą. Toliau alytiškiai tęsė kovą dėl septintos-devintos vietos.

Antrame etape alytiškiai dėl septintos vietos žaidė su Kališo II ir Trakų komandomis ir iškovojo nesunkias pergales. Galutinėje įskaitoje iškovojo septintąją vietą. Mūsų sportininkai tikrai buvo verti aukštesnės vietos. Komandoje žaidė alytiškiai Marius Čekanauskas, Matas Šoliūnas, Nojus Sukackas, Oskaras Markauskas, daugiškiai Rojus Tupikas, Gabrielė Čepulytė ir Edvardas Dirsė. Komandos treneriai Rimas Sukackas ir Kęstutis Dambrauskas.

Trečioje divizijoje vaikų U-14 grupėje labai sėkmingai žaidė jaunieji Alytaus krašto baidarininkai. Šioje divizijoje dalyvavo aštuonios komandos. Alytiškiai galingai pradėjo grupės varžybas. Pirmose rungtynėse nesunkiai įveikė varžovus iš Kališo, tačiau antrose rungtynėse alytiškiai tik paskutinėse sekundėse išplėšė pergalę prieš Varšuvos komandą. Trečiose rungtynėse mūsų sportininkai iškovojo nesunkią pergalę prieš Kaniovo baidarininkus. Grupėje iškovojo pirmąją vietą ir kelialapį į pusfinalį.

Pusfinalio rungtynes teko žaisti su šeimininkais Lešno baidarininkais. Tai stipri komanda ir turinti labai stiprią sirgalių palaikymo komandą. Tačiau mūsų jaunieji sportininkai atlaikė tiek fizinį, tiek psichologinį spaudimą ir iškovojo pergalę bei užsitikrino teisę žaisti finale dėl nugalėtojų vardo.

Finale alytiškiai žaidė su Chočno bendraamžiais. Buvo sunkios finalinės rungtynės. Alytaus komanda, vedama jos kapitono ir lyderio Vakario, iškovojo pergalę ir tapo 2024 m. Lenkijos kanupolo taurės pirmojo etapo nugalėtojais. Komandoje žaidė alytiškiai Vakaris Sukackas, Pijus ir Adrijus Baranauskai, Gustas Supranavičius, jauniausias komandos ir varžybų žaidėjas Armandas Sakalauskas, daugiškiai Aivaras Jonauskas ir Martynas Gecevičius. Komandos treneriai Rimas Sukackas ir Kęstutis Dambrauskas. Rezultatyviausias trečioje divizijoje buvo alytiškis Vakaris Sukackas. Vakaris pelnė 18 įvarčių.

Informaciją parengė treneris K. Dambrauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *