Alytuje vyko psichologinių barjerų griovimo mokymai

Praėjusią savaitę baigėsi mokymai, skirti didinti Alytaus regiono nedirbančių asmenų motyvaciją, ugdyti pasitikėjimą savimi, kelti bendrąsias kompetencijas, būtinas įsitvirtinant darbo rinkoje. Projektas „Patyriminė bendrųjų kompetencijų, reikalingų darbo rinkai, ugdymo stovykla“ – 12 dienų ir 48 valandų trukmės mokymai – vyko Alytaus kolegijoje.

Jų programa rėmėsi viena seniausių edukacijos formų – patyriminiu mokymu. Ugdymo proceso metu buvo siekiama sugriauti į darbo rinką sėkmingai integruotis trukdančias stereotipines nuostatas, plėsti pasitikėjimo savimi ribas, peržvelgti ir patobulinti asmeninius besimokančiųjų įsitikinimus.

Anot vienos iš mokymų organizatorių, lektorės Redos Adomaitienės, mokymų nauda kiekvienam dalyviui yra individuali. Vieniems – labai svarbus bendravimas, gilesnis savęs pažinimas, kitiems – galimybė dalintis savo patirtimi, tretiems būtinas postūmis, kad pradėtų veikti, o kažkam reikia tik informacijos.

„Šiuo metu vyksta daug įvairių mokymų ir kitų paramos formų programų, skirtų jaunimui iki 29-erių ir žmonėms virš 50 metų. Labai gaila, kad užmirštami 30-49 metų amžiaus grupės asmenys, kurie darbo rinkoje yra vertinami labiausiai.

Kita vertus, gyvenime būna visko ir kiekvienas gali prarasti darbą. Netekus pragyvenimo šaltinio ir ilgai nerandant kito darbo, dažnam žmogui dingsta pasitikėjimas savimi, todėl tokie mokymai padeda išgryninti gerąsias žmogaus kompetencijas, sugriauti psichologinius barjerus, susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir motyvaciją dirbti“, – pabrėžia R. Adomaitienė.

Lapkričio 13-30 dienomis vykusiuose mokymuose dalyvavo 25 žmonės, kurių amžius – nuo 30 iki 49 metų. Anot jų, mokymų nauda buvo didelė – jie pažino savo silpnąsias ir stipriąsias savybes, sužinojo, kaip gali patobulinti savo gebėjimus.

Ne mažiau svarbu dalyviams buvo pabūti su kitais žmonėmis, galimybė bendrauti, diskutuoti, dalintis savo patirtimi, analizuoti ją. Teigiamai įvertinta ir mokymų metu gauta informacija apie gyvenimo aprašymo paruošimą, šiuolaikinius darbo paieškos būdus, savęs pateikimą darbdaviui darbo pokalbio metu, naujajame Darbo kodekse apibrėžtas darbuotojų teises.

Pabaigoje projekto dalyviai vieningai sutiko, kad mokymai galėjo būti ilgesni, prisipažino nenorintys skirtis, vieni kitiems linkėjo sėkmės gyvenime ir būti drąsiems, nebijoti siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Projektą „Patyriminė bendrųjų kompetencijų, reikalingų darbo rinkai, ugdymo stovykla“ finansavo ir koordinavo Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija bei Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Jį organizavo Alytaus kolegija, partneris – Alytaus teritorinė darbo birža.

Organizatorių informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *