Alytuje pradedama teikti atokvėpio paslauga

Alytaus miesto socialinių paslaugų centro dalininkai patvirtino naujas socialinių paslaugų kainas. Kainos paskutinį kartą buvo tvirtintos 2014 metais. Kainų pokytį įtakojo padidėjęs minimalus mėnesinis atlygis, pasikeitę socialinių darbuotojų darbo užmokesčio koeficientai.

Kainų pokytis asmens mokėjimui įtakos neturės, nes asmuo moka 20 procentų nuo savo pajamų pagal faktiškai suteiktą socialinių paslaugų valandų skaičių. Tikimasi, kad socialinių paslaugų įstaiga ir toliau užtikrins aukštą paslaugų kokybę ir aptarnaus visus norinčius miesto gyventojus.

Naujiena ir ta, kad bus pradedama teikti atokvėpio paslauga. Laikino atokvėpio paslauga – būtinų laiku teikiamų paslaugų kompleksas asmenims su proto ar (ir) psichikos negalia, jų šeimų nariams, tėvams ar globėjams, kurie dėl tam tikrų priežasčių (liga, komandiruotė, atostogos, mokymasis,  studijos ar kt.) laikinai ar darbo savaitės metu negali pasirūpinti ar prižiūrėti šių asmenų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar globa, savo namuose.

Laikino atokvėpio paslaugos teikimo tikslas – suteikti trumpalaikį poilsį šeimos nariams, tėvams ar globėjams, kurie rūpinasi asmenimis su proto ar (ir) psichikos negalia, padėti jiems atgauti energiją, jėgas, suteikti galimybę dalyvauti darbo rinkoje, sociokultūriniame visuomenės gyvenime. Iki šiol šia paslauga teikiama kituose miestuose pasinaudojo tik 2 Alytaus miesto gyventojai, tačiau tikimasi, kad ši paslauga nuo naujų metų suteiks didesnes galimybes Alytaus miesto gyventojams ja naudotis aktyviau.

Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informacija

  Prenumeruoti  
Pranešimus apie