Alytuje investavimo galimybėmis domėjosi Vilniaus verslo vadovų klubas

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Penktadienį Alytuje viešėjo Vilniaus verslo vadovų klubo nariai, jie susitiko su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu ir visuomeniniu konsultantu Sauliumi Ivoška. Svečiai domėjosi investavimo Alytuje galimybėmis, kokių sričių darbuotojus rengia mokymo įstaigos, kaip miestui sekasi prekybos srityje, kokie kelio Alytus–Kaunas rekonstrukcijos, infrastruktūros patogumo ir plėtros šalia sklypų pramonėje ir kitose miesto vietose planai, jaunimo naktinio gyvenimo savaitgaliais problemos.

„Pastaruoju metu žiūrėdami į miesto augimą galime didžiuotis, kad Alytus yra optimaliai gyventi patogus miestas. Pavyzdžiui, per pastaruosius metus vilniečiai grįžta iš sostinės persisotinę nuolatinio bėgimo, kamščių ir kitų aspektų, jie nori kelių  minučių nuvykimo iki darbo, žalumos, nemokamo parkavimo, laiko su šeima. Karantino metu pastebėjome, kad neliko ir laisvų sodybų, nes žmonės suprato, jog galima dirbti iš namų, gyvenant patogioje gražioje vietoje. Anksčiau atrodė, kad nuotolinio darbo galimybės persiorientuos tik per dešimtmetį, o dabar tai tapo kasdienybe,“ – susitikime kalbėjo N. Cesiulis.

Per pastaruosius metus auga regiono gyventojų skaičius – jų išvažiavo mažiau nei sugrįžo. Taip pat vien pernai pasirašytos devynios Alytaus pramonės parko investicinės sutartys. Kuriamos ne tik naujos įmonės, bet ir plečiamos jau esamos. Alytus turi stiprius stiklo ir baldų gamybos branduolius, maisto gamybos rinką, jau greitai čia įsikurs vairalazdžių, ortakių, modulinių namų ir kt. gamyklos.

Svečiams buvo įdomu sužinoti, kokia infrastruktūra sukurta šalia laisvų pramonės parko sklypų. Mero teigimu, prie laisvų sklypų sutvarkyti keliai, komunikacijos, elektra, vanduo, drenažas. Laisviems sklypams taikomos lengvatos. Atlyginimai regione atrodo neblogai, todėl ir emigrantai vis dažniau svarsto apie sugrįžimą. Taip pat ne tik didinama įvairių darbo vietų pasiūla, bet ir stengiamasi, kad nepritruktų vietų darželiuose, kad nereikėtų sugrįžtantiems ieškoti alternatyvų ar vienam iš tėvų nedirbti. Tačiau didžiausias iššūkis šiandien – naujo būsto pasiūla. Sugrįžtantieji nori gyventi kokybiškame būste, o mieste naujų daugiabučių – vos keli, kiti dar tik statomi ar planuojami, tokių naujų būstų Alytus negalėjo pasiūlyti daugybę metų.

„Pastebime ir kitą unikalų dalyką – rinkos pardavimuose turime nedaug būstų pasiūlos, vadinasi, išvykę žmonės laiko būstus, nes galvoja kažkada sugrįžti. Taip pat nesistengiame visko įrengti daugiabučių namų kiemuose, todėl bendras erdves kuriame parkuose, juose yra daugiau pramogų, o ir smulkus verslas gali čia dirbti. Siekiame, kad Alytus rengtų kuo daugiau miesto įmonėms reikalingų specialistų, todėl glaudžiai bendradarbiaujame tiek su Alytaus kolegija, tiek su Alytaus profesinio rengimo centru. Iš tikrųjų mes turime sukurti patogų gyvenimą žmonėms, o verslai tai įvertins“,- pridūrė meras.

Su verslo vadovų klubu taip pat kalbėta, kad mieste yra išvystytas viešasis transportas, pavežėjų ar paspirtukų paslaugos ir kt.

Svečiai teigė, kad apie Alytų susidarė gerą įspūdį, matosi, kad miestas auga ir turi potencialo, todėl svarstys versto plėtros šiame mieste galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *