Sklandi Alyvų tako 11 renovacija – misija neįmanoma?

Panašu, kad kol kas renovacijos pabaigtuvių Alyvų tako 11 daugiabučio gyventojams teks palaukti, nors darbai jau turėjo būti užbaigti rugpjūčio mėnesį. Apie šio Alytaus miesto centre esančio namo keistai besiklostančią renovaciją portalas dzukijosveidas.lt rašė prieš kelis mėnesius.

Akivaizdu, nuo to laiko čia mažai kas tepasikeitė. Nors darbų pabaigos terminas jau kartą buvo pratęstas ir pagal naująjį susitarimą su rangovu visi darbai turi būti užbaigti iki šių metų pabaigos, vargu bau ar pavys tai padaryti – namo sienos tik vietomis apšiltintos, stogas nebaigtas dengti, balkonai nuimti, medžiagų šalia objekto ne per daugiausiai… Tiesa, šiokių tokių pokyčių per du mėnesius būta – vasaros pradžioje prie daugiabučio „plušėjo“ vienas darbininkas, prieš kelias dienas čia darbavosi du.

„Šitas mūsų vaikas be auklės,- nusivylimo neslepia notarė Nijolė Liubamirskienė, kurios biuras įsikūręs šio daugiabučio pirmajame aukšte. – Darbai vyksta labai lėtai, darbininkai nuolat keičiasi, vieni išeina, kiti ateina, situacija daugiau negu nenormali.

Didžiausia bėda tame, kad savo pareigų neatlieka namo renovacijos administratorius – Alytaus butų ūkis, iš rangovo nereikalaujama jokios atsakomybės. Šiame name gyvena nemažai pensinio amžiaus žmonių, kuriems renovaciją kompensuos valstybė, o aš už ją mokėsiu iš savo kišenės ir man ne tas pats, kaip vykdomi darbai, moku pinigus ir noriu kokybės“.

Ji pakviečia į vienos iš savo padėjėjų kabinetą, kuriame visu pajėgumu pluša išnuomotas patalpų džiovintuvas. „Išlupome visą kiliminę dangą, nes buvo permirkusi, sienos šlapios, sunkiai džiūsta, tikriausiai ir jas teks ardyti. Antra savaitė džioviname kabinetą, kasdien kone po litrą surinkto vandens išpilame, va tau ir renovacija“,- pasakoja notarė.

Nors nuostolius už sugadintas patalpas jai atlygins draudimo kompanija, tačiau gamta čia kalta mažiausiai. Kabinetą semti pradėjo po to, kai darbininkai nuėmė lietaus nuotekų vamzdžius ir stogo, esančio virš jo langų, viršutinę dangą. Keletą dienų gausiai palijus vanduo į kabinetą ėmė skverbtis pro tarp sienos ir stogo pūpsantį neuždengtą tarpą. Negana to, situacija kabinete kelis kartus pasikartojo, o galiausiai vanduo pradėjo kapsėti ir biuro laukiamajame, tiesiai klientams ant galvų.

„Taip atmestinai dirbančių man dar neteko matyti, pradedant darbininkais ir baigiant administratoriumi, jokio pareigos ir atsakomybės jausmo, jokios kontrolės“,- renovacija piktinasi notarė N. Liubamirskienė.

Šio daugiabučio renovacijos darbus vykdo Vilniaus bendrovės „TM Capital“ ir „Ligaja“. Susisiekti su jų vadovais portalui dzukijosveidas.lt nepavyko. Prieš kelis mėnesius paskambinus į bendrovę „TM Capital“, jos atstovė paaiškino, jog esą sutartyje su užsakovais nėra punkto, įpareigojančio teikti informaciją žiniasklaidai ir ji neturinti ką pasakyti.

Alyvų tako 11 daugiabučio administratorius ir renovacijos darbų užsakovas – Alytaus butų ūkis, nuo praeitų metų gruodžio administruojantis likviduotos Alytaus energinio efektyvumo didinimo agentūros daugiabučių namų renovacijų projektus. Jo inžinierė Dalia Raguckienė sako, jog šio namo renovacijos darbai išties vyksta lėtai, tačiau esą taip yra dėl to, kad pradėjus renovaciją atsirado nenumatytų papildomų darbų, kaip antai taisyti trūkusias seno daugiabučio sienas.

„Nuolat bendraujame su darbus atliekančių bendrovių atstovais, daugiabučio gyventojais, ieškome optimaliausių sprendimų, kad darbai būtų atlikti kuo greičiau, tačiau yra taip, kaip yra, numatyti visko neįmanoma. Ši situacija nemaloni visiems“,- tikina D. Raguckienė.

Ji viliasi, kad daugiabučio renovacija bus atlikta iki metų pabaigos, antraip nukentėtų abi pusės – tiek darbų rangovas, tiek patys gyventojai. Dar kartą pratęsus darbų laiką pastariesiems 5 procentais būtų sumažinta valstybės parama, o rangovas privalėtų kasdien mokėti 0,05 proc. delspinigių nuo pagrindinės objekto kainos, kas sudarytų nemažą sumą.

Inžinierės pasiteiravus apie tai, kas atsakys, jei darbai bus atlikti nekokybiškai, juk drėgni rudeniški orai tikriausiai yra ne pačios tinkamiausios sąlygos renovacijos darbams, ji paaiškino, jog pagal Statybų įstatymą po renovacijos suteikiama penkerių metų garantija, jam praėjus dar metus galios draudimo garantija, todėl gyventojai neturėtų nerimauti.

„Oro sąlygos renovacijos darbams įtakos neturi, technologijos labai pažengusios į priekį. Darbams yra naudojamas silikoninis tinkas, svarbiausia, kad po jo padengimo nelytų  keturias valandas“,- sakė D. Raguckienė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *