Teisingiausio atliekų apmokestinimo beieškant: Alytuje atsiras rakinami konteineriai

„Noriu mokėti ne už kvadratus, o už susidariusias atliekas“, – tvirtina ne vienas gyventojas. Noras labai pagrįstas bei suprantamas ir Alytaus miesto savivaldybė kartu su jau Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru imasi priemonių jam išpildyti.

Atliepiant gyventojų lūkesčius, parengtas pilotinis projektas, kurio įgyvendinimas leis nustatyti, kiek ir kokių atliekų pagamina kiekvienas gyventojas.  Tą išsiaiškinti padės prie daugiabučių namų esančiuose komunalinių atliekų konteineriuose įrengti užraktai. Konteineriams atrakinti bus naudojamas specialus identifikacinis užraktas – tai leis nustatyti, kiek atliekų generuoja juo besinaudojantis gyventojas.

Kol kas tai tik eksperimentinis projektas ir iš pradžių Alytaus mieste planuojama įrengti dešimt rakinamų konteinerių aikštelių. Jos bus parenkamos tariantis su daugiabučių namų bendrijomis. Norinčios išbandyti naujovę daugiabučių bendrijos jau dabar gali kreiptis į Alytaus miesto savivaldybę el. paštu: neringa.rinkeviciute@alytus.lt su prašymu įrengti užraktus jų naudojamuose konteineriuose. Kadangi planuojama įrengti tik 10 rakinamų aikštelių visame mieste, pirmenybė bus teikiama anksčiau pasikreipusiems.
Eksperimento metu gauti duomenys apie gyventojų generuojamus atliekų kiekius bus analizuojami, vertinami ir pagal gautus rezultatus sprendžiama, ar tikslinga užrakto sistemą diegti visose savivaldybės konteinerių aikštelėse.

Projekto sėkmė ir perspektyvos neabejotinai priklausys nuo pačių jame dalyvaujančių gyventojų požiūrio, jų sąmoningumo ir pasiryžimo pokyčiams.

Konteinerių užraktai bus įrengiami Alytaus miesto ir Suvalkų (Lenkija) savivaldybėmis kartu su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru įgyvendinant tarptautinį projektą „Ekologinis bendradarbiavimas“ (Green Minded Cooperation), finansuojamą Interreg Lietuva-Lenkija programos lėšomis.

Konteinerių užraktų įrengimas yra viena šio projekto veiklų, kuria siekiama sukurti gyventojams priimtinesnę ir suprantamesnę vietinės rinkliavos skaičiavimo sistemą, bei mažinti komunalinių atliekų kiekius. Neabejojama, jog žinojimas, kad moka tik už savo pagamintų atliekų kiekį, gyventojus motyvuos ir geriau rūšiuoti atliekas, ir apskritai mažiau jų gaminti.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus informacija

Vienas komentaras apie “Teisingiausio atliekų apmokestinimo beieškant: Alytuje atsiras rakinami konteineriai

  1. Tai va va pagal fakta reik ,ne pagal kvadratus ,bet aisku pasmus viskas imanoma kaina pakoreguoti ir pagal faktines atliekas neva brangus isvezimas ,o kad parduoda jie tas isrusiuotas atliekas tai irgi paslatis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *