Kviečia susipažinti su Alytiškių iniciatyvomis ir balsuoti

Kviečiame Alytaus miesto gyventojus (nuo 16 metų) iki birželio 30 d. balsuoti už Alytiškių iniciatyvas. Balsavimo forma: https://forms.gle/sVjnytzfmnga7vdt9

Balsuojant galima rinktis iki 3 kiekvienos kategorijos projektų. Pateikti projektai skirti Alytaus viešosioms erdvėms gerinti, o rezultatais galės naudotis visi miesto gyventojai ir svečiai. Kviečiame susipažinti su pateiktais projektais.

Mažos apimties projektai:

1. „Šunų vedžiojimo aikštelė „4 letenos“:

Projekto tikslas – Ulonų seniūnaitijoje, šalia Daugų g. 8 žemės sklypo, įrengti šunų vedžiojimo aikštelę. Besikeičiantis visuomenės požiūris į gyvūnų laikymo sąlygas pakeitė ir šalies įstatyminę bazę – 2019 m, gegužės 7 d. įsigaliojo nauja gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo redakcija.  Gyvūnų savininkai privalo garantuoti, kad gyvūnų laikymas nekels grėsmės žmonių ramybei, sveikatai, nuosavybei ir nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Pagal atnaujintas taisykles draudžiama šunis ir kates vedžioti masinėse žmonių susibūrimo vietose, kapinėse, mokyklų ir lopšelių-darželių teritorijose, žaidimo ir sporto aikštelėse, pliažuose, skveruose, žaliojoje vejoje, parkuose, išskyrus pakraščius arba įrengtas šunų vedžiojimo aikšteles. Alytuje šunų vedžiojimo aikštelės yra įrengtos tik dideliuose mikrorajonuose, todėl projekto iniciatoriai nori tokios aikštelės Ulonų seniūnaitijoje, kad augintinių šeimininkai savo gyvūnus galėtų vedžioti saugioje aplinkoje be pavadėlių, antsnukių ir taip galėtų užtikrinti saugumą aplinkiniams.

2. „Daiktadėžės – pasidėk ir pajudėk“:

Projekto tikslas – Mažosios Dailidės ir Didžiosios Dailidės paplūdimiuose įrengti funkcionalias daiktadėžes, kuriose bus galima pasidėti savo daiktus tiek vasaros, tiek žiemos metu, naudojant modernias rakinamas technologijas ar QR kodus. Daiktadėžės būtų naudingos žmonėms mėgstanties leisti laiką gamtoje, ypač tiems, kurie atvyksta vieni ir neturi kur  saugiai palikti savo daiktų. Projekto įgyvendinimas suteiktų komortą ir saugumą miesto gyventojams ir svečiams, kurie nevaržomai galėtų mėgautis laiku Dailidės paplūdimiuose ir būtų užtikrinti savo asmeninių daiktų laikymu.

 3. „Paslaugų stotelės Alytuje: modernumo šuolis į aktyvų ir patogų gyvenimą“:

Projekto tikslas – A. Baranausko g. 19  arba šalia Baltosios rožės tilto įrengti paslaugų stoteles, kurios atitiktų miesto gyventojų ir lankytojų poreikius. Šios stotelės turėtų įvairias funkcijas: telefonų įkrovimas, skubios pagalbos iškvietimo įranga, nemokamas Wi-Fi, dviračių servisas. Projektas taip pat būtų pritaikytas nešgaliesiems: inormacinė lentelė Brailio raštu, oro kompresorius ir įrankių rinkinys lengvai pasiekiami žmonėms su ratukais, garso sistema gali būti naudojama inormacijos perdavimui akliesiems ir silpnaregiams, pagalbos iškvietimo sistema su mygtukais, patogiai aptinkamais žmonėms su skirtingomis negalios formomis.  Paslaugų stotelės projektas sieks užtikrinti patogią ir prieinamą inrastruktūrą, kurioje žmonės galėtų ne tik pasikrauti telefonus, naudotis internetu, bet ir prisipūsti dviračių padangas, prisidėdant prie aplinkos draugiškumo ir aktyvaus laisvalaikio skatinimo.

4. „Diskogolfo parkas Alytuje“:

Projekto tikslas – Likiškių parko teritorijoje įrengti 18 krepšių diskogolfo parką.  Diskogolas – viena sparčiausiai augančių sporto šakų visame pasaulyje, kurį galima žaisti visais metų laikais. Šis sportas tinka bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo vyrams, moterims ir vaikams.  Tai būtų ne tik puiki pramoga alytiškiams, bet ir lengvas būdas pritraukti turistus. Šiam parkui privalomas natūralus gamtos reljefas, kalnai, medžiai, vandens telkiniai, nes visa tai sukuria natūralias kliūtis, kurios kiekvieną diskogolfo parką padaro unikaliu. Taip pat Lietuvos diskogolo federacija organizuoja įvairias varžybas, kurios kas metus pritraukia po kelis šimtus dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio šalių, kas padėtų klestėti ir Alytaus turizmui.

 5. „Erdvė Kalvos seniūnaitijos bendruomenei“:

Projekto tikslas – sukurti ir įrengti aplinką, kuri skatintų kaimynų bendravimą. Kurtų erdvę, kurioje būtų galima organizuoti bendruomenės renginius, šventes, taip pat būtų galima praleisti laisvalaikį sportuojant. Projekto tikslinė grupė – Kalvos seniūnaitijos bendruomenė. Joje vyrauja stiprus bendruomeniškumas: Užgavėnių šventimas, kalėdinės eglutės puošimas, Liepos 6 d. himno giedojimas kartu, tačiau gyventojai neturi infrastruktūros, kuri būtų pritaikyta stiprinti bendruomenę. Projekto iniciatoriai pabrėžia, kad dėl įvairių veiksnių socialinė žmonių atskirtis didėja, todėl šio projekto įgyvendinimas skatintų kaimynų draugiškumą, pilietiškumą ir sudarytų galimybę mažinti pagyvenusių ir neįgaliųjų žmonių atskirtį.

Didelės apimties projektai:

1. „Atverkime Nemuno grožį alytiškiams ir miesto svečiams“:

Projekto tikslas – sutvarkyti Nemuno pakrantės atkarpą nuo Juozapavičiaus tilto iki Baltosios rožės tilto. Įgyvendinus projektą atsivertų nuostabūs Nemuno vaizdai miesto gyventojams ir svečiams. Iniciatoriai teigia, kad pašalinus invazinius medžius, krūmus ir įvygdžius projektą daugiau žmonių atrastų šią unikalią vietą. Taip pat planuojama įrengti mažas aikšteles su suoliukais, siekiant suteikti galimybę vietiniams gyventojams ir miesto svečiams mėgautis kraštovaizdžiu į Nemuną.

2. „Vidzgirio čempionų skveras“:

Projekto tikslas – įrengti daugiafunkcę sporto ir laisvalaikio erdvę tarp daugiabučių namų Vidzgirio mikrorajone.  Projekto iniciatoriai teigia, kad tarp niūrių daugiabučių trūksta spalvingų erdvių, kurios skatintų aktyvų gyvenimo būdą ne tik mažuosius, bet ir vyresniuosius miesto gyventojus. Daugiafunksinę erdvę siūloma įrengti Kernavės g. tarp 6 ir 8 namų, nes Vidzgirio mikrorajone nėra sporto ir laisvalaikio erdvės pritaikytos visų amžiaus grupių žmonėms.

3. „Senasis miesto pliažas ir vėl gyvas“:

Projekto tikslas – atkurti ir išplėtoti pliažo teritoriją, sukuriant patogias poilsio sąlygas. Įrengti šiuolaikiškas sėdėjimo ir poilsiavimo vietas bei rekreacines zonas ant pliažo šlaito. Pliažo atkūrimas išsprestų apleistos Nemuno pakrantės ties Lelijų g. 51 problemą. Projekto iniciatoriai teigia, kad jie siekia sukurti erdvę, kuri leistų miesto gyventojams ir turistams mėgautis gamta. Taip pat kultūriskai tai būtų svarbus traukos objektas, kadangi būtų atkurtas istorinis pliažas, kuriame 1975 m. laiką leido ne viena garsi Alytaus miesto asmenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *