Dešimtmečio alytiškio Lino svajonė – gauti dovanų modilino

Alytaus „Vilties“ mokykloje-darželyje vyksta pamokos. Vienoje iš klasių specialiųjų poreikių vaikai mokosi pasaulio pažinimo. Vienas jų – dešimtmetis Linas Pakruopis. Intelekto ir autizmo spektro sutrikimų turintis berniukas vos sulaukęs pertraukos imasi mėgiamos veiklos – iš modilino ar plastilino lipdo animacinių filmų herojus.

Įvairiausių formų ir spalvų figūrėles mažasis Linas lipdo ne tik mokykloje, bet ir namuose. „Lipdyti iš modilino ir plastilino man pasiūlė tėveliai. Jie man nuperka lipdymui reikiamų priemonių. Jų padovanojo ir mokykla“, – pasakoja Linas.

Dešimtmetis yra nulipdęs tūkstančius įvairiausių animacinių filmukų herojų. „Man patinka žiūrėti filmukus. Dažniausiai juos žiūriu „Youtube“ kanale. Ten pamatytus herojus dažniausiai ir lipdau “, – iš dėžės vieną po kitos traukdamas miniatiūrinio dydžio figūrėles sako L. Pakruopis.

Gausybė Lino nulipintų animacinių filmų herojų „gyvena“ dviejose nemažose dėžėse. Šias figūrėles Linas dažnai atsineša į mokyklą. Čia yra surengęs ir savo darbų parodą. Apžiūrėti kruopščiai sulipintų Lino figūrėlių buvo atvykę kaimynines švietimo įstaigas lankantys vaikai. Parodos metu, pasak mokytojos Virginijos Čemerkienės, Linas sulaukė daugybės pagyrimų, tad jai pasibaigus, tapo pastebimai drąsesnis ir ėmė labiau savimi pasitikėti.

Nulipdyti miniatiūrinio dydžio detales – nemenkas, kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis iššūkis. Su smulkiomis detalėmis nutinka visko: kartais iš namų į mokyklą ar atgal gabenamos figūrėlės nukenčia – atsiklijuoja kai kurios jų detalės. Tuomet Linas imasi jų tvarkymo darbų ir juos, anot mokytojos, atlieka labai kruopščiai.

Tarp daugybės figūrėlių galima rasti ir Lino nulipdytų planetų.  „Čia – Jupiteris, Žemė, Merkurijus, Venera, o čia  – Saturnas. Jis turi žiedus“, – vieną po kitos savo rankomis nulipintas planetas rodo Linas ir teigia visas jas puikiai žinantis.

Kartais, pamokoms pasibaigus, lipdymą Linas iškeičia į piešimą. Mokykloje jis taip pat lanko menų būrelį ir labai gražiai dainuoja.

„Mokslai man gerai sekasi. Patinka matematika ir lietuvių kalba“, – prisipažįsta Linas ir atneša parodyti savo lietuvių kalbos sąsiuvinį. Jame – dailiai parašytas tekstas ir nė vienos klaidos.

Kad Linui mokykloje sekasi, patvirtina ir jo mokytoja. Anot jos, berniukas yra labai kruopštus. Dažnai padaręs klaidą dėl to labai išgyvena ir ant savęs supyksta.

„Linas yra labai mielas, mandagus ir draugiškas vaikas“, – gražių žodžių savo mokiniui negaili mokytoja.

Šis mielas, kruopštus ir nuolat besišypsantis berniukas turi svajonių. Tiesa, nedidelių ir labai paprastų. „Norėčiau gauti modilino, kad galėčiau nulipdyti dar daugiau herojų“, – savo norus nedrąsiai pokalbio pabaigoje atskleidžia dešimtmetis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *