Suteikus gatvei pavadinimą, gyventojus rasti paprasčiau

Vienai iš Alytaus seniūnijos Jurgiškių kaimo gatvių suteiktas Pamiškės pavadinimas, tad nuo šiol gyventojus tarnyboms, kurjeriams ir paštininkams surasti bus kur kas paprasčiau. Dėl adresų bei gatvių pavadinimų suteikimo gyventojai turi galimybę ir patys kreiptis į seniūnijas arba į savivaldybę.

Naujas pavadinimas buvo suteiktas Jurgiškių kaime esančiai gatvei, besiribojančiai su jau kitame kaime esančia to paties pavadinimo gatve.

„Įprastai gatvėms pavadinimai suteikiami tada, kai gyvenamojoje vietoje yra daugiau kaip 20 adresų objektų. Tačiau į seniūnijas arba savivaldybę dėl adresų suteikimo bei gatvių pavadinimų suteikimo kreipiasi ir patys gyventojai, kai nori užregistruoti savo nekilnojamąjį turtą. Pagal įstatymus kiekvienas kitos paskirties žemės sklypas privalo turėti adresą“, – sakė Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus specialistė Alma Kontrauskienė.

Alytaus rajono savivaldybė gauna prašymus iš gyventojų dėl naujų gatvių įregistravimo. Gavus prašymus parengiamas sprendimo projektas ir teikiamas svarstyti savivaldybės tarybai. Priėmus sprendimą,  gatvės įregistruojamos per 10 darbo dienų nuo sprendimo pateikimo VĮ Registrų centrui. Adresai suteikiami įregistravus gatvę mero potvarkiu.

Gatvių pavadinimai gali būti rašomi tik lietuviškai, jie turi atitikti lietuvių kalbos taisykles. Patariama pavadinimuose naudoti netoliese esančių geografinių objektų pavadinimus – ežero, miško, upės ir pan. arba, pavyzdžiui, sodų bendrijos pavadinimą ar pan.

„Jei gyventojai nori įamžinti gatvės pavadinime kokią nors asmenybę, tai turėtų būti tikrai Lietuvai ar tam regionui nusipelnęs žmogus. Suteikiant pavadinimus patartina atsižvelgti ir į vietos vietovardžių tradicijas. Galutinį sprendimą dėl vienokio ar kitokio pavadinimo suteikimo priima savivaldybės taryba“, – pažymėjo A. Kontrauskienė.

Iš viso Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje yra įregistruotos 1423 gatvės. Šiuo metu be gatvių pavadinimų yra apie pusantro šimto gyvenamųjų rajono teritorijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *