Vienuolikmetis alytiškis Tauras savarankiškai mokosi kinų kalbos ir svajoja tapti fiziku

Mielai žaidžia rankinį, dar mieliau – šachmatais, mokosi anglų, kinų ir norvegų kalbų, groja akordeonu, armonika ir pianinu, domisi fizika, kolekcionuoja įvairių pasaulio šalių valiutą – tokia gausybe veiklų užsiima ne suaugęs, o ką tik vienuoliktąjį gimtadienį atšventęs alytiškis Tauras Atmanavičius.

Pokalbį su mažuoju Tauru pradedame nuo klausimo apie gimtadienį, iki kurio tuomet, kai kalbėjomės, buvo likusios vos pora dienų. Paklausus, apie kokią gimtadienio dovaną jis svajoja, Tauras nedrąsiai atsakė: „Nežinau, aš viską turiu.“

Iš tiesų, Tauras turi labai daug – ne vien vaikams patinkančių žaislų ar žaidimų, jis turi daugybę pomėgių. Kai kuriuos iš jų galima pavadinti išskirtiniais.

Berniukas jau kurį laiką savarankiškai mokosi kinų kalbos. „Turiu kinų kalbos žodyną. Jame parašyta, kaip reikia tarti raides ir vieną ar kitą žodį. Pirmiausia aš bandau prisiminti tarimą, o tarimas man asocijuojasi su raide“, – apie mokymosi metodiką pasakoja Tauras. Anot jo, kinų kalba yra sunki, tačiau mokytis jos jis sumanė norėdamas sužinoti, ar jam savarankiškai pavyks įveikti šį iššūkį. „Mokytis man nelabai gerai sekasi, bet aš labai noriu išmokti šią sudėtingą kalbą”, – neslepia Tauras.

Be kinų kalbos, Tauras dar mokosi norvegų. Šią kalbą berniukas bando perprasti padedamas tėvelių ir, kaip pats teigia, laisvai kalba angliškai.

„Tauras nuo pat mažų dienų domėjosi daugeliu dalykų. Jo pomėgiai dažnai keitėsi ir jų visuomet buvo daug. Jis dažniausiai domėjosi sportu, menu, muzika. Būdamas penkerių Tauras panoro lankyti regbį. Alytuje šios sporto šakos užsiėmimai nebuvo organizuojami, tad sūnų teko vežioti į Seirijus, tačiau laikui bėgant noras žaisti regbį išblėso“, – apie sūnaus žingeidumą ir besikeičiančius pomėgius pasakoja mama Eglė Atmanavičė ir priduria, kad Tauras yra ne tik smalsus, bet ir labai komunikabilus berniukas.

Pasak mamos, lankydamas lopšelį-darželį Tauras mieliau bendraudavo su auklėtojomis nei žaisdavo su vaikais.

Prieš keletą dienų vienuolikmetis kartu su mama viešėjo Vilniuje, radijo stotyje „Power Hit Radio“. Į šios radijo stoties studiją Tauras buvo pakviestas kaip aktyvus įvairių eterio žaidimų dalyvis. Ten jis kartu su radijo laidų vedėjais žaidė šachmatais ir bendravo įvairiomis temomis.

Groti mokosi kartu su seneliais

Muzika – dar vienas pomėgis, kuris traukia Taurą. „Groju akordeonu, armonika ir pianinu. Muzikos mokyklos aš nelankau. Groti akordeonu mokausi pats arba su močiute, o armonika – su seneliu“, – pasakoja berniukas.

Visai neseniai Tauras pradėjo žaisti krepšinį, paruošęs namų darbus jis mielai lauke su draugais žaidžia futbolą.
Žaisti rankinį berniukas pradėjo visai neseniai ir kol kas ypatingais pasiekimais pasigirti negali.

Ne mažiau nei sportas Taurą domina ir fizika bei matematika. „Fizika man patinka, nes joje yra daug sričių, o matematikos aš mielai mokausi su močiute, kuri yra matematikos mokytoja“, – pasakoja mažasis alytiškis.

Prakalbus apie mokslus mokykloje Tauras ima vardyti labiausiai patinkančias pamokas: „Man patinka matematika, pasaulio pažinimas, anglų kalba, informacinės technologijos, tikyba.“

Tačiau muzika, dailė ir šokis Taurui – ne prie širdies. „Muzikos pamoka nepatinka, nes jos metu mes nesimokome groti, o tik dainuoti”, – prisipažįsta berniukas.

Užsiminus apie svajones, žingeidusis Tauras teigė pirmiausia svajojantis gerai baigti mokyklą, o paskui įstoti į Vilniaus universitetą ir studijuoti fiziką. Didžiausias mamos troškimas, kad jos sūnus būtų laimingas, o mėgiamos veiklos neliktų pamirštos.

Alytus – mylimiausias miestas

Pokalbis su mažuoju Tauru pakrypsta gimtojo miesto tema. Alytus berniukui labai patinka, ypač – jį supanti gamta ir mieste vyraujantys skirtingi architektūros stiliai: „Štai nuvažiuoji į Pirmąjį Alytų ir ten jau viskas atrodo kitaip nei miesto centre. Ten kitokia architektūra.“

Tauro mamą Alytus taip pat žavi: „Alytus man yra pats mylimiausias ir nuostabiausias miestas. Vakar buvome Vilniuje. Ten viešėjome neilgai, tačiau vos nuvykusi į sostinę aš panorau grįžti namo.“

Anot Taurą ir dvimetę jo sesutę auginančios mamos E. Atmanavičės, gimtajame mieste – nuostabi gamta ir puikios sąlygos auginti vaikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *