Alytaus rajono taryba patvirtino šių metų melioracijos darbų sąrašus

Alytaus rajono savivaldybės taryba patvirtino 2024 metų melioracijos darbų, finansuojamų savivaldybės bei valstybės lėšomis, sąrašus ir pavedė administracijos direktoriui Vytui Arbačiauskui organizuoti bei vykdyti sprendime nurodytų paslaugų ir darbų pirkimus.

Atlikus darbus bus pagerinta melioracijos statinių būklė ir užtikrintas tinkamas drenažo sistemų funkcionavimas. Visų jų vertė – beveik 200 tūkst. eurų.

Už šias lėšas bus nušienauta beveik 55 km melioracijos griovių šlaitų, taisomi statinių avariniai gedimai, rengiami projektai ir atliekamos ekspertizės. Didžiausi darbai vyks Mikalavo kadastrinėje vietovėje, kur bus suremontuota 4,5 km melioracijos griovių ir 4 pralaidos.

Remonto sulauks ir Miroslavo kadastrinės vietovės Žembrės upelio melioracijos grioviai bei jame esantys statiniai.

„Vietos, kur bus atliekami projektai, pasirenkamos atsižvelgiant į žemės dirbimą, paklausą dirbimui, dirbimo intensyvumą. Labai svarbu, kad projektai ir darbai būtų naudingi Alytaus rajono ūkininkams. Todėl labiausiai prašome žemės valdytojų, savininkų kantrybės, supratimo ir bendradarbiavimo, kad darbai vyktų kuo sklandžiau“, – sako savivaldybės vicemeras Aurimas Truncė.

Pasak vicemero, savivaldybė vykdo kasmetinę melioracijos griovių priežiūrą, tačiau ne mažiau svarbu ir gyventojų indėlis prižiūrint ir tausojant griovius ir melioracijos statinius. „Reikėtų intensyviau ardyti neperspektyvias bebravietes, kurie nuolat tvenkia griovius ir daro žalą tiek melioracijos statiniams, tiek žemės savininkams – užliejami jų žemės plotai, lauko keliai“, – priduria Žemės ūkio skyriaus vedėja Irma Stenionienė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *