Interaktyvios erdvės Alytaus darželiuose: nuo sensorinių kambarių iki maisto gamybos erdvių

Pasakų nameliai, sensoriniai ar druskų kambariai, tyrinėjimų laboratorijos, socialinių įgūdžių, „Mažųjų kūrėjų“, maisto gamybos erdvės, lauko seklyčia – visas šias erdves ir ne tik jas galima rasti 15 Alytaus miesto savivaldybės lopšelių-darželių ar mokyklų-darželių.

„Alytus – jaunų šeimų miestas. Su tuo norisi sutikti, nes mieste sudaromos sąlygos jaunoms šeimoms auginti vaikučius. Pirma, pakanka vietų lopšeliuose-darželiuose. Tuo negali pasigirti didieji Lietuvos miestai.  Ir negana to, galima pasirinkti ugdymo įstaigą ne tik pagal gyvenamąją vietą, bet ir pagal tėvų norą ar vaiko poreikius“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė.

Šešiuose Alytaus miesto savivaldybės lopšeliuose-darželiuose įrengti sensoriniai kambariai. Vienas jų, pavadintas „Lapės planeta“, veikia lopšelyje-darželyje „Nykštukas“. Apsilankę šiame kambaryje vaikai per garsą, lytėjimą, vibraciją ir spalvų kontrastus patiria skirtingus pojūčius.

 

Kelerius metus Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“ veikia druskų kambarys. Ši erdvė skirta kvėpavimo ar odos problemų turintiems, dažnai peršalimo ligomis sergantiems bei įtampą jaučiantiems mažyliams.

Inovatyvių ugdymo priemonių gausu lopšelyje-darželyje „Du gaideliai“ įkurtoje mažųjų kūrėjų erdvėje. Apsilankę joje vaikai pasineria į kūrybos ir mokslo pasaulį, kuriame tampa mokslininkais, gamtininkais, tyrinėtojais ar net astronomais.

STEAM laboratorija – dar viena vaikų kūrybiškumui ugdyti skirta neseniai atnaujinta erdvė, kurią galima rasti lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“. Čia vaikai turi galimybę kūrybiškai, aktyviai veikti, su turimomis inovatyviomis priemonėmis siekti nuosekliai ir sistemingai įgyvendinti STEAM idėjas kasdieninėje ugdymo(si) praktikoje.

Edukacinė bitutė robotas „Bee-bot“ – viena mėgstamiausių Alytaus lopšelį-darželį „Linelis“ lankančių vaikų skaitmeninių edukacinių priemonių. Šis draugiškas robotukas moko mažuosius programavimo pradmenų, skatina jų kompetencijų augimą, lavina loginio mąstymo įgūdžius.

„Smaližiaus kampelis“ – taip pavadinta maisto gamybos erdvė įkurta Alytaus lopšelyje-darželyje „Obelėlė“. Čia vaikai įgyja žinių apie įvairius maisto produktus, maisto gamybą ir sveiką mitybą.

 

Ant stogo – bičių aviliai, o lysvėse – įvairios daržovės

Alytaus miesto savivaldybės lopšeliuose-darželiuose gausu ne tik interaktyvių erdvių, bet ir vaikų ugdymui skirtų priemonių. Viena jų – interaktyvios grindys. Šios keliose švietimo įstaigose esančios grindys dažnai naudojamos kūno kultūros pamokose. Jos padeda lavinti vaikų judesių koordinaciją, reakciją ir loginį mąstymą, pažinti abėcėlę, skaičius, planetas ar yra skirtos smagiems žaidimams, tokiems kaip futbolas ar boulingas, žaisti.

Ant Alytaus lopšelio-darželio „Volungėlė“ stogo  dūzgia tūkstančiai bičių – dvi jų šeimynos padeda mažiesiems lopšelio-darželio ugdytiniams pažinti bitininkystės amatą – akiuoti korius, sukti medų ir kurti etiketes medaus stiklainiukams. Šiame lopšelyje-darželyje taip pat yra daržininkystės zona, kur įrengtose pakeltose lysvėse ar šiltnamyje auga įvairios daržovės, prieskoniniai augalai bei uogos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *