Pažangiausiems Alytaus rajono studentams – savivaldybės parama

Alytaus rajone gyvenantiems ir gerai besimokantiems universitetuose, kolegijose ir profesinėse mokyklose jaunuoliams skirta savivaldybės parama. Šiemet iš Studijų rėmimo fondo ji suteikta 30-čiai studentų ir mokinių.

Savivaldybės paramą gavusius studentus ir mokinius pasveikino rajono merė Rasa Vitkauskienė. „Išnaudokite šį laiką kuo prasmingiau, gerkite į save žinias, tobulėkite ir niekada nesustokite, kad ir kaip kartais būtų sunku. Už jus jūsų kelio mes nenueisime, tačiau galime palaikyti, prisidėti parama finansiškai. Kai pakeliausite po pasaulį, pabaigsite mokslus, kviečiu grįžti į rajoną, čia gyventi, kurti šeimas, nes tokių žingeidžių, iniciatyvių jaunuolių Alytaus rajonui labai reikia“, – kalbėjo merė R. Vitkauskienė.

Visų studentų vardu dėkojo Greta Sakalauskaitė. „Smagu, kai pastebi darbus, pastebi pastangas, skatina siekti daugiau. Kaip vienas iš skatintojų – Alytaus rajono savivaldybė. Tai ne tik finansinė parama, bet ir įvertinimas, ir paskata.“

Susitikime su pažangiausiais rajono studentais dalyvavo merės patarėja Agnė Mažeikienė, Studijų rėmimo fondo tarybos pirmininkė, savivaldybės tarybos pirmininkė Vitalija Vitkauskienė, narės Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinksienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Giedrė Volungevičienė, vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė)Aistė Nedzinskaitė, vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Ernesta Matonė.

Iš Studijų rėmimo fondo parama šiais metais skirta 23 universitetų, 5 kolegijos studentams ir 2 profesinės mokyklos mokiniams, kurie mokosi Vilniaus, Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose, Kauno, Vilniaus ir Alytaus kolegijose, Alytaus profesinio rengimo centre. Parama skirta 22-iems merginoms ir 8-iems vaikinams.

Iš viso jiems bus išmokėta 20 tūkst. Eur: universitetų ir kolegijos studentams po 700 Eur ir 550 Eur, profesinės mokyklos mokiniams – po 350 Eur.

Parama studentams ir moksleiviams skiriama kartą per metus, atsižvelgiant į Studijų rėmimo fondo tarybos sprendimą.

Parama gali būti skiriama Alytaus rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems, ne vyresniems kaip 24-erių metų aukštųjų mokyklų studentams ar profesinių mokyklų moksleiviams, kurių egzaminų įvertinimo vidurkis ne mažesnis kaip 8,5 balo, pirmenybė teikiama aukštesnį balą turintiems studentams ir moksleiviams. Savivaldybės parama labai svarbi pagalba mažinant finansinę naštą studentų tėvams ir jų šeimoms.

Studijų parama neįpareigoja jaunuolių, baigus mokslus, grįžti į Alytaus rajoną.

Vienas komentaras apie “Pažangiausiems Alytaus rajono studentams – savivaldybės parama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *