Alytaus miesto teatre skambės opera: valstybinis choras „Vilnius“ atveža premjerą

Valstybinis choras „Vilnius“ rengia ypatingą dovaną – gruodžio 12 d., 18 val. Alytaus miesto teatre įvyks naujos operos „Kas Aš?“ pristatymas. Kiekviena operoje pasakojama istorija ir patirti išgyvenimai yra labai skirtingi ir individualūs, kaip ir penkių operos kompozitorių – Martyno Bialobžeskio, Jono Jurkūno, Ryto ir Giedriaus Svilainių ir Lino Rimšos.

Operos siužetinė linija driekiasi pagrindinių operos herojų gyvenimo istorijų keliais ir gyvenimo sukurtomis realijomis, kuomet žmogus susiduria su artimojo ligos ar praradimo akivaizda. Šiuolaikinio operos meno kalba autoriai  kelia filosofinį klausimą – kas mes esame? Kuo tampame, kai panyrame į praeitį ir sąmonės miglas tarytum į sapną? Koks tampa žmogus, išgyvenantis gyvenimo metamorfozes ir kaip su nauja realybe taikosi artimas? Operoje pasiremta tikrų žmonių patirtimis ir išgyvenimais, emocijomis ir atsakymų į netikėtai užgriuvusius egzistencinius klausimus, paieškomis.

Operą sudaro keturios dalys, kurios atskleidžia žmogaus gyvenimą, kaip ištisinę pakilimų ir nuopuolių grandinę: „Moteris, šaukianti balkone“, „Drugeliai pilve“, „Vinys į galvą“ ir „Užmaršties pieva“.  Visi penki operos autoriai savo muzikoje išreiškia skirtingus požiūrius ir muzikos komponavimo raktus: J. Jurkūno bei G. ir R. Svilainių muzikinėse dalyse –  daugiau ironijos, grotesko, absurdo, o M. Bialobžeskio ir L. Rimšos sukurtos dalys savyje sutelkia lyrikos bei dramatizmo kupinus pasažus, meninius sprendimus. Opera pasakoja apie tai, kad ir kokia lemties korta iškristų, todėl turime nepamiršti tų, kurie paskendo užmaršties pievos sapnuose.

Operos dirigentas Artūras Dambrauskas, režisierius ir libreto autorius Alvydas Šlepikas, scenografė, kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė, choreografė Indrė Puišytė Šidlauskienė, šviesų dailininkas Džiugas Vakrinas, vaizdo projektorių autorius Oskaras Stirna, dizainerė – Vaiva Šatkutė-Marozienė.

Pagrindinius vaidmenis operoje sukūrė mecosopranas Jovita Vaškevičiūtė (Motina) ir tenoras Mindaugas Jankauskas (sūnus Algis), spektaklyje dalyvauja choro „Vilnius“ solistai ir atlikėjai.

Operos „Kas Aš?“ premjera įvyko 2023 metų lapkričio 25 dieną Vilniaus senajame teatre.

Alytaus miesto teatre opera rodoma gruodžio 12 d., 18 val.

Bilietus platina Bilietai.lt

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *