Savivaldybė: kelininkai Alytuje dirba visą parą, prašome gyventojų būti supratingiems

Vairuotojai dažnai stebisi, kodėl esant intensyviam snygiui, ne kiekviename kilometre mato kelininkų transportą, automobiliai, valantys gatves, važiuoja su pakeltais sniego peiliais arba važiuodami nebarsto druskos ar druskos ir smėlio mišinio.

Gatvių priežiūra vykdoma palaipsniui

Miesto gatves prižiūrinčios įmonės atstovai nuolat stebi meteorologines prognozes bei faktiškai vertina kelių dangos būklę. Prognozuojant artėjantį snygį ar minusinę oro temperatūrą, darbai pradedami nedelsiant bet kuriuo paros metu ir vyksta nepertraukiamai. Pirmiausia barstomos įkalnės ir tiltai, tada valomos miesto gatvės, kad būtų užtikrintas pravažumas.

Alytuje gatvės užima apie 100 ha bendrojo miesto ploto, tai sudaro 101,5 km valomo gatvių ruožo.

Nuvalyti jų visų vienu metu tiesiog neįmanoma, todėl pagal sutarčių techninius reikalavimus pirmiausiai yra valomos ir barstomos I lygio gatvės, kuriomis juda visuomeninis transportas, paskui valomos II ir III lygio gatvės.

I lygio Alytaus miesto gatvės – A. Jonyno g., A. Juozapavičiaus g., Artojų g., Dovainiškių g., Jiezno g., Kauno g., Tūkstantmečio tiltas, Ligoninės g., Merkinės g., Naujoji g., Pramonės g., Pulko g., Putinų g., S. Dariaus ir S. Girėno g., Tvirtovės g., Verslo g., Vilniaus g., Vilties g., Vingio g., Žuvinto g., A. Baranausko g., Daugų g., Gardino g., Jazminų g., Jotvingių g., Kalniškės g., Likiškėlių g., Pulko g., Raudonkalnio g., Rūtų g., Santaikos g., Statybininkų g., Sudvajų g., Ulonų g.

Jei nematote gatve, kurioje gyvenate, judant gatvių valymo technikos, vadinasi, tuo metu valomos kito lygio Alytaus miesto gatvės. Atkreipiame dėmesį – siekdami užtikrinti pravažumą, kelininkai dirba visą parą, todėl prašome gyventojų būti supratingiems.

Gatvių valymo transporto priemonės važiuoja su pakeltais sniego peiliais

Tenka išgirsti gyventojus piktinantis, jog automobiliai, valantys Alytaus miesto gatves, važiuoja su pakeltais sniego peiliais. Tokios situacijos gali susiklostyti dėl keleto priežasčių.

Valstybinės reikšmės magistralinius, krašto ir rajoninius kelius, kurie veda iš Alytaus visomis kryptimis nuo Alytaus miesto riboženklių, prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Šie keliai priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, Savivaldybės administracija už jų priežiūrą ir valymą nėra atsakinga. Jų gatvių valymo technika iš Alytaus mieste esančių sandėlių juda į jų priežiūrai priskirtus kelių ruožus per miesto teritoriją, todėl važiuoja pakeltais sniego peiliais, nebarstydama druskos ar druskos ir smėlio mišinio. Alytaus miesto asfaltuotos gatvės nėra AB „Kelių priežiūra“ priskirta kelių valymo teritorija.

Rangovai, atsakingi už Alytaus miesto asfaltuotų gatvių, takų bei šaligatvių valymą, ir jų turima gatvių valymo technika miesto teritorijoje taip pat gali judėti pakeltais sniego peiliais. Tai gali sąlygoti situacijos, kada gatvių valymo technika juda į sandėlius pasipildyti druskos ar druskos ir  smėlio mišinio atsargas arba juda valyti konkrečiam rangovui priskirtos miesto teritorijos.

Alytaus miesto asfaltuotų ir žvyruotų gatvių bei pėsčiųjų takų ir šaligatvių valymą organizuoja skirtingi rangovai. Miesto asfaltuotų gatvių, Pirmojo Alytaus takų ir šaligatvių valymo darbus vykdo UAB „Raguvilė“, žvyruotų gatvių – UAB „Nerda“, o miesto takų ir šaligatvių valymo darbus – UAB „2MP“, UAB „Ecoservice“, UAB „Ordo“. Dėl šios priežasties gali susiklostyti situacijos, kada galite pamatyti gatvių valymo techniką judant pakeltais sniego peiliais, kadangi rangovų įmonė vyksta į jai priskirtą valyti mikrorajoną, už kurio teritorijos priežiūrą ji atsakinga.

Primename – dėl gatvių ir šaligatvių valymo, barstymo visuomet galite susisiekti su atsakingomis įmonėmis šiais kontaktais:

  • Dėl viso miesto gatvių, Pirmojo Alytaus takų ir šaligatvių bei miesto parkų priežiūros galite susisiekti su UAB „Raguvilė“, tel. +370 645 20 999
  • Dėl miesto centro pėsčiųjų takų ir šaligatvių galite susisiekti su UAB „2MP“, tel. +370 659 88 785.
  • Dėl Vidzgirio ir Putinų pėsčiųjų takų ir šaligatvių galite susisiekti su UAB „Ecoservice“, tel. +370 620 38 667.
  • Dėl Dainavos pėsčiųjų takų ir šaligatvių galite susisiekti su UAB „Ordo“, tel. +370 652 04 578
  • Dėl žvyruotų gatvių mieste priežiūros galite susisiekti su UAB „Nerda“, tel. +370 665 18 518.
  • Gatvių ar šaligatvių valymo bet kuriuo paros metu problemas galite fiksuoti ir „Tvarkau Alytų“ svetainėje tvarkaumiesta.lt pasirinkę skiltį „Naujas pranešimas“ arba el. p. miestoukis@alytus.lt.
  • Taip pat galite informuoti ir Miesto ūkio skyrių darbo metu telefonais (8 315) 55 196 arba (8 315) 55 111.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos informacija

Vienas komentaras apie “Savivaldybė: kelininkai Alytuje dirba visą parą, prašome gyventojų būti supratingiems

  1. Tai pabarsto kalniukus sankryzas ,o paskui tik gatves vaziuoja barstyt antru ratu,tai vadinasi nieko ir nespeja ,del operatyvumo tai tegul patyli.ziedai slidus gatves baisiau nei baisios nes taupo.ir meluoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *