Nuo stogo nušokti ketinusią moterį išgelbėjęs Varėnos ugniagesys: „Tiesiog dirbau savo darbą“

Žilvinas Bubėnas. Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarybos nuotr.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis Žilvinas Bubėnas už drąsą ir pasiaukojimą apdovanotas Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde. Taip įvertintas pareigūno nepriekaištingas ir pavyzdingas tarnybinių pareigų atlikimas, profesionalumas ir asmeninė drąsa gelbstint žmogaus gyvybę.Liepos 29 d. 12.47 val. buvo gautas pranešimas, kad Varėnoje moteris nori nušokti nuo pastato stogo. Į įvykio vietą atskubėję Varėnos PGT ugniagesiai gelbėtojai pamatė ant keturių aukštų daugiabučio gyvenamojo namo stogo krašto sėdinčią moterį.

Ugniagesiai gelbėtojai Žilvinas Bubėnas ir Edgaras Masilionis užlipo ant pastato stogo. Ž. Bubėnas nedelsdamas pradėjo kalbinti ant stogo krašto jau stovinčią ir nušokti besirengiančią moterį. Įspėtas nesiartinti, pareigūnas moterį toliau ramino, o įvertinęs, kad ši leidžiasi į derybas, kalbindamas prisiartino prie jos ir 12.58 val. sugriebęs patraukė ją nuo stogo krašto. Gelbėjimo darbų metu kitų skubiosios pagalbos tarnybų įvykio vietoje nebuvo.

Dešimt metų ugniagesiu gelbėtoju dirbantis Ž. Bubėnas yra gesinęs nemažai gaisrų, atlikęs ne vieną gelbėjimo darbą, bet toks atvejis jo praktikoje – pirmasis. Jis nesureikšmina šio įvykio ir didvyriu nesijaučia. Sako, kad nieko išskirtinio nepadarė: „Tiesiog dirbau savo darbą“. Bet tai nebuvo taip paprasta, kaip gali atrodyti iš šalies.

„Atvykus į įvykio vietą, greitai užbėgau ant stogo, ėmiau moterį kalbinti. Pradėjome šnekėtis. Ji stovėjo ant stogo krašto. Turėjau kišenėje cigarečių, šovė mintis, kad galėčiau pabandyti nukreipti jos dėmesį. Atidengiau savo veidą, kad ji matytų mano mimikas ir sakau: „Gal prisėsk, parūkom“. Ji sutiko. Priėjau arčiau, padaviau jai cigarečių. Tuo pačiu įvertinau aplinką, pastebėjau, kad gelbėjimo pagalvė apačioje jau ištiesta. Čiupau moterį, atsidūrėme stogo viduryje“, – pasakoja ugniagesys gelbėtojas.

Ž. Bubėnas yra kilęs iš Perlojos, ugniagesiu gelbėtoju dirba Varėnoje. Sako, kad labai myli šį miestą ir niekur kitur nenorėtų dirbti. Per dešimtį darbo metų teko gesinti nemažai gaisrų, bet įsimintiniausia patirtis – gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje gesinimas.

Beje, jį drąsiai galima vadinti ugniagesių gelbėtojų dinastijos tęsėju – jo senelis ir tėvas buvo ugniagesiai gelbėtojai. Ar Ž. Bubėno sūnus vienerių metukų Jonukas paseks šeimos vyrų pavyzdžiu, kol kas nežinia, bet jo tėtis labai didžiuotųsi, jei šį kelią pasirinktų ir jo sūnus.

Rinkdamasis šią profesiją, Žilvinas puikiai žinojo, su kokiais iššūkiais jam teks susidurti, bet jų nepabūgo. „Man patinka disciplina, grafikai, aiškūs nurodymai ir taisyklės, patinka veikla, nors ir žinojau, kad bus sunku ir laukia daug iššūkių“, – sako ugniagesys.

Kasdieniniame gyvenime jam irgi svarbi disciplina. Tai padeda planuoti darbus, juos laiku atlikti. O gyvenimo moto – pagalba žmonėms. „Nenorėk kažką gauti, kitam nieko neduodamas. Svarbiausia – padėti ir būti naudingu visuomenei“, – sako Ž. Bubėnas.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *