Visiems Alytaus pirmokams – pamokos apie vandens svarbą ir naudingos dovanos

Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ įsitikinusi, kad skatinti sąmoningą ir atsakingą požiūrį į vandenį, jo neprilygstamą svarbą kiekvienam iš mūsų, būtina kuo anksčiau, jau nuo pirmųjų klasių.

Taip prisidedama tiek prie teisingų įpročių formavimosi, tiek prie gamtos tausojimo.

Realizuodami šias mintis, „Dzūkijos vandenų“ atstovai ketvirtus metus iš eilės mokslo metų pradžioje aplanko visus Alytaus miesto pirmokus.

Improvizuotų pamokėlių metu pirmokams primenama apie bendrovės „Dzūkijos vandenys“ visose miesto mokyklose įrengtus fontanėlius–gertuves, vaikai pamokomi kaip jais naudotis bei tinkamai prie fontanėlių elgtis. Pamokėlėms pasitelkiamas visuomet daug puikių emocijų sukeliantis įmonės personažas Lašas.

Vaikai kartu su Lašu taisyklingai plauna rankas, valo dantukus, sužino apie geriamojo vandens savybes, jo svarbą žmogaus gyvenime. Na ir tam, kad vandens mokinukai visuomet galėtų turėti su savimi, išdalinamos bendrovės „Dzūkijos vandenys“ dovanos – daugkartinės gertuvės.

Siekiant išplėsti pirmokų žinias apie tai, kaip vanduo atkeliauja į namus ir kas vyksta jį panaudojus, išdalinamos Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos knygelės „Vandens kelias“.

„Smagu, kad šis mūsų projektas – fontanėliai mokyklose bei daugkartinės gertuvės visiems pradinukams – sulaukia didelio pripažinimo. Siekiame ne tik skatinti moksleivius vartoti daugiau vandens, formuoti sveikus jų gyvenimo įpročius, bet ir prisidėti ugdant atsakingą jaunąją kartą, kuriai rūpėtų plastiko naudojimo mažinimas, gamtos tausojimas. Vandenį iš fontanėlių gerti saugu – jo kokybė nuolatos reguliariai tikrinama, be to, vanduo čia nieko nekainuoja“, – sako „Dzūkijos vandenys“ direktorius Jurijus Červiakovskis.

Džiugu lankantis ugdymo įstaigose išgirsti, kad fontanėliai jose kaip reikiant įsitvirtino ir „prigijo“ – jais nuolat noriai naudojasi visa mokyklų bendruomenė. Tai patvirtina mokyklų vadovai, sakydami, kad smagu matyti vis mažiau išmetamų plastiko buteliukų, o ir gėrimų su įvairiais saldikliais bent jau mokyklose perkama mažiau.

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *