Kelias dienas alytiškių namuose – tik šaltas vanduo: kodėl atliekami hidrauliniai bandymai?

Asociatyvi nuotr.

„Ar nusiprausti, nusimaudyti spėjot?..“, – pirmadienio rytą ironiškai savo Facebook paskyroje alytiškius pasveikino vienas vietos portalas, reaguodamas į bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ pradėtus vykdyti magistralinių tinklų hidraulinius bandymus, kurių metu karštas vanduo buvo atjungtas beveik visiems vartotojams Alytaus mieste. Bandymai truks penkias dienas.

Pasak bendrovės „Alytaus šilumos tinklai“ komercijos direktorės Kristinos Pivarauskienės, panaši situacija susiklosto kasmet – nepatenkintų klientų skambučiai, įžeidžiantys komentarai, taip pat pamokymai, kad hidraulinius bandymus reikia atlikinėti naktimis ar savaitgaliais, seka vienas po kito.

„Pažymime, jog hidrauliniai bandymai – tai efektyvus būdas patikrinti vamzdynų, kuriais į Jūsų namus keliauja šiluma ir karštas vanduo, stiprumą. Specialiu prietaisu numatytoje vamzdyno atkarpoje yra pakeliamas slėgis, kuris leidžia aptikti tokius defektus kaip korozija, įtrūkimai. Taip pat atliekami ir kitokio pobūdžio remonto darbai – keičiamos susidėvėjusios sklendės ir kiti infrastruktūros elementai. Hidraulinių bandymų metu šilumos tiekimo tinkluose slėgis padidinamas iki 16 bar. Šilumos punktai, esantys daugiabučiuose namuose yra nepritaikyti dirbti tokiais parametrais, todėl privalo būti atjungti.

Siekiant atlikti hidraulinius bandymus, būtina atlikti eilę paruošiamųjų darbų, kurie dažnai užtrunka ilgiau nei patys bandymai ar pažeistų tinklo vietų remontas. Dėl šios priežasties bandymų neįmanoma atlikti per naktį ar savaitgalį. Taip pat norime atkreipti dėmesį, jog kasmet atlikti šilumos tiekimo tinklų hidraulinius bandymus visus šalies šilumos tiekėjus įpareigoja teisės aktai“, – kodėl būtina kasmet atlikti hidraulinius bandymus, kurių metu atjungiamas karšto vandens tiekimas gyventojams, paaiškina K. Pivarauskienė.

Anot jos, tik atlikus hidraulinius bandymus, galima jaustis saugiai dėl ateinančio šildymo sezono – tokiu būdu valdomos avarijų rizikos. Jei avarijos tinkluose įvyktų šildymo sezono metu, tai sukeltų kur kas rimtesnių nepatogumų vartotojams nei kelias paras trunkantys hidrauliniai bandymai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *