Po 23-iojo menininkų plenero – dar gražesni Veisiejai ir žinutė Lietuvai

Tarptautinis menininkų pleneras „Veisiejų pavasaris 2023“ baigėsi palikęs ne tik puikius darbus, neišdildomus įspūdžius jo dalyviams, bet ir gerą žinią apie Veisiejus visai Lietuvai ir net toliau – socialiniai tinklai ir žiniasklaida nuolat transliavo plenero akimirkas.

Gausus būrys menininkų jau 23-ąjį kartą surengto plenero metu visą savaitę gyveno Veisiejuose ir Veisiejais. Tai: tapytojai Jonas Daniliauskas (Vilnius), Gražina Vitartaitė (Vilnius), Modestas Malinauskas (Rumšiškės), Alfredas Jurevičius (Druskininkai), Arvydas Bagdonas (Vilnius), Rita Rimšienė (Kaunas), Ilona Žvinakienė (Panevėžys), Andrius Mosiejus (Druskininkai), Deivydas Sinkevičius (Druskininkai), Valery Baida (Latvija), Maja Jakoviča (Latvija).

Medžio drožėjai: Juozas Videika (Jurbarkas), Pranas Petronis (Anykščiai), Audrius Goberis (Veisiejai), Artūras Zienka (Alytus), Saulius Lampickas (Alytus), Vidmantas Kyga (Druskininkai).

Kalviai: Juozas Varnelis (Veisiejai), Tomas Pacaitis (Veisiejai), Ramūnas Šuminskas (Veisiejai), Benas Jazerskas (Veisiejai).

Skulptorius – Kęstutis Musteikis (Vilnius). Foto dokumentika – Danguolė Barauskienė (Lazdijai).

Vakar VESK Veisiejai aktų salėje susirinkę plenero dalyviai, svečiai bei gausi Veisiejų bendruomenė turėjo progą susipažinti su plenero metu sukurtais darbais bei jų kūrėjais. O svarbiausia – pasakyti ačiū menininkams, kurie atvyko šiemet į Veisiejus, palikdami darbuose dalelę savo talento, širdies – nuo jų gražesnis tampa mūsų kraštas, o juos matantys žmonės – geresni, dvasingesni, tauresni.

„Šis pleneras turtingiausias iš visų, anksčiau rengtų. Ne vien finansine prasme, o savo turiniu. Ne materialine verte, o ta, kuri pasilieka Veisiejuose. Nuoširdžiai dėkoju, kad turime Jus, plenerą ir tai, kas jam pasibaigus pasilieka“, – kalbėjo rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, tardama ačiū ne tik menininkams, bet ir plenero organizatoriams – Vytautui Žukauskui ir Zenonui Sabaliauskui bei įteikdama visiems atminimo dovanas.

Padėkos žodžiai visiems – ir kuriantiems, ir plenerus organizuojantiems, skambėjo iš uždarymo renginyje dalyvavusių  Seimo narių – Zenono Streikaus ir Roberto Šarknicko, Veisiejai VESK direktorės Laimutės Vaitiekūnienės lūpų.

Didžiausias šio plenero darbas – paminklas poetui, žymiam Veisiejų krašto žmogui ir Lazdijų rajono garbės piliečiui Sigitui Gedai, kurį sukūrė skulptorius Kęstutis Musteikis, atidengtas penktadienį, Veisiejuose vykusio „Poezijos pavasario“ metu. Pirmas ir vienintelis paminklas Sigitui Gedai visoje Lietuvoje. Nuo šiol jis pasitiks visus, kurie ateis prie Ančios pasiklausyti dainuojančių fontanų ar tiesiog pasidžiaugti ežero grožiu, primindamas, koks galingas gali būti lietuviškas žodis, sušildytas beribio talento.

Plenero dalyviai vakar atsisveikindami aptarė įspūdžius, ateities planus, pasidžiaugė gražia tarpusavio bendryste. O šiandien – jau krovėsi lagaminus ir  atsisveikino. Iki kito pavasario, iki kito plenero.

Renginio „Veisiejų pavasaris 2023“  rėmėjai – Lazdijų rajono savivaldybė, Dzūkijos VVG, VESK Veisiejai ir didžiulis būrys Veisiejų bendruomenės žmonių. Dėkojame, kad jūsų rūpesčio dėka Veisiejų kraštas tampa žinomesnis ir gražesnis.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *