„Žalioji vakarienė“ vėl vyks Alytuje: žada ir toliau žalinti miestą

Birželio 9 dieną antrą kartą Alytuje įvyks „Žalioji vakarienė“. „Alytus – Lietuvos kultūros sostinės“ renginių rėmuose gimusi iniciatyva sulaukė didžiulio visuomenės palaikymo, o renginio rezultatas, pasodintos 160 naujos pušelės, pranoko lūkesčius.

„Šoka pušys – žalia“

Praėjusių metų rudenį šimtai žaliai pasipuošusių alytiškių ir miesto svečių dalyvavo eisenoje nuo Žaliosios mokyklos iki Žaliosios gatvės, kur jų laukė žaliai dengti staliukai ir įspūdinga vakaro programa. Renginio svečiai patys atsinešė žalius indus, kepė žalius keksiukus, stalus puošė gėlėmis ir kitais dekoro elementais.

„Žaliuoti“ kvietė ir verslo atstovai įrengę žaliąsias saleles, kur žmonės galėjo degustuoti ar fotografuotis, Alytaus folkloro legenda Žalia boba linksmino vaikus, menininkų įrengtos žaliosios instaliacijos kėlė žavesį, pasirodymų netrūko ir scenoje, ir prie jos.

„Kartais pokyčių reikia laukti itin kantriai, kartais pokyčiai auga kaip medžiai – beveik nepastebimai, bet vieną dieną supranti, kad kvėpuoti tapo gaiviau, lengviau. Šiais metais renginys simbolizuoja bendruomenės susitelkimą, tikėjimą tolimu tikslu. Ne iškarto suveši šilai tik tik juos pasodinus, taip ir nuostatos keičiasi po truputį, tačiau tik susitelkus ir tik veikiant,  įmanomi pokyčiai“, – teigia viena iš projekto iniciatorių, autizmo paramos fondo „Pokyčių ambasada“ įkūrėja Klementina Gruzdienė.

K. Gruzdienė

Šiemet „Žalioji vakarienė“ vadinasi daugeliui žinomos Vytauto Kernagio dainos žodžių pavadinimu „Šoka pušys – žalia“ ir tęsia pradėtą tradiciją – siekia pasodinti Alytuje dar daugiau pušų.

Už 2022 metais surinktus 6004 eurus buvo pasodintos 160 pušų – Žaliojoje gatvėje žemėje šaknis įleido 80 pušelių, 50 pušelių įsikūrė šalia Alytaus miesto socialinių paslaugų centro bei 30 – prie Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro.

Programoje – žinomi atlikėjai

Vasaros antrą penktadienį, birželio 9 dieną, 18.30 val. vakarienė prasidės žaliuojančią eisena tik šįkart, atvirkštine tvarka – nuo Žaliosios gatvės iki aikštės šalia Miesto sodo, kur stovi „Laisvės angelo“ skulptūra. Ten ir bus pastatyti staliukai renginio rėmėjams, įrengta scena atlikėjams ir sukurtos žaliosios salelės – renginio partneriams.

„Dar daugelis negali pamiršti įspūdžių iš pirmosios „Žaliosios vakarienės“, kai dar tą patį vakarą kalbėjome, kad tai nauja mieste gimstanti tradicija. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pakviesti daugybę puikių atlikėjų, kurie šventei suteiks reikiamus akcentus, o mes pažadame, kad bus žalia, gražu, miela ir linksma“, – renginio programą anonsuoja „Žaliosios vakarienės“ režisierė, Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

I. Pilvelytė

Scenoje koncertuos Artūro Noviko vokalinio džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“, grupė „Ministry of Echology“, grupė „Mello“ ir kiti. Dalyvių laukia loterija ir aukcionai, kuriuose surinkti pinigai bus skirti nupirkti ir pasodinti dar daugiau pušų.

Šių metų naujovė – –nemokamai koncertą stebėti kviečiami visi norintys, o vietos prie arčiau scenos esančių staliukų bus skirtos renginį remiantiems svečiams, kuriais gali tapti visi norintys. Už skirtą 25 eurų paramą organizatoriai rėmėjui siunčia ne tik begalinę padėką, bet ir paruošią vietą prie žalia staltiese dengto stalo. Visą informaciją, kaip paremti iniciatyvą galima rasti renginio puslapyje www.zaliavakariene.lt.

Įspūdinga spaudos konferencija

Žinoma, visus ateinančius į „Žaliąją vakarienę“ organizatoriai prašo apsirengti žaliai ar bent pasipuošti žaliu akcentu.

Žalias buvo ir ketvirtadienį žurnalistus sukvietęs renginio pristatymas – į „Senovės prabanga“ baldais stilizuotą fotosesiją, kuri šįkart vyko renginio partnerio Tomo Pankos medelyne, svečius atvežė automobilių ir autobusų nuomos paslaugas teikianti įmonė „Multivanas“. Renginio globėja, Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, ir vakarienės organizatoriai spaudos atstovų laukė tarp dar nepasodintų pušų ir kitų augalų, vaišino žaliais ledais, nealkoholiniu „Alita“ putojančiu vynu, o ilgametė pedagogė Irena Petkevičienė papasakojo apie pušų svarbą miestui ir jo gyventojams.

„Tai labai graži įžanga į tai, kas laukia birželio 9 dieną. Pradėta graži tradicija tinkanti Alytaus, kaip žalio miesto idėjai, papildanti ir prisidedanti prie to, kad miestas būtų žalesnis ir švaresnis“, – spaudos konferencijoje kalbėjo mero pavaduotoja J. Šukevičienė.

Projektą „Šoka pušys – žalia“ finansuoja Alytaus miesto savivaldybė pagal projektinę iniciatyvą „Tau, Alytau“.

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *