„Homo Vilutis“: filosofinės komedijos premjera ir susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu

Dokumentinė filosofinė komedija. Taip vos prieš porą savaičių pasirodžiusį naująjį režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmą „Homo Vilutis“ jau spėjo apibūdinti kino mylėtojai. Apie vieną ryškiausių šalies grafikų – Mikalojų Povilą Vilutį – pasakojančią juostą gegužės 15 dieną galės išvysti ir Alytaus gyventojai, pirmadienio vakarą „Homo Vilutis“ laukia žiūrovų „Dainavos“ kino teatre, susitikti su jais atvyksta ir režisierius.

„Tai filmas-kino portretas, pasakojantis apie asketiškai gyvenantį, autoironišką, aštraus proto žmogų, žaismingai tyrinėjantį savo psichikos ir kūrybiškumo paribius. Mikalojus Vilutis – kietas riešutėlis, nėra lengva jį lukštenti. Tačiau jo pasaulėžiūra – absoliučiai unikali, bent dalelę jos stengiausi perteikti juostoje“, – sako režisierius V. V. Landsbergis.

Kad M. Vilutis nestokoja subtilaus humoro jausmo – sunkiai pasiginčytų bet kuris geriau jį pažįstantis. Ir nors pats dailininkas save vadina „profesionaliu melancholiku, kurio mūza – depresija“, sarkastiški jo pamąstymai, gilios gyvenimiškos įžvalgos, noras semti gyvenimą pilnais samčiais bei gebėjimas į kasdienius dalykus žvelgti su šypsena daro jį dar ypatingesniu.

„Vilutis mane visuomet domino kaip žmogus, turintis savo genuose to pirmykščio žmogaus, neandertaliečio medžiotojo instinktų. Iš to ir antropologinis pavadinimas atsirado – „Homo Vilutis“ primena apie tam tikrą, iš gamtos išsivysčiusią žmonijos rūšį, kuri dar neatitrūkus arba grįžtanti atgal, tarsi į motinos įsčias, kur ramu, amžina“, – sako V. V. Landsbergis.

Pasak režisieriaus, „Homo Vilutis“ būtina pamatyti ne tik meno mylėtojams, juosta patiks visiems, kuriems artimos savianalizės temos. Jame save atpažins kone kiekvienas – filmas itin daugiasluoksnis, daugiabriaunis.

Naują, Lietuvos kino centro finansuojamą, LRT remiamą V. V. Landsbergio filmą Alytuje rodys „Dainavos“ kino teatras, gegužės 15-ąją, 18:00 val. Čia atvyksta ir kūrybinė komanda, po seanso laukia diskusija su režisieriumi.

Bilietai: https://kinasdainava.lt/filmai/filmo-homo-vilutis-premjera-ir-susitikimas-su-rezisieriumi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *