Metelių regioniniame parke ir Žuvinto rezervate – paukščių išlydėtuvės

Kaip ir kasmet pirmą spalio savaitgalį paukščių ir gamtos mylėtojai iš visos Europos rinksis įvairiose vietose palydėti į šiltus kraštus traukiančių sparnuočių. Į Paukščių išlydėtuves Metelių regioniniuose parkuose ir Žuvinto biosferos rezervate lankytojai kviečiami šiandien, šeštadienį.

Vyks ne tik paukščių išlydėtuvės, bet ir bus skaičiuojami sparnuočiai. Šiame renginyje dalyvaus ir Lietuvos ornitologų draugija, kuri surinktus duomenis perduos EuroBirdwatch22 koordinavimo centrui.

Lankytojai prisijungti kviečiami spalio 1 d., šeštadienį, Dzūkijos-Suvalkijos saugomose teritorijose. Nuo pat ankstyvo ryto iki 15 val., lydint saugomų teritorijų specialistams, bus galimybė stebėti ir skaičiuoti paukščius Nemuno kilpų, Metelių regioniniuose parkuose ir Žuvinto biosferos rezervate. Vėliau renginio dalyviai bus kviečiami pailsėti prie Metelių regioninio parko lankytojų centro esančios poilsiavietės laužo, bus galimybė išsikepti šilto maisto, vaišins arbata.

PROGRAMA

Veiklos vietos: Nemuno kilpų, Metelių regioniniai parkai, Žuvinto biosferos rezervatas.

8.00-8.20  Paukščių stebėjimai Nemuno upės salose. Nemuno kilpų RP, Bagrėno k. paukščių stebėjimo platforma (toliau vykstame į Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centrą).

8.00-9.00 Rytiniai Žuvinto ež. nakvojusių paukščių stebėjimai. Žuvinto BR direkcijos pastato apžvalgos bokštelis, stebėjimų bokštelis ežero gamtiniame take.

9.00-10.00 Dalyvių registracija. Ekskursija Žuvinto biosferos rezervato direkcijos lankytojų centre ir ekspozicijoje. Paukščių žiedavimas. Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras. Žuvinto BR Žuvinto ežero gamtinis takas.

10.30 – 14.00 Paukščių stebėjimas Simno žuvininkystės ūkio tvenkiniuose, Dusios, Metelio ežeruose. Alytaus r. sav., Kalesninkų k. Metelių regioninis parkas, Dusios ir Metelio ežerų pakrantės.

14.00 – 15.00 Ekskursija Metelių regioninio parko lankytojų centre, rezultatų aptarimas, atokvėpis prie laužo, vaišės, arbata. Metelių RP lankytojų centras.

Renginio dalyviams reikalinga išankstinė registracija iki rugsėjo 30 d. Registracijos anketa yra čia. Galima registruotis el. paštu: zuvinto.rez@saugoma.lt, zydrunas.sinkevicius@saugoma.lt arba tel. 8-669-29660, 8-614-67292.

Renginyje dalyvaujama savo transportu, būkite apsirengę tinkamais būti gamtoje rūbais ir avalyne, paukščių stebėjimui pasiimkite žiūronus, pagal poreikį pasirūpinkite maistu.

Visos renginio veiklos nemokamos, o dalyviai kviečiami įsigyti saugomų teritorijų lankytojo bilietą ir taip paremti saugomas teritorijas. Reikia tik išsiųsti trumpąją žinutę su tekstu: NKRP, MRP, ZVNT numeriu 1860. Kaina – 1,35 EUR.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *