Oninių Šventėje – padėka žemei, duonai ir žmogui

Penktadienio vakarą  Punioje surengta 21-oji Oninių – Šviežios duonelės šventė. Šiemet ji  sutapo su svarbiausio darbymečio – javapjūtės – pradžia  ir buvo tarsi simbolinė padėka žemei, duonai, žmogui. Kartu prisiminta svarbi sukaktis – 640 metų, kai istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Punios vardas.

Visi šventės dalyviai buvo pasitikti skambiu muzikantų maršu. Gražiai sutvarkyto Punios piliakalnio papėdėje žiūrovams parengtos originalios sėdėjimo vietos. Visoje teritorijoje sumaniai  išdėstytos pramogų, šventinės prekybos, kulinarinio paveldo vaišių vietos.

Renginys prasidėjo duonos pagerbimu. Simbolinis duonos kepalas ant balto rankšluosčio atneštas į sceną ir įteiktas Punios seniūnui Gintautui Laukaičiui.  Pabučiavęs duoną, seniūnas perdavė ją prie atskiro stalo susodintoms varduvininkėms Onoms. Tikroji Oninių data – liepos 26 d., bet Punioje Onos labai gerbiamos, tad ir švęsti vardines gali iš anksto.  Kaip ir kasmet, Onoms buvo paruoštas vaišių stalas su namine duona, pyragu, medumi, gira.

Šventės dalyvius ir svečius šiltu žodžiu pasveikino Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė:

“Kaip dažnai mes pagalvojame, kad gyvenimas prabėga kaip akimirka. Bet ar dažnai susimąstome, kad už tą gyvenimo greitį esame atsakingi ir patys? Ar mokame sustoti ir pasidžiaugti akimirka? Prisipažinsiu, šiandien aš labai džiaugiuosi buvimo čia akimirka, kad turiu garbės sveikinti jus visus  čia, nepabijosiu pasakyti – mano Punioje, mano brangiausioje Punioje.

 Mielos Onos, brangūs Punios krašto žmonės, mylimi ir gerbiami svečiai, sustokime šiandien visi akimirkoje, lai ji būna mums įsimintina, pabendraukime, pakalbėkime, pasiguoskime, tiesiog pabūkime kartu ir išeikime „pasikrovę“ gerų emocijų“, – kalbėjo Dalia Kitavičienė.

 Ji teigė, kad  meras  Algirdas Vrubliauskas neturėjo galimybės dalyvauti šventėje, bet įpareigojo visoms Onoms, Onytėms perduoti daug gražių žodžių: sveikatos, ištvermės, tvirtybės ir būti pavyzdžiu visiems!

 Šventės dalyviams gražiausius linkėjimus skyrė ir Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, pasidžiaugęs, kad Oninių – Šviežios duonelės šventės tradicijos yra puoselėjamos ir tęsiamos žmonių, bendruomenės dėka.

 Šventėje taip pat dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, savivaldybės tarybos nariai, įstaigų vadovai. 

Susitikti su Alytaus rajono žmonėmis atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, sveikinimus  perdavė Seimo narių Andriaus Palionio ir Andriaus Kupčinsko patarėjai, Punios kraštietis Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, kiti svečiai.

Bendruomenė „Punios ainiai“ surengė jau tradicija tapusią Duonos kelio edukaciją – kvietė gyvai stebėti rugių pėdų rišimą, kūlimą spragilais.

Punia nuo seno – ir medžioklių kraštas, tad lankininkai kvietė renginio dalyvius išbandyti akies taiklumą, rankos stiprumą šaudant į taikinį strėlėmis iš lanko. 

Žirgų augintojai norintiems leido pajodinėti, pasivažinėti karieta. Ekstremalių pojūčių mėgėjai kilo virš piliakalnio ir Nemuno kilpų oro balionais. 

Tuo metu scenoje koncertavo kapelos „Punelė“, „Šerkšnė“, kantri grupė „Karčema“, vėliau – grupės „Kitava“, „Sare Roma“. Vakaro koncerte pasirodė popmuzikos atlikėjas Saulius Prūsaitis su grupe. Šventę vedė žinoma Lietuvos televizijos žurnalistė Edita Mildažytė.

23 val. dangų nušvietė fejerverkas.

Renginį finansavo Alytaus rajono savivaldybė, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Rėmėjai: uždarosios akcinės bendrovės „Medinukai“, „Jundos stalių gaminiai“, „Apsaugos komanda“, „Alytaus paminklai“, „Skausmo užuovėja“, „Eurotransa“, „Pauliaus  ūkis“, „Galberna“, „Vilnervita“. Taip pat – AB Alytaus chemija,Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkis, baldų parduotuvė „Senovės prabanga“, mažoji bendrija  Gerdnesta, ūkininkai Vytautas Valaitis, Vytautas Leckas,Seimo narys Andrius Palionis, verslininkai Vilma ir Arūnas Vaidogai, Modestas Vėsa.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.