Jubiliejinis festivalis dvidešimtąjį kartą kviečia prasmingai vasaroti Druskininkuose su M. K. Čiurlioniu

Jau du dešimtmečius druskininkiečiai, kurorto svečiai, Lietuvos meno bendruomenė neįsivaizduoja vasaros garsiausiame šalies kurorte be tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“. Prieš devyniolika metų šį muzikos ir kitų menų festivalį pradėjęs Lietuvos muzikų rėmimo fondas išaugino jį iki aukščiausio prestižo meno šventės, kurios organizavimą pernai perėmęs Druskininkų kultūros centras šiemet vėl kviečia į jubiliejinę – dvidešimtąją „Druskininkų vasarą su M. K. Čiurlioniu“.

Iškart po Joninių, birželio 25-ąją, vyks festivalio pradžios iškilmės: skambant Mortos Elžbietos Bieliukaitės atliekamai lietuvių liaudies dainai „Bėkit, bareliai“, kurios motyvą M. K. Čiurlionis dažnai naudojo savo kūryboje, simboliškai bus padėtos gėlės prie M. K. Čiurlionio paminklo. Druskininkų bažnyčioje koncertą „Nuostabusis amžius“ surengs Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinis ansamblis „Musicahumana“ su garsiųjų solistų šeima – Kristina Zmailaite ir Edmundu Seiliumi.

Įvairiaspalvė festivalio programa

Kuo ypatingas šių metų festivalis? Šių metų menų šventėje bus daug svečių iš užsienio, taip pat nemažas būrys talentingo jaunimo, kuriam ir buvo šiemet teikiamas prioritetas, festivalio programa sudaryta, bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija, Pažaislio muzikos festivaliu, žinomais muzikos vadybininkais.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, tai ypatingai stiprus, aukšto meistriškumo ir daugybės dėmesio sulaukiantis renginys. „Festivalį neabejotinai galima vadinti ne tik Druskininkų, bet ir Lietuvos kultūrinio gyvenimo vizitine kortele, – sako meras. – Net tris mėnesius trunkantis festivalis turi ypatingą aurą, išsiskiria savo rafinuotumu ir elegancija, puikiai įsilieja į bendrą Druskininkų kultūrinį gyvenimą, papildo jį ir praturtina“.

Festivalio koncertai vyks net penkiose kurorto erdvėse – Druskininkų bažnyčioje, M. K. Čiurlionio meno mokykloje, K. Dineikos sveikatingumo parke, Druskininkų muziejuje, Pramogų aikštėje.

Be tradicinės klasikinės muzikos atlikėjų ir kūrinių, šiemet festivalyje skambės Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomų gitaros virtuozų – Baltijos gitarų kvarteto muzika. Išgirsime neįprastu būdu, t. y. klasikinėmis gitaromis, atliekamus M. K. Čiurlionio kūrinius, taip pat galėsime mėgauti garsiausių Lietuvos perkusininkų kolektyvo „Giunter Percussion“ originaliai atliekamais kūriniais.

Klausytojams bus pasiūlytas netikėtas smuikininkės Ilonos Klusaitės, garsaus saksofonininko Petro Vyšniausko ir Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupės „Satutalas“ koncertas – S. Bacho solinių kūrinių smuikui, džiazinių saksofono improvizacijų ir lietuvių liaudies sutartinių derinys.

Kaip visada nustebinti ketina druskininkietė pianistė Guoda Gedvilaitė-Gohle, kuri pakvies įClaros Shumann saloną. Čia Guoda su savo muzikiniais kolegomis E. Dvarionaite, R. Zubovu, P. Anderssonu įsikūnys į garsius praeities meno veikėjus ir kurs teatralizuotus muzikinius stebuklus.

Jubiliejiniame festivalyje netrūks ir aukštos prabos klasikinio muzikavimo ir vokalinių šedevrų. Druskininkiečiai ir kurorto svečiai turės unikalią galimybę išgirsti ugningojo fortepijono virtuozo Alexanderio Paley, gyvenančio tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus, suburto kolektyvo „Paleasis“ koncertą.

Kalbant apie užsienio atlikėjus, dera paminėti pirmą kartą Lietuvoje viešintį lenkų jaunų ir labai talentingų muzikantų kolektyvą „Baltic Neopolis Orchestra“, kuris pristatys originalius lenkų klasikinės ir muzikos kūrinius bei muzikinį lenkiškos muzikos popuri.

Pirmą kartą Druskininkuose viešės tarptautinė jaunų merginų muzikančių komanda „OrgaVoce“. Lietuvė vargonininkė ir dvi solistės – italė ir armėnė – pristatys programą „Keičiant stereotipus“, kuri orientuota į skirtingų epochų moterų kompozitorių kūrinius.

Naujos tradicijos ir kūrybiniai eksperimentai

Plačią ir išskirtinę muzikinę festivalio dominantę šįmet vėl papildys meninių ir dokumentinių filmų programa.

„Pernai pirmąkart festivalio programą praplėtėme kino seansais, specialiai atrinkome meninių ir dokumentinių filmų programą apie įvairius menininkus, jų kūrybą ir likimo vingius, – sakė Druskininkų kultūros centro direktorė  R.  Viniarskaitė. – Kino seansai sulaukė didelio dėmesio, tad kursime naują tradiciją, tik šiemet orientuosimės į filmus apie Lietuvos kūrėjus. Filmus pradėsime rodyti artėjant rudeniui.“ – sakė R. Viniarskaitė.

Pasak direktorės, Druskininkai suteikė kūrybinius sparnus Čiurlioniui, tad daug dėmesio festivalio metu bus skiriama vaikų ir jaunimo kūrybiškumui skatinti. Čiurlionis buvo smalsus ir lenkiantis nusistovėjusius standartus, drąsiai išbandydavo naujoves, todėl festivalyje vietą randa įvairūs kūrybiniai eksperimentai. Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ vyks stovykla M. K. Čiurlionio dvasia, M. K. Čiurlionio meno mokykla rengia piešinių konkursas M.K. Čiurlionio kūrybos tematika, konkurso nugalėtojai bus apdovanoti prizais. Rudenį planuojama rengti paskaitų ciklą apie genijaus kūrybos ir pasaulėjautos aspektus.

Festivalio programą šįmet papildė meninės fotografijos konkursas „Asociatyvi fotografija pagal Čiurlionį“.  Du mėnesius fotografai galėjo teikti nuotraukas, turinčias kokias nors aliuzijas į Čiurlionio paveikslus. „Tiesą sakant, fotografuojančiųjų pastabumas ir meniškumas gerokai pralenkė lūkesčius, – sako konkurso organizatorė, Druskininkų kultūros centro Meno skyriaus vedėja Danguolė Žėkienė. – Pateiktos nuotraukos žavi asociacijomis, panašiomis formomis, spalvomis ir asociacijomis su Čiurlionio kūriniais.“

Įdomiausias ir meniškiausias nuotraukas rinks komisija, o žiūrovų simpatijų prizas bus skirtas tai nuotraukai, kuri surinks daugiausiai patiktukų Kultūros centro socialinio tinklo paskyroje.

Šį savaitgalį prasidedantis XX Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ pasiūlys labai turtingą ir turiningą programą ir sukurs Druskininkuose nuostabią tris mėnesius trunkančią kultūros šventę.

Druskininkų kultūros centro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *