Istorinė diena Lazdijuose: hipodromo tribūnai – Anglijos karalienės vardas

Lazdijų hipodromo tribūnai sekmadienį vykusios ceremonijos metu iškilmingai suteiktas Anglijos karalienės Elžbietos II vardas, įamžintas užrašu lietuvių ir anglų kalbomis „Karalienės Elžbietos II tribūna“ („Queen Elizabeth II enclosure“).

Šis Dzūkijos hipodromas tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Europoje, kuriam suteiktas Anglijos monarchės vardas. Kita Elžbietos II vardu pavadinta tribūna yra tik Australijoje. Leidimas naudoti karališkąjį vardą ir titulą yra palankumo ženklas, kurį monarchas suteikia vyriausybės patarimu.

„Ši diena ypatinga mums visiems. Tai dviejų metų darbo rezultatas, už kurį, visų pirma, nuoširdžiai dėkoju pripažintam žirgų treneriui Linui Balčiūnui. Jo ryžtas, profesionalumas ir pasiryžimas atvykti į Lazdijus, tarsi antram gyvenimui prikelti jau apleistą hipodromą, yra įkvepiantis pavyzdys mums visiems. Šiandien istorinė diena, reikšminga ne tik Lazdijams, bet visai Lietuvai. Labai didžiuojuosi čia stovėdama. Kurkime mūsų hipodromo, kurį išdidžiai vadiname Dzūkijos hipodromu, istoriją kartu”, – renginio metu sakė Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

 

Hipodromo tribūnų pavadinimo idėja kilo kai prieš porą metų, Lazdijuose pradėjus dirbti žirgų treneriui Linui Balčiūnui. Šis profesionalas penkerius metus yra dirbęs Karališkajame lenktyninių grynakraujų žirgų veisimo ūkyje. Vėliau treneris savo karjerą nusprendė tęsti Lazdijuose.

Norint, kad siekis hipodromo tribūną pavadinti monarchės vardu būtų patvirtintas, 2022 m. pradžioje Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė oficialiai kreipėsi į Anglijos karalienės sekretoriatą, prašydama leisti hipodromo tribūną pavadinti karalienės vardu. Atsakymas, nors ir ne greitas, tačiau buvo teigiamas. Gautas oficialus atsakymas, kad leidžiama atnaujintai hipodromo tribūnai suteikti su žirgininkyste itin glaudžiai susijusios Anglijos monarchės vardą.

Karalienės laiškas, kuriuo suteikiamas leidimas naudoti Karalienės Elžbietos II  vardą, saugomas hipodromo ekspozicijoje kartu su karališkosios šeimos žirgininkystės istoriją liudijančiais eksponatais.

Dalyvaujant Didžiosios Britanijos ambasadoriui Lietuvoje Brian‘ui Olley‘ui su žmona, Vokietijos ambasadoriui Lietuvoje Matthias‘ui Sonn‘ui su žmona, Seimo nariams bei kitiems garbingiems svečiams, vakar buvo atidengtas užrašas lietuvių ir anglų kalbomis „Karalienės Elžbietos II tribūna“ („Queen Elizabeth II enclosure“).

„Džiaugiuosi būdamas čia ir galėdamas pasveikinti Jus. Kaip daugelis tikriausiai ir žinote, karalienė Elžbieta II labai myli žirgus, tad nieko keisto, kad ji suteikė leidimą pavadinti Lazdijuose esančio hipodromo tribūną savo vardu. Simboliška, kad šie metai ypatingi pačiai monarchei, kuri švenčia platininį valdymo jubiliejų“, – renginio metu kalbėjo Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian‘as Olley‘us.

Po iškilmingos ceremonijos, susirinkusieji stebėjo žirgų lenktynes „Lėk, žirgeli!“ bei žirgų teatro „Bingo“ pasirodymą.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *