Vietos veiklos grupės vadovė Vida Vrubliauskienė: „Skatiname žmones gyventi įdomiau“

Daugiau kaip 20 m. Alytaus rajono vietos veiklos grupė (VVG) vienija bendruomenes, verslo subjektus, savivaldybes. Įgyvendinami bendruomenių stiprinimo, gyventojų užimtumo, infrastruktūros projektai. Visgi sumanymus bei idėjas realizuoti ne taip paprasta. Jau daugiau kaip 12 metų Alytaus r. VVG vadovauja Vida Vrubliauskienė, kuri telkia žmones bendram tikslui.

Kaip save apibūdintumėte Jūsų nepažįstančiam žmogui?

Visų pirma,  esu ištekėjusi moteris, mama, draugė ir, labai džiaugiuosi, kad vis dar– dukra. Pomėgių turiu daug, tačiau jiems rasti laiko nelengva. Visą gyvenimą domiuosi medicina, mėgstu keliones, mėgstu leisti laiką su artimaisiais ir draugais. Kai tik turiu laisvo laiko – mokausi  užsienio kalbų. Nors ir labai retai, bet vis dar tenka vesti paskaitas apie sveiką gyvenseną.  Iš esmės aš gyvenu paprastą gyvenimą, tačiau dėl  didelio užimtumo  mano gyvenimas kartais būna labai nepaprastas (juokiasi pašnekovė).

Kokiais principais vadovaujatės gyvenime? Darbe?

Tolerancija visiems ir visada. Konflikto akivaizdoje niekada neieškau kaltų, bandau išspręsti susidariusią problemą. Darbinėje aplinkoje tai yra itin svarbu.

Gyvenime man visų svarbiausias – pasitikėjimas. Jeigu pasitikėjimą kas nors ­„sulaužo“, jo niekas negali sugrąžinti. Jeigu pasitiki žmogumi, gali kad ir kalnus nuversti, o kartu ir pamatyti žmogų visai kitomis akimis.

Esate Vietos veiklos grupės vadovė, kokia tai veikla?

Alytaus rajono VVG grupė yra viena iš 49,veikiančių  Lietuvoje. Mūsų tikslas–teikti paramą vietos gyventojams, verslo įmonėms, nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėms pagal jų įgyvendinamus projektus. Šiuo metu įgyvendinama antroji vietos veiklos strategija, ruošiama trečioji. Pirmoji įgyvendinta 2015 metais. Norėčiau pasidžiaugti, kad buvo įgyvendinti 67 projektai. Tuomet 75 proc. visų  projektų buvo skirta infrastruktūros, bendruomenės namų, aplinkos gerinimui, 25 proc. – verslumo skatinimui arba naujų verslų kūrimui. Dabartinėje strategijoje, kurią įgyvendiname nuo 2016 m.,  75 proc. projektų skirta verslų kaime kūrimui ir vystymui, 25 proc. – viešosios infrastruktūros gerinimui.

Šiuo metu įgyvendinami 34 projektai. Iš viso planuojameįgyvendinti57  vietos projektus, kaimo vietovėse bus sukurta daugiau kaip 55 darbo vietos.

Kokios yra VVG veiklos kryptys?

Pirmoji – tinklaveika ir bendradarbiavimas. Tai visi įmanomi ryšiai su įvairiomis vietos, nacionalinėmis bei užsienio organizacijomis.

Savanorystė. Mūsų organizacija priima visus norinčius savanoriauti, kurie gali daugiau sužinoti apie visą mūsų veiklą, prisidėti prie projektų įgyvendinimo ir administravimo. VVG yra akredituota jaunimo savanorius priimanti organizacija.

Trečioji kryptis – lėtasis turizmas. Nuo 2019 metų vykdome tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Lėtos kultūros patirtys 2.00/CultTrips2.00“ su Austrija, Italija, Liuksemburgu, Švedija, Vokietija. Norėčiau pasidžiaugti, kad visai neseniai pagal šį projektą į Alytaus rajoną buvo atvažiavusi televizijos  komanda filmuoti sodybos „Praeities pavara“, įsikūrusios Verebiejų kaime. Tai – išskirtinė, autentiška sodyba, kurioje galima pamatyti pokario kaimo žmogaus buitį, gyvenimo būdą.

Ketvirtoji kryptis – pažangus ir sumanus kaimas. Siekiame  Alytaus ir Birštono savivaldybėse pastebėti, įvertinti bei skatinti sumanių kaimų vystymo galimybes, modeliuoti būsimus projektus.

Vietos veiklos  projektai – kokie jie?

Man  ir visai VVG komandai yra labai smagu, kad prisidedame prie įvairių projektų įgyvendinimo Alytaus rajono, Birštono savivaldybių kaimiškose teritorijose. Pernai kartu su Ukmergės ir Tauragės rajonų VVG baigėme įgyvendinti projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“.

Šiuo metu esame prisijungę prie Kaišiadorių vietos veiklos grupės projekto „Žydinti Lietuva“, kurio tikslas – pagyvinti ir atnaujinti bendruomenių sodus, parkus, visą aplinką.

Kitas ką tik pradėtas įgyvendinti mūsų projektas „Sąveikos lauku – sumanumo link“, kuriuo siekiama apjungti partnerius – Ukmergės rajono, Zarasų ir Visagino, Alytaus miesto vietos veiklos grupes bendrai veiklai.

Kokia VVG veiklos nauda paprastam kaimo gyventojui?

Tai parama verslui kuriant naujas darbo vietas, tvarkant infrastruktūrą, diegiant įvairias naujoves, kurios lengvina kaimo gyventojų buitį. Kiekvienam gyventojui, įsitraukusiam į veiklą ar projektus, siūlome paįvairinti kasdienybę, pasisemti įkvėpimo ir motyvacijos organizuojamose kelionėse, seminaruose, pažintiniuose renginiuose.

Dėkojame už pokalbį.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *