Po širdies persodinimo buvęs komisaras ir meras ryžosi rašyti knygą

Buvęs Lietuvos generalinis policijos komisaras, Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Prie mirties slenksčio stovėjęs ir du kartus į gyvenimą sugrįžti galimybę turėjęs buvęs Lietuvos generalinis policijos komisaras, Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius šiandien gyvenimu mėgaujasi kiekvieną akimirką. Tam visai netrukdo ir jo krūtinėje plakanti donoro širdis. V. Grigaravičius įsitikinęs, kad sveikatos jam nepridėjo nei tarnyba policijoje, nei ketverius metus trukęs darbas politikoje. Nors visai kitus prioritetus susidėliojęs vyras į šį etapą sugrįžti nenorėtų, tačiau pasiryžo apie visa tai papasakoti savo biografinėmis detalėmis paremtoje knygoje, kurią jau pradėjo rašyti.

Po operacijos – įprastas gyvenimas

Pasiteiravus, kaip buvęs generalinis komisaras, Alytaus miesto meras jaučiasi, jis nedvejodamas atsakė, kad išties gerai.

„Džiaugiuosi gyvenimu“, – sako V. Grigaravičius, kurio krūtinėje nuo šių metų pradžios plaka donoro širdis.

Vyrui nuolatos tenka bendrauti su medikais, kiekvieną dieną vartoti daugybę vaistų, mat reikia slopinti imuninę sistemą, kad ši nepradėtų atmetinėti donoro širdies. Kaip niekad V. Grigaravičiui ypač reikia saugotis ligų. Klinikose jam buvo diagnozuotas koronavirusas, kuris, laimei, buvo besimptomis.

„Galima sakyti, kad gyvenimas ir toliau teka įprasta vaga – gyvenu šeimos rūpesčiais, bendrauju su anūkais, skaitau knygas, žiūriu televiziją, naršau interneto platybėse. Galiu pats vairuoti automobilį, tad kartais išsileidžiu į Vilnių, Kauną. Į pirtelę nueinu“, – pasakojo V. Grigaravičius.

Sveikatos nepridėjo nei politika, nei tarnyba

Buvęs Alytaus miesto meras neseniai lankėsi pas dabartinį Dzūkijos sostinės merą Nerijų Cesiulį. Tiesa, pastarojo kvietimu.

„Meras pakvietė mane kavos puodeliui. Pasikalbėjome apie savivaldybės problemas, miesto reikalus, papasakojo ateities planus. Nepavydžiu merui, sunku jam, nes tarybos struktūra yra labai įvairi. Tai apsunkina politinių siekių, planų, susitarimų suderinimą. Bet darbai vyksta ir miestas juda į priekį. Didelių kalnų greitai nenuversi“, – pasakojo V. Grigaravičius, teigęs, kad dabartinis miesto vadovas prašė patarimų, kai kurių sprendimų įvertinimų.

Buvęs meras tikino visuomet stebi, analizuoja priimtus valdžios sprendimus, vykdomus darbus, tačiau politikos pats visai nepasiilgo ir tikino jokių planų į ją sugrįžti neturi.

„Neigiamos emocijos, stresas sveikatos neprideda, o to netrūko nei politikoje, nei policijos tarnyboje. Visos mano sveikatos bėdos nuo čia ir prisikaupė, o galiausiai sprogo“, – įsitikinęs V. Grigaravičius.

Dėl donoro širdies turėjo dvejonių

Vyras labai vertina likimo įteiktą dovaną antrą kartą išsivaduoti nuo mirties gniaužtų po 45 parų buvimo komoje ir tai kardinaliai perdėliojo visus gyvenimo prioritetus bei vertybes.

„Kai išeini į kitą pasaulį ir vėl sugrįžti į gyvenimą, pradedi labiau branginti kiekvieną akimirką, į viską žiūrėti kitomis akimis. Tada kaip niekad supranti, koks trapus tas žmogaus gyvenimas ir kad reikia gyventi ne planais, o šia diena“, – tikino pašnekovas.

Dar labiau šį požiūrį sustiprino po metų ir keturių mėnesių laukimo netikėtai atsiradusi galimybė prie aparatų prijungtą savo širdį pakeisti donoro širdimi.

Vyras vieną tokį šansą vis tik praleido, mat tuo metu atostogavo chirurgai ir nebuvo kam persodinti donoro širdį.

V. Grigaravičius neslepia, kad būta ir dvejonių, ar jis tikrai norėtų savo širdį iškeisti į donoro. „Kankino dvejonės sutikti su širdies persodinimu ar ne. Galvojau gal tiesiog taip ir gyventi su elektrine pompa, tačiau teko pasikalbėti su keletu žmonių, kuriems taip pat persodintos donorų širdys ir jie mane įtikino, kad verta“, – pasakojo vyras.

Antroji galimybė pasitaikė vyrui besigydant ligoninėje. Tąkart elektrinės pompos įvedimo į organizmą vietoje, ant kūno, žaizda ėmė pūliuoti ir teko vėl atsigulti į ligoninę bei gydytis.

„Po dviejų ar trijų dienų atėjo profesorius Povilas Jakuška ir pranešė žinią apie donoro širdį. Jau sausio 5 dieną, per mano vardadienį, man buvo atlikta 6 valandas trukusi operacija ir persodinta donoro širdis.

Aš jau laukiau to momento ir vis galvodavau, kad tik greičiau viskas pasibaigtų. Žinoma, buvo nerimo, kad galiu ir neatsibusti, tačiau gydytojai ramino, kad tokias operacijas jie jau yra pakankamai įvaldę.

Prabudęs po operacijos reanimacijos skyriuje, apsidžiaugiau, kad viskas gerai“, – pasakojo V. Grigaravičius, tačiau atsikvėpti lengviau pavyko po žinios, kad širdies atmetimo reakcijos nėra.

Savo pasirinkimu džiaugiasi

Šiandien savo pasiryžimu tokiai sudėtingai operacijai V. Grigaravičius džiaugiasi, nes gali gyventi įprastą gyvenimą. Tik gydytojai neleido bėgioti ir kelti sunkių svorių.

„Valgyti galiu viską. Kartais ir alaus bokalą išlenkiu, ir vyno taurę pakeliu. Gyvenimas su donoro širdimi niekuo nesiskiria, tačiau gyventi su elektrine pompa – kur kas sudėtingiau. Reikia nuolat nešiotis su savimi akumuliatorius maišeliuose, einant miegoti – prisijungti prie elektros tinklo. Maudytis sudėtinga, o apie pirtis net kalbos negali būti. Todėl tvirtai sakau, kad verta ryžtis širdies persodinimo operacijai. “, – džiaugėsi pašnekovas.

V. Grigaravičius jau sugrįžo ir į visuomeninę veiklą policijoje ir jau net ėmėsi naujų planų – rašyti biografinėmis detalėmis paremtą knygą apie jo karjerą policijoje, galbūt palies ir sveikatos bei politinės patirties temas.

„Kol kas sunkiai sekasi. Labai klampus darbas, bet po truputį jau mėginu kažką rašyti“, –  atviravo buvęs generalinis komisaras ir Alytaus miesto meras.

Panašūs įrašai:

5 komentarai apie “Po širdies persodinimo buvęs komisaras ir meras ryžosi rašyti knygą

  1. Puikus žmogus, profesionalas, palikęs labai ryškų savo veiklos pėdsaką, netgi, sakyčiau, pakeitęs visos policijos veidą. Sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos jam!

  2. Tik su juo nuo anos kadencijos į Alytaus valdymą sukulo iki tol ant dugno gulėjo negeriausios energijos per dwrinius su teisėsauga. Kaip anoj kadencijoj šauniai darbavos stt prueš klanams neįtinkančius, ir nematė svarbių padangų gaisro pradmenų. Kodėl iki šiol neišviešinta užkuliusinių intrigų kitų rankom labai bloga įtaka Alytaus miesto vystymui. Už Alitos įpatumus dar reikia medalio..

  3. Jei ir Alytaus policija būt rimtai gynus miesto interesą, nedominuot oligarhiniai interesai per intrigas su teisėsauga nematyt padangų gaisro pradmenų ir laikų būt imtas priemonių tam neįvykt, netekta pagal primityvias schemas tiek daug buvusių gerų miesto įmonių…Per savivaldą nusirista atviri lėšų pervedimai iš savivaldos sistemos saskaitų ir atsakomybei parodomi iešmininkai..Intrigos skundinėt persismelkę per savivaldą ypač nuo anos kadencijos ir miestą į stagnaciją skandina..

  4. Deja, labai mandri ir prie šio veikėjo Alytuj išbujoję oligarchinės intrigos per teisėsaugą, per ką ir dūsta Alytus. Būtent policija ir neblizga principingumu ir kompetentingumu rimtai ginant miesto interesą. Kol kas nedrysta niekas parašyt tikros teisybės, rimtos analitikos užkuliusinių metodų įtakos Alytaus nykimui. Gali pasigirt istorijom apie Alitą, pra.. Alytaus padangų gaisro pradmenis.. Tik anoj kadencijoj tokių fintų per užkuliusinius derinius ypač per stt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.