Alytaus miesto šventės dėlionėje – dėmesys dzūkiškumui ir įspūdingi reginiai

Dėlionė, koks bus jau po mažiau nei mėnesio vyksiantis Alytaus miesto gimtadienis, jau sudėliota. Antradienį visa programa buvo pristatyta viešai. Pagrindinė šventės vieta – Dainų slėnis, kuriame vyks tiek oficialioji, tiek koncertinė programa, čia įsikurs ir amatų kiemelis, didžiausia prekybinė mugė. Šių metų šventėje dėmesys bus skiriamas dzūkiškumui, o ją vainikuos ir įspūdingi reginiai.

Pakvietė į interaktyvią talką

Šventės organizatoriai žiniasklaidos atstovus pakvietė į interaktyvią miesto šventės diskusinę talką „Dzūkija sujungia“, kurios metu specialiomis gairėmis ant šaligatvių buvo nužymėtas kelias į šventę ir jos scenas, pristatyta spalvinga šių metų Dzūkijos sostinės gimtadienio programa ir atlikėjai, buvo atskleista, kaip „Baltosios rožės tiltas“ sujungs įspūdingas mūsų miesto vietas – Alytaus Piliakalnį ir Dainų slėnį.

„Kiekvienas alytiškis, miesto svečias labai laukiami Alytaus miesto šventėje, nes be Jūsų ji neįvyks“, – sakė viena iš šventės organizatorių, Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šventėje – konferencija, festivalis, spektaklis ir paroda

Šventė vyks birželio 15-19 dienomis. Ji prasidės dviejų dienų moksline konferencija „Dzūkų genomo beieškant“ Alytaus kraštotyros muziejuje. Joje bus galima sužinoti, kuo ypatinga yra Dzūkija, kas lėmė čia įsikūrusių žmonių gyvenimo būdą, formavo jų charakterį, išvaizdą, kokia šiandieninio alytiškio tapatybė.

Pirmosiomis šventės dienomis taip pat vyks dainų A. Saulyno tekstais festivalis „Su gaivia bangele“, „Big Wolf Company“ šokio spektaklis „Trys seserys“, J. Kunčino viešojoje bibliotekoje alytietiškos impresijos vaizdu ir žodžiais duris atvers K. Poškaus paroda „Katinas ant stogo“.

Vyks ir šventinė eisena

Pagrindiniai šventės renginiai vyks trijose – SLĖNIO (Dainų slėnyje), ŠILO (Šilo g.) ir PYLIMO (J. Basanavičiaus g.) – scenose.

Birželio 17 d., penktadienį, prieš pat oficialų Alytaus gimtadienio šventės atidarymą, iš miesto centro į Dainų slėnį nusidrieks spalvinga ir nuotaikinga šventinė eisena „Visokių asci visokių raikia“. Renginio organizatoriai kviečia prisijungti į eisenos dalyvių gretas ir suskubti registruotis čia: https://bit.ly/37xWHwY. Jau šiuo metu į eiseną užsiregistravo daugybė dalyvių, o tai padaryti galima iki šiol.

18 val. SLĖNIO SCENOJE visus pasitiks pučiamųjų orkestrų šventė „Retro tiltai“, o 19 val. vyks iškilmingas miesto šventės atidarymas „Dzūkijos širdzin – Alytun“.

Jo metu bus pagerbti šių metų Alytaus miesto garbės pilietis, Kultūros premijos laureatai, čia bus įteikta ir Žurnalistų plunksna.

Dėmesys – dzūkiškumui

Šių metų gimtadienio šventė ypatinga skiriamu dėmesiu dzūkiškumui, tad penktadienio vakaro koncerte „Mes esam dzūkai…“ išgirsime išskirtinai iš šio krašto kilusius atlikėjus – Roką Kašėtą ir jau daugelio širdyse vietą atradusią dzūkodeliką, Giedrių Leškevičių ir trio, grupę „Velvet“, Marijų Mikutavičių, DJ Deafman.

SLĖNIO SCENOJE šeštadienio vakaro koncerte „Vasara, biržalis, skradziai žamį nakcys“ išvysime Šokių studijos „Aušrinė“ koncertą „Neatgaunant dūko“, čia pasirodys grupė „Freefinga“, Monika Liu, Justinas Jarutis.

Tradiciškai vidurnaktį visi kartu, nuog visos dūšios trauksime Alytaus himną „Su gaivia bangele“, o kurio Alytų, Dzūkijos sostinę, pasveikinti su gimtadieniu atvyks didžiausias Dzūkijos miestas Vilnius, kitąmet minėsiantis savo 700 metų jubiliejų. Šventės dalyvių lauks įspūdingas 3D sveikinimas-šou Dzūkijos sostinei bei DJ Somov „Pasbaigė dziena…“.

Pirmą kartą Alytuje – unikalus šviesos paveikslų spektaklis

Tiesa, gimtadienio fejerverkų Alytus šiemet atsisako dėl geopolitinių priežasčių, tačiau įspūdingą reginį penktadien vakarą, vos saulei nusileidus, iš kitos Nemuno pusės, ant piliakalnio alytiškiams dovanos geriausias Lietuvoje šviesų dailininkas Arvydas Buinauskas, kuris parengė išskirtinį šviesų paveikslų spektaklį „ …O nuog mėnasienos bepiga apakcie“. Šiuo įspūdingu reginiu bus sujungti du Nemuno krantai – Dainų slėnis ir Pirmojo Alytaus piliakalnis.

Alytaus miesto šventės programoje gausu ir daugiau naujovių – pievelėje netoli Dainų slėnio šurmuliuos amatų kiemelis „Bus kap nebuvį“ bei potograpijų palocių „…Bet gražiausia mano tėviškėj“. Čia bus galima ne tik susipažinti su amatais, bet ir sudalyvauti įvairiose edukacijose, kurias organizuos Alytaus kraštotyros muziejaus ir Amatų mokyklos specialistai.

Čia pat bus įrengti ir keturi interaktyvūs fotografijos kambariai, kuriuose bus galima nusifotografuoti.

Nemuno pakrantėje įsikurs ir instaliacijų parkas „Kvietkai in bukietus surikiuoc,i visai neragėci“. Žadama kad bus galimybė pasigrožėti ant dzūkiškų žaginių sukurtomis meniškomis grožybėmis.

Didžiausia iki šiol šventinė mugė 

Šventinė mugė „O kas ca naujo ar navatno?“Alytaus miesto šventės metu bus viena didžiausių, kokių yra buvę Dzūkijos sostinėje. Jis bus išsidėsčiusi tiek J. Basanavičiaus, tiek Šilo gatvėse iki pat Dainų slėnio. Planuoja dalyvauti daugiau kaip 200 prekybininkų.

Jubiliejinis klasiokų piknikas

Tradicijas puoselėjančiame mieste – nepamiršti ir kiti tradiciniai šventės akcentai. Vienas jų – birželio 18 d. (šeštadienį) Pasaulio alytiškių bendruomenės organizuojamas, jau penktasis, Pasaulio alytiškių sambūris – Didysis klasiokų piknikas „Praajo (ne)daug metų“.

Alytiškiai, baigę Alytaus miesto mokyklas, kviečiami inicijuoti savo klasiokų susitikimus, o dėl tikslesnės datos, laiko reikėtų kreiptis į savo buvusias mokyklas.

„Noriu tikėti, kad šis jubiliejinis klasiokų piknikas visus suburs. Tegul šie metai bus lūžio metai kiekvieno apsisprendime, kad tas klasiokų susitikimas tikrai įvyks jau šių miesto dienų metu“, – pristatydamas renginį sakė Alytaus miesto vicemeras Povilas Labukas.

Į klasiokų pikniką visi kviečiami atsinešti pledukų, kėdučių, vaišių ir gerai kartu praleisti laiką.

O kur dar įvairių sporto šakų turnyrai, tradicinis dviračių žygis, linijinių šokių festivalis „Jei ne grybai ir ne uogos…“, Dzūkijos kapelų  „Cikrų cikriausias cikrinis sunešcinis“ ir daug kitų renginių.

Virš šventinio dangaus – legendinė „Bellanca“

Penktadienio popietę vyks Lietuvos draugijos „Guboja“ sąskrydis „Už miestą – tau ir man“. Jam vadovaus Jurgis Brūzga.

Šeštadienį šioje scenoje vyks Dzūkijos kapelų suneštinis. Programoje – kapelos iš viso Alytaus regiono, aplinkinių savivaldybių.

Veiksmo netruks ir J. Basanavičiaus gatvėje, kur bus pastatyta „Pylimo scena“. Čia vyks gražiausių dainuojančių dzūkaičių rinkimai.

Birželio 18 dieną visų alytiškių lauks įspūdingas reginys – legendinė „Bellanca“ raižys šventės dangų. Tiesa, vėliau aerodromo teritorijoje bus galimybė įsiamžinti su  šia legenda, pabendrauti su pilotais. Vakarop trys lėktuvai virš Nemuno, Dainų slėnio atliks akrobatinių triukų.

Laukiami visi

„Nesvarbu, ar būtum viecinis, ar pasaulio alytiškis, o gal lig šiol Alytun kojos dar nebuvai įkėlęs – birželio 15-19 d. visi susitinkame DZŪKIJOJE, kuri SUJUNGIA!“, – kviečia Alytaus gimtadienio šventės organizatoriai, kurie taip pat dėkoja visiems prisidedantiems ir padedantiems įgyvendinti unikalaus renginio idėjas.

Generaliniai šventės rėmėjai: UAB „Glasslt“, Volfas Engelman nealkoholinis.

Pagrindiniai rėmėjai: „Alita“ nealkoholinis, AB „Astra“, UAB „Coner“, UAB „Koslita“, UAB „Lanksti linija“, UAB „Statrama“.

Rėmėjai: UAB „Vita Baltic International“, UAB „Regioninis atliekų tvarkymo centras“, UAB „Ramirent“, ADB „Compensa“, Viešbutis Dzūkija UAB „Miroda“, Alytaus Boschservice, UAB „VA Statyba“, UAB „IT Solutions“, A. Žemaičio gėlių ūkis, G. Baleženčio firma „Tringala“, Gut.lt, Tomo Pankos medelynas, UAB „Grinduva“.

Strateginis partneris – LRT. Informaciniai rėmėjai: Radijo stotis FM99, AlytusPlius.lt, Alytausgidas.lt, Dzūkijosveidas.lt, „Alytaus naujienos“, „Dzūkijos TV“, Alytauslaikas.lt.

Detalią Alytaus gimtadienio šventės DZŪKIJA SUJUNGIA programą atrasite čia: https://alytus2022.lt/renginys/miesto-gimtadienis-dzukija-sujungia/

arba čia:https://fb.me/e/2nICG7mFH

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.