Dzūkijos jūroje – prieplauka ir unikalios vandens sūpuoklės

Metelių regioninio parko nuotraukos.

Šiltasis sezonas Metelių regioniniame parke šiemet išties žada būti turiningas savo lankytojams, nes čia jų lauks unikali galimybė stebėti Dusios ežero paukščius sėdint ant pontoninių sūpuoklių, kurios yra vienintelės tokios visoje Lietuvoje. Mėgstantiems vandens pramogas, Graužų poilsiavietėje jau pastatyta ir prieplauka.

Vandens sūpuoklės – paukščiams pažinti ir saulėlydžiams palydėti

Nuo šiol paukščių pažinimo pamokėlės Metelių regioniniame parke gali būti unikalios – sėdint ant pontoninių sūpuoklių.

Metelių regioninis parkas už lankytojų bilietus surinktas lėšas įsigijo devynis pontonus, ant kurių meistrai sukonstravo medines detales, ant kurių buvo pritvirtintos informacinės lentelės su Dusios ežere gyvenančių paukščių nuotraukomis ir aprašymais.

Šios informacinės sūpuoklės kainavo apie 2 tūkst. eurų. Jos gali išlaikyti 2 tonų svorį, ant jo telpa apie 15 vaikų.

Ežere siūbuojančios sūpynės prisitraukiamos virve, o šiek tiek atsistūmus nuo kranto, jos išplaukia į didesnį gylį. Vandens gylis Dusios priekrantėje – apie 50 centimetrų.

Šis objektas jau sulaukė didelio susidomėjimo. Dažnai lankytojai ant jo tiesiog palydi saulėlydžius.

Poilsiavietėje sutvarkyta ir prieplauka

Metelių regioninis parkas jau sutvarkė, atnaujino ir Graužų poilsiavietę, kurioje jau pastatyta ir prieplauka.

Prie prieplaukos sutvarkymo prisidėjo ir Lazdijų rajono turimo informacinio centras.

„Ačiū Lazdijų rajono turimo informacinio centro kolegoms, nors darbelis ir ne toks didelis, bet tų darbelių ne vienas per dieną, pagalba visada praverčia“, – rašoma Metelių regioninio parko pranešime socialiniame tinkle Facebook.

Taip pat lankytojams, vandens pramogų mėgėjams, primenama, jog plaukioti su varikliais iki 10 AG bus galima nuo birželio 21 d. Kol kas naudojame irklus, elektrinius variklius ir bures, nes dabar pats perėjimo metas vandens paukščiams, o jiems ramybė tikrai nepakenks.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.