Europos plaukimo takeliuose – europiniai alytiškio rekordai

Atvirose Nyderlandų plaukimo pirmenybėse skambėjo alytiškio plaukimo veterano Sigito Katkevičiaus vardas. Jis pagerino prieš keturiolika metų fiksuotą plaukimo rekordą ir šiemet tai jau antrasis jo rekordinis pasiekimas.

S. Katkevičius 200 m krūtine nuplaukė per 2.58,78 ir 1,2 sekundės pagerino senąjį rekordą, kuris nuo 2008 metų priklausė Izraelio atstovui Shefa Gershonui.

Beje, šį sezoną alytiškis „muša“  jau antrą Europos rekordą. Prieš 2 mėnesius toje pat rungtyje gerino rekordą 25 metrų baseine. Sėkmė lydėjo S. Katkevičių ir plaukiant kitus nuotolius. 100 m nugara plaukęs per 1.21,18 pagerino 65+ amžiaus grupės Lietuvos rekordą net 10 sekundžių, o 100 m krūtine plaukęs per 1.20,29 pagerino ne tik Lietuvos, bet ir Olandijos plaukimo čempionatų rekordus.

Už pasiektas pergales Sigitas Katkevičius buvo apdovanotas medaliais ir atminimo dovanėlėmis, o už Europos rekordą – asmenine dovana.

Plaukimo veterano S. Katkevičiaus dar laukia Europos meistrų plaukimo čempionatas, kuris įvyks Italijos sostinėje Romoje rugpjūčio 26 – rugsėjo 8 dienomis.

Atviros Nyderlandų plaukimo pirmenybės 50 metrų baseine vyko Nyderlandų mieste Eindhovene gegužės 5-8 dienomis.

Tai tradicinės, labai populiarios varžybos, bet dvejus metus nebuvo organizuojamos dėl Covid-19 pandemijos.

Dėl dalyviams sudaromų idealių varžymosi sąlygų šis čempionatas sulaukė net 940 dalyvių iš 8 Europos šalių.

Varžybose Lietuvai atstovavo trys plaukikai iš Kauno „Tako“ klubo ir vienas iš Alytaus sporto ir rekreacijos klubo „Dzūkijos Vandenis“. Varžybose pagerinta net 17 Europos rekordų.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *