Kumečių kaimo krioklio aplinka pasikeis: planuojami tvarkymo darbai

Alytaus rajono savivaldybė šiemet, tvarkydama Kumečių kaimo kelią, kartu ketina sutvarkyti pastaruoju metu išpopuliarėjusio Metelytės upės tvenkinio ir vadinamojo krioklio aplinką. Savivaldybei aktyviai talkinti žada ir pati kaimo bendruomenė. 

Kumečių krioklys yra priešais tiltą per užtvenktą Metelytę. Nuo užtvankos krintantis vanduo čia traukia ne tik norinčius atsigaivinti karštą vasaros dieną, bet ir turistus,  asmenukių mėgėjus, fotografus. Įspūdingomis nuotraukomis prie Kumečių krioklio dalinamasi socialiuose tinkluose, vis dažniau fotosesijų prie krioklio daryti į Alytaus rajoną važiuoja ir paprasti smalsuoliai, ir  profesionalūs fotografai. 

Metelytės upelio tvenkinys Kumečių kaime buvo įrengtas daugiau kaip prieš 50 metų. Šiuo metu jo aplinka neestetiška, o ir nusileisti prie pat upelio stačiais krantais – ne visada saugu. 

Kumečių kaime apsilankęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Latvys susitiko su bendruomenės atstovais, aptarė galimus aplinkos tvarkymo darbus. 

Išasfaltavus kaimo kelią, pasak savivaldybės vadovų, reikėtų pakeisti senus tilto atitvarus, įrengti saugius  laiptelius, vedančius prie upelio, priėjimą prie paties krioklio ir galbūt net tiltelį per almančią Metelytę.  

Tiesa, vietos gyventojai sako, kad krioklio grožis priklauso nuo vandens lygio. Jeigu tvenkinyje vandens lygis nukritęs, vaizdas gali nepateisinti lankytojų lūkesčių. Tačiau, sutvarkius vandens telkinio pakrantę, vasarą čia būtų galima maudytis ir ilsėtis. 

Netoli užtvankos įrengta poilsio vieta su informaciniu stendu apie Metelių dvarą, kuris nuo XVI a. buvo įsikūręs Kumečiuose. Dvaras išgarsėjo  XX a. pr., kai čia buvo pastatytas modernus penkių aukštų mūrinis malūnas. Šiandien iš malūno pastato teliko griuvėsiai, jie stovi privačioje žemės valdoje, todėl savivaldybė negali jų tvarkyti. 

Lankytojai sako, kad senas pastatas netgi teikia šia vietai paslaptingo žavesio, tačiau fotografuotis arti pastato, arba jį apžiūrinėti iš vidaus – nesaugu. 

Kumečių kaimas yra 25 km nuo Alytaus, važiuojant link Metelių ežero, ir tik 8 km nuo poilsiautojų gausiai lankomo Dusios ežero.  

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *