Lietuvos baidarių slalomo čempionate – penki alytiškių medaliai

Lietingą balandžio 24-25 d. savaitgalį Vokės upės kanale Grigiškėse įvyko 2022 metų Lietuvos baidarių slalomo čempionatas. Čempionate sėkmingai dalyvavo Alytaus irklavimo klubo SRAUTAS sportininkai.

Prestižinėje vienviečių baidarių vyrų klasėje antrus metus iš eilės triumfavo Vilius Rasimavičius. Alytiškis užtikrintai laimėjo kvalifikacinį etapą, o vėliau taip pat užtikrintai iškovojo ir čempiono titulą artimiausią varžovą aplenkęs net 4,03s.

Bronzos medalį iškovojo kitas alytiškis – Augustas Platūkis 3,13s nusileidęs kauniečiui Vėjui Pranskūnui, kuris iškovojo sidabrą.

Vyrų vienviečių kanojų klasėje trečiąją vietą užėmė daugkartinis Lietuvos čempionas Mantas Atmanavičius. Laimėjęs kvalifikacinį etapą Mantas turėjo aiškų pranašumą prieš savo varžovus, tačiau finale padarė grubią klaidą, kurią taisydamas alytiškis sugaišo per daug laiko ir čempiono titulo šį kartą iškovoti nepavyko. Visgi net po didelės klaidos patyręs sportininkas pademonstravo čempionišką charakterį ir stipriai finišavęs sugebėjo iškovoti vietą ant prizininkų pakylos ir užėmė trečiąją vietą.

Čempiono titulą šioje rungtyje iškovojo Aurimas Kuodis iš Vilniaus „Regatos“, sidabrą Rimantas Pumputis iš Vilniaus „Volatilio“ klubo.
Komandinėje estafetės rungtyje, kurioje baidarių slalomo trasą turi įveikti 3 sportininkai vienas paskui kitą, alytiškiai taip pat buvo nepralenkiami.

Vilius Rasimavičius, Mantas Atmanavičius ir Augustas Platūkis, net surinkę 8 sekundes baudos taškų už paliestas slalomo vartų gaireles, sugebėjo pademonstruoti įspūdingą greitį ir komandinį darbą bei iškovoti čempionų titulą už nugaros palikę Vilniaus „Regatos“ ir Kauno „Regesos komandas“.
Dar vienas čempiono titulas į Alytų grįžo iš naujai surengtos ekstremalaus baidarių slalomo rungties. Pernai į olimpinių žaidynių programą įtrauktos baidarių slalomo sporto disciplinos čempionatas Lietuvoje įvyko pirmą kartą. Šioje rungtyje 4 sportininkai turi įveikti slalomo trasą vienu metu, du greičiausi kiekvieno plaukimo sportininkai patenka į kitą etapą.

Šioje rungtyje čempionu taip pat tapo alytiškis Mantas Atmanavičius finale aplenkęs tris sportininkus iš Kauno. Nors ir turėdami mažiau sportininkų nei didžiųjų miestų klubai Alytaus SRAUTAS iš čempionato grįžo su 3 aukso ir 2 bronzos medaliais, o taip pat Vilius Rasimavičius ir Mantas Atmanavičius užsitikrino vietas Lietuvos rinktinėje, su kuria gegužės paskutinį savaitgalį dalyvaus Slovakijoje vyksiančiame Europos baidarių slalomo čempionate.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *