Varėnos baseine plaukikus iš Ukrainos treniruoja pasaulio plaukimo čempionas

Varėnoje laikinuosius namus randa vis daugiau žmonių iš karo niokojamos Ukrainos. Prieš savaitę laiko į Varėną atvyko ir laikinai čia apsistojo garsus Ukrainos plaukikas, Pasaulio čempionas, vyriausiasis Ukrainos jaunių plaukimo rinktinės treneris Dimitrij Krajevskij su žmona Ina ir penkiais jaunaisiais  plaukikais. Galimybes treniruotis Varėnos baseine jiems suteikę Varėnos sporto centro vadovai džiaugiasi, jog čia dirba tokio aukšto lygio plaukimo meistras ir yra galimybė iš jo semtis patirties.

Jie atvyko iš UkrainosKamiansko miesto, kuriame  D. Krajevskij dirba sporto mokyklos direktoriumi bei treniruoja jaunuosius plaukikus. Prieš tai jis treniravo ir varėniškę plaukikę Ievą Jurkūnaitę, kuri su šeima metus laiko gyveno Kamianske. Ta pažintis jį su savo auklėtiniais ir atvedė į Varėną. Kai Ukrainoje prasidėjo karas, jis buvo pakviestas su šeima atvykti. Po ilgų svarstymų D. Krajevskij nusprendė iš gimtinės išvykti ne tik su šeima, bet kartu pasiimti ir dalį geriausių savo plaukikų. Visi jie jau yra pasiekę gerų plaukimo rezultatų, dvi merginos – Ukrainos jaunimo rinktinės narės.

„Treniruotis Ukrainoje dabar beveik nėra galimybių. Mūsų mieste baseinas dar veikia, bet dirbti jame labai pavojinga. Bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, gavau leidimą  išvykti iš Ukrainos ir pasirinkau Lietuvą. Tam, kad iš visų Europos kampelių  surinkčiau komandą ir atstovautume Ukrainą tarptautinėse plaukimo varžybose bei garsintume savo šalį plaukimo pergalėmis“, – pažymi plaukimo treneris.

Atvykęs D. Krajevskij tapo Ukrainos ir Lietuvos sporto reikalų koordinatoriumi. Jis išreiškia nuoširdžią padėką juos svetingai sutikusiems varėniškiams, labai daug padedantiems ne tik organizaciniuose reikaluose. Plaukimo sporto profesionalo teigimu, Varėnos baseine ir jam, ir jauniesiems plaukikams gera ir treniruotis, ir pailsėti. Kamianske plaukimo trenere taip pat dirbanti jo žmona Ina Varėnoje rūpinasi visų jų buitimi ir maitinimu.

Varėnos sporto centro plaukimo treneris Gytis Kašėta, treniruojantis panašaus amžiaus vaikus, džiaugiasi, kad turi galimybę stebėti, kaip plaukimo sporto meistras iš Ukrainos dirba, ir iš jo pasimokyti. D. Krajevskij yra geras, tolerantiškas  pedagogas ir didelis autoritetas jauniesiems plaukikams.

„Dalinuosi patirtimi ir džiaugiuosi, kad mano patarimai naudingi“, – sako D. Krajevskij. „Prieš atvykdami į Lietuvą, beveik dvi savaites buvome be miego, nuolat žadinami perspėjimo sirenų, todėl Varėnoje džiaugiamės kiekviena ramia diena. Mano namuose Kamianske šiuo metu gyvena draugai iš Černigovo, nes ten viskas susprogdinta ir jie nebeturi namų“.

Plaukikai iš Ukrainos dirba intensyviai – rytais vyksta į baseiną Alytuje, o popiet treniruojasi, plaukimo techniką, ištvermę ir greitį tobulina Varėnoje. Šiandien jie jau dalyvavo Alytuje vykusiose tarptautinėse plaukimo varžybose, jau yra pakviesti dalyvauti plaukimo čempionate Klaipėdoje, o balandį, surinkę Ukrainos plaukikus, prasidėjus karui laikinai apsigyvenusius kitose Europos šalyse, dalyvaus plaukimo čempionatuose Lenkijoje ir Kipre.

Varėnos sporto centro direktorius Ruslanas Oleinikas sako, kad šiuo metu Varėnos sporto centro plaukimo grupėse treniruojasi devyni ukrainiečiai vaikai ir kviečia Varėnos baseiną nemokamai lankyti visas mūsų rajone apsigyvenusias ukrainiečių šeimas.

Rūta Averkienė
Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *