Vienetinius eskizus tatuiruotėms piešianti dzūkė atrado galimybę užsidirbti

Dzūkės Miglės Tribandytės kuriami vienetiniai tatuiruočių eskizai papuošė jau ne vieno žmogaus kūną, o pati jų kūrėja jau kuria planus pati tapti profesionalia tatuiruočių meistre. Asmeninio albumo nuotraukos.

Nuo vaikystės lydintis pomėgis piešti dzūkaitei Miglei Tribandytei leido atrasti save tatuiruočių pasaulyje ir net atvėrė galimybių užsidirbti. Jos kuriami vienetiniai tatuiruočių eskizai papuošė jau ne vieno žmogaus kūną, o pati jų kūrėja jau kuria planus pati tapti profesionalia tatuiruočių meistre.

Į tatuiruočių pasaulį – per vaikystės pomėgį

Šiuo metu Dzūkijoje gimusi ir augusi Miglė – dar tik pasirinkimų ir gyvenimo kūrimosi kely. Mergina jau netrukus kurs savo šeimyninę laimę Klaipėdoje, kurioje ji surado ne tik mylimąjį, bet ir naują savo pomėgį piešti tatuiruočių eskizus.

Jaunoji kūrėja sako niekada negalvojusi, kad būtent pomėgis piešti jai leis ne tik realizuoti save kūryboje, bet dar ir uždirbti.

O pomėgių jauna mergina turi ne vieną – ji dievina jodinėjimą su žirgais ir negali atsispirti gyvūnams, taip pat jos mėgstamų veiklų sąraše – kelionės, turiningas laikas gamtoje, mokykloje ji dainavo, lankė chorą. Miglei labai patinka fotosesijos, todėl nepraleidžia progos jose sudalyvauti kaip makiažo, drabužių modelis.

„Visada svajojau būti modeliu, tačiau tam trūko duomenų – esu per mažo ūgio. Šią neišsipildžiusią svajonę realizuoju tiesiog dalyvaudama įvairiose fotosesijose“, – pasakojo mergina.

Tačiau visų stipriausias jos pomėgis, išlikęs iki šių dienų, yra piešimas, per kurį atrado save kaip tatuiruočių eskizų piešėją.

„Dar mokykloje pradėjau keisti savo stilių ir taip mano gyvenime atsirado tatuiruotės. Ilgai derėjausi su mama, kad ji leistų man pasidaryti pirmąją tatuiruotę. Vyresnė sesuo ir mama vis bandė atkalbinėti mane nuo šios minties, tačiau galiausiai mano noras buvo didesnis ir būdama septyniolikos pasidariau pirmąją tatuiruotę. Nuo tada pradėjau piešti tatuiruočių eskizus. Atsisiunčiau paprastą programėlę į telefoną, kurioje eksperimentavau. Galiausiai šį mano pomėgį pastebėjęs sužadėtinis ir paskatino pabandyti eskizus piešti užsakymams. Nesustoti ir eiti į priekį mane labai skatino ir mama su sese“, – pasakojo Miglė.

Galiausiai mergina įsigijo reikiamą įrangą, programas, reikalingas profesionaliam tatuiruočių eskizų piešimui. Miglė tobulinosi pas tatuiruočių meistrus, kurie negailėjo pamokų ir patarimų, kaip tai daryti.

Tai kas tinka popieriui, nebūtinai tinka kūnui

Pasak Miglės, šioje srityje ne viskas taip paprasta ir kuriant tatuiruočių eskizus labai svarbios taisyklės. Pasirodo, ne bet koks piešinys tinka tatuiruotėms. Eskizuose negali būti smulkių detalių, o ir pasirinktos kūno vietos tatuiruotei turi reikšmės.

Mergina sako, kad spalvotų tatuiruočių mėgėjai labai rizikuoja, mat su jomis atsiranda ir iššūkių – spalvas veikia saulės poveikis, ant kiekvieno kūno jos gali atrodyti skirtingai, be to, raudona spalva dažniausiai sualergizuoja. Spalvotų tatuiruočių visiškai panaikinti negali net lazeriai.

„Esu turėjusi užsakymų, kuriuos atsisakiau daryti, nes kliento norai prasilenkė su realybe. Vis dėlto žmogaus kūnas nėra tas pats kaip popieriaus lapas, ant kurio gali piešti, eksperimentuoti kaip tik nori. Pavyzdžiui, itin smulkios detalės gali gerokai sugadinti tatuiruotę, nes jos tiesiog negyja. Be to, piešiant eskizą užsakovui, labai svarbu geriau jį pažinti, išsiaiškinti, kokie yra jo norai, lūkesčiai“, – apie tatuiruočių pasaulio subtilybes pasakojo Miglė.

Sukaupusi nemažą žinių bagažą, dabar mergina planuoja pati kibti į tatuiruočių darymo mokslus ir ateityje tapti profesionalia tatuiruočių meistre.

Užsakymų Miglei nestinga ir iš to užsidirbti jai tikrai pavyksta, jeigu kojos tik nekiša mūza, kuri linkusi tiesiog kažkur pradingti.

Svarbiausia – atsakingas pasirinkimas

Pasiteiravus, kokių tatuiruočių eskizų dažniausiai prašo užsakovai, mergina patikino, kad norai nesikeičia metai iš metų – TOP viršūnėje išlieka miškai, vilkai, liūtai, rožės ir laikrodžiai su kompasais. Populiariausia kūno vieta, ant kurios dažniausiai renkasi tatuiruotis, yra rankos, pirštai delnai. Būtent pastarieji nėra tinkamiausia vieta, nes oda šiose vietose labiausiai plaunama ir liečiama, todėl greičiausiai nublunka. Šiose vietose sunkiai gyja ir tatuiruočių žaizdos.

Deja, vis dar yra ir stereotipus tatuiruočių mėgėjams klijuoti bandančių žmonių, esą tai išskirtinė įkalinimo įstaigos gyventojų vizitinė kortelė.

„Dažniausiai tai būna vyresnio amžiaus žmonių nuomonė, tačiau matau tendenciją, kad požiūris keičiasi. Net esu sulaukusi vienos tatuiruotis pasiryžusios septyniasdešimtmetės užsakymo“, – pasakojo mergina.

Miglė pati jau turi septynias tatuiruotes ir kartais sulaukia replikų, kad senatvėje ji atrodys baisiai, tačiau tokios kalbos merginos nė kiek neglumina. Mergina pati įsitikino, kad pasidarius vieną tatuiruotę, visuomet norėsis kitos, o vėliau ir dar daugiau.

Ką reikėtų žinoti, pasiryžus darytis tatuiruotę? Mergina sako, kad svarbu atsakingai išsirinkti kūno vietą ir patyrusį, savo darbą gerai išmanantį meistrą.

„Svarbu pasirinkti tokią kūno vietą, kuri mažiausiai būtų veikiama lieknėjimo, svorio priaugimo procesų, nes lieknėjant, priaugant svorio tose kūno vietose oda tamposi ir tai gali iškreipti pačias tatuiruotes“, – tikino Miglė.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.