Šventinė dovanėlė vaikus auginantiems alytiškiams: už pailgintos dienos grupę – naujas mokestis

 

Alytaus miesto politikai paskutiniajame šių metų tarybos posėdyje vaikus auginančioms šeimoms įteikė šventinę dovanėlę – valandomis augančių mokesčių krepšelį papildys dar vienas mokestis. Jau nuo kitų metų į pailgintos dienos grupes vaikus leidžiantys tėvai turės mokėti mėnesinį 15 eurų mokestį.

Tokia iniciatyva taryboje jau buvo svarstyta dar šių metų pavasarį, tačiau tąkart idėjos padidinti mokestinę naštą alytiškiams buvo atsisakyta. Prieš pat šventes prie šio klausimo buvo sugrįžta vėl ir šįkart politikai palaimino sprendimą apmokestinti pailgintos dienos grupes mokyklose.

Valerijus Vencius šaržavo, kad iš „Alytaus šilumos tinklų“ perkamas pastatas už daugiau nei 150 tūkst. eurų, taip ištaškomi pinigai, o tam kompensuoti vaikus auginančioms šeimoms užkraunama dar viena našta. Laura Radzevičiūtė, pasipiktinusi tokiu siūlymu, jį vadino buldozerio stūmimu, o Alytų vadinti šeimos miestu, pasak jos, jau nebūtų tikslinga.

Andrius Jučas akcentavo, kad tai logiškas sprendimas, kažkas turi išlaikyti pailgintos dienos grupėse dirbančius žmones, o ši paslauga neprivaloma.

Jam prieštaravo Vilija Ramanauskienė, sakydama, kad tai iš esmės privaloma paslauga, nes dirbantys tėvai neturi kito pasirinkimo, kur vaikus saugiai palikti, kol jiems baigsis darbo valandos. Taip pat politikė retoriškai klausė, ar jau visi įmanomi mokesčiai buvo pakelti vaikus auginančioms šeimoms.

Šiam sprendimui pritarė 16 tarybos narių, prieš buvo 6 ir 2 susilaikė.

Planuojama surinktą mokestį skirti pailgintos dienos grupių auklėtojų tarnybinių atlyginimų ir atitinkamai socialinio draudimo įmokoms dalinai padengti.

Sprendimo projekte rašoma, kad siūloma nustatyti fiksuotą mėnesio mokestį už mokinių priežiūrą ir neformalųjį ugdymą Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pailgintos dienos grupėse, nes vienas iš Alytaus miesto savivaldybės prioritetų – kuo geresnių ugdymosi sąlygų vaikams sudarymas. Savivaldybė investuoja į vaikų laisvalaikiui tinkamos aplinkos kūrimą švietimo įstaigų teritorijose ir už jų ribų, renovuoja žaidimo, sporto aikšteles ir kuria naujas žaidimų erdves prie daugiabučių gyvenamųjų namų, siekia, kad vaikai po pamokų rastų įdomios veiklos bei ja užsiimtų netoli mokyklos ir namų.

Siūlomas 15,0 Eur dydžio fiksuotas mėnesio mokestis atsižvelgiant į tai, kad už vaikų išlaikymą Alytaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programas, tėvai moka 15,0 Eur dydžio fiksuotą mėnesio mokestį, taip pat atsižvelgiant ir į dideles šio mokesčio administravimo sąnaudas. Tai žmogiškieji ištekliai ir laiko sąnaudos. Su mokesčio įvedimu atsiranda papildomos vienkartinės bei nuolatinės pareigos ir Alytaus miesto paslaugų centrui (AMPC), ir mokyklų darbuotojams (direktoriams, raštinės darbuotojams, grupių auklėtojams). Įvedus mokestį kiekviena mokykla turės paskirti atsakingą asmenį už mokesčio administravimą (darbuotojui bus priskirta papildoma funkcija), kuriam reikės skaičiuoti mokinių lankomumą, išskiriant pateisinamas dienas, rinkti pažymas iš tėvų ar kitų institucijų apie teisę į mokesčio lengvatas, kitą dokumentaciją, nuolat bendrauti su vaikų, lankančių grupę, tėvais, vykdyti mokesčio kontrolę, teikti visą reikalingą informaciją AMPC, atlikti kitas su mokesčio administravimu susijusias funkcijas.

2021 m. lapkričio mėn. duomenimis, 13-oje Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų („Drevinuko“ mokykloje-darželyje, „Vilties“ mokykloje-darželyje, „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje, Senamiesčio pradinėje mokykloje, Dzūkijos mokykloje, Piliakalnio progimnazijoje, Dainavos progimnazijoje, Šaltinių progimnazijoje, Vidzgirio progimnazijoje, „Volungės“ progimnazijoje, Panemunės progimnazijoje, Likiškėlių progimnazijoje, Šv. Benedikto gimnazijoje), iš viso 65-iose pailgintos dienos grupėse buvo ugdomi 1 739 mokiniai, bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys pagal vieną iš programų – priešmokyklinio, pradinio ugdymo programą ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį.

Šiose bendrojo ugdymo mokyklose, 2021 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, iš viso mokėsi 4 875 priešmokyklinukai, 1–4 ir 5–8 klasių mokiniai, iš kurių apie 35 % lankė pailgintos dienos grupes.

Kiekvienoje mokykloje ši paslauga, kaip teigia pačios mokyklos, aktuali skirtingoms mokinių amžiaus grupėms. Vienose mokykloje pailgintos dienos grupę lanko ir priešmokyklinukai, ir 1–4 klasių, ir 5–6 klasių mokiniai, kitose tik priešmokyklinukai ir 1–4 klasių mokiniai, kitur tik 1–4 klasės, nors paslaugą galima teikti ir vyresnių klasių mokiniams.

1 739 mokinių priežiūrą ir neformalųjį ugdymą Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pailgintos dienos grupėse vykdo 80 pailgintos dienos grupių auklėtojų (etatų skaičius – 60,83), kurių tarnybiniams atlyginimams ir atitinkamai socialinio draudimo įmokoms Alytaus miesto savivaldybės 2022 m. biudžete numatyta 859,92 tūkst. Eur.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Šventinė dovanėlė vaikus auginantiems alytiškiams: už pailgintos dienos grupę – naujas mokestis

  1. Tarybą su visu c e s u l i u atstatydint reikia nes apsimelavo kad čia šeimų miestas. Visiem sakysiu kad tik ne Alytuj

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.