Alytaus valdžios ketinimams dėl ledo arenos pirkti pastatą – žalia šviesa

Dzukijosveidas.lt nuotr.

Paskutiniajame Alytaus miesto tarybos posėdyje politikai susikirto ir dėl ledo arenos statybų, kurioms gali būti reikalingas „Alytaus šilumos tinklams“ priklausantis pastatas su esančiais kitais objektais. Jį savivaldybė ketina nupirkti už daugiau nei 150 tūkst. eurų. Šiuo klausimu neapsieita be aštrių diskusijų, kritikos ir pasiūlymo ledo arenai ieškoti kitos vietos. Suabejota ir ledo arenos reikalingumu miestui, esą šis projektas net būtų nuostolingas miestui. Nepaisant to, dauguma politikų tokiems planams pritarė.

Vietoje nupirktų patalpų – ledo arena

Turto vertinimo ataskaitoje dviejų aukštų pastatas įvertintas 36 tūkst. eurų, elektros pastotė – 14 tūkst., o siurblinė – 100 tūkst. eurų.

„Alytaus šilumos tinklai“ pateikė investicinį projektą, kuriame numatomas darbuotojų perkėlimas į Pramonės rajone esančias įstaigos patalpas ir tai esą kainuos daugiau nei 200 000 eurų.

Trečiadienio tarybos posėdyje politikai diskutavo dėl galimybės įsigyti Alytaus miesto savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti UAB „Alytaus šilumos tinklai“ nuosavybės teise valdomą nekilnojamąjį turtą Žuvinto g. 4, Alytuje. Šių patalpų vietoje planuojama įrengti ledo areną.

Pritarus šiam tarybos sprendimo projektui, bus inicijuotas Alytaus daugiafunkcės ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms projekto atnaujinimas.

Suremontuotos patalpos ir tvarkingi objektai – griovimui

Politikams tokie valdančiųjų planai kėlė ir pasipiktinimą, ir abejonių.

Alytaus miesto tarybos narys Valerijus Vencius atkreipė dėmesį, kad vos prieš keletą metų suremontuotos geros būklės patalpos (dviejų auštų pastatas su pagalbinėmis patalpomis) bus nugriautas ir kėlė klausimą, kiek tai papildomai kainuos. Esą taip pat neatsakyta į klausimą, kas bus daroma su pagalbinėse patalpose esančia, veikiančiai ir šiuo metu naudojama elektros pastote ir techniškai tvarkinga siurbline.

Politikui klausimų kelia ir vasario mėnesį tarybai pristatytas ledo arenos projektas. Esą tai nebus tikroji uždara ledo arena, kurią galima naudotis ilgiau nei Lietuvoje trunkanti žiema. Be to, arena neatitinka ledo rituliui keliamų reikalavimų, o vasaros metu ji negalės būti naudojama tinkliniui ar krepšiniui, nes aukštis yra per žemas ir tam netinkama betoninė grindų danga.

„Ar tikrai Alytaus miestas pajėgus sau leisti 15 metų ne mažiau kaip 300 000 eurų kasmetinę finansinę naštą? Ar tikrai nėra svarbesnių investicijų jau esamoms sporto erdvėms tvarkyti? Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) krepšinio aikštelės danga (300 000 Eur), miesto stadiono vejos dangos keitimas ir tribūnų remontas, sporto mokyklos Matučio gatvėje stogo ir patalpų remontas.

Alytus jau yra „nusvilęs“ su taip pat už europines lėšas įrengtą slidinėjimo trasą – ar pamenate? Net Druskininkų „Snow arena“ dėl didelių energetinių kaštų  bei mažėjančio lankomumo nesugebėjo išsilaikyti ir tik pelningos vandens parko veiklos dėka kol kas egzistuoja. Ar jums žinoma, kad dėl nuostolingos veiklos 2018 metais užsidarė Kaune Akropolio ledas?“, – klausė politikas.

Planus dėl ledo arenos vadino utopiniais

Laura Radzevičiūtė šį sprendimo projektą vadino utopiniu mero projektu ir barbarizmu. Ji suabejojo ir jo gebėjimais valdyti miestą bei ekonominėmis žiniomis. Ji patikino, kad nėra nusistačiusi prieš ledo areną, tačiau sprendimai turėtų būti pagrįsti konkrečiais išlaidų skaičiavimais.

Sigitas Leonavičius siūlė šį klausimą iš viso atidėti ir nukelti kitiems metams, nes trūksta ekonominio pagrindimo, ypač keičiantis komunalinių ir kitų paslaugų kainoms. Daugumos tarybos narių balsavimu šiai idėjai nebuvo pritarta.

Politikas siūlė pagalvoti ir apie tai, kad, nupirkus dabartinį „Alytaus šilumos tinklų“ turtą ir vėliau jį nugriovus, nemažai išlaidų atsieitų naujos siurblinės projektavimui ir statymui. Esą tai būtų neišvengiama.

Gediminas Daukšys akcentavo, kad Alytaus politikai yra apsisprendę ne tik dėl ledo arenos, bet ir dengti futbolo maniežo. Taip pat jis siūlė ledo arenai paieškoti kitos vietos, kuri miestui leistų sutaupyti ne tik 150 tūkst. eurų, bet ir kitiems darbams reikalingų lėšų.

Česlovas Daugėla atkreipė dėmesį, kad pradedama ne nuo to galo, esą pirmiausia reikėtų pasitvirtinti ledo arenos projektą, žinoti tikslias jos statybos kainas ir tik tada imtis sprendimų pirkti pastatus ir juos griauti.

Valė Gibienė palaikė idėją, kad dabar nebūtina priimti sprendimą pirkti minėtą objektą.

Andrius Jučas pabrėžė, kad sprendžiama tik dėl galimybės įsigyti šį pastatą, tačiau kol kas pinigų tam niekas niekur šiuo metu neleidžia, todėl nereikėtų iš to pūsti burbulo.

Balsuojant dauguma politikų pasisakė už šį sprendimą (12), 8 buvo prieš ir 5 susilaikė.

Pirmiesiems žingsniams politikai pritarė

Alytaus politikai dar praėjusių metų birželį pritarė sprendimui parengti Daugiafunkcės ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms investicinio projektą. O šių metų vasarį buvo pritarta ir Alytaus daugiafunkcės ledo arenos infrastruktūros statybos, įveiklinimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms projekto įgyvendinimo viešojo ir privataus subjektų partnerystės būdu tikslingumui.

Numatomas daugiafunkcės ledo arenos projekto tikslas – didinti sporto infrastruktūros prieinamumą Alytaus miesto gyventojams, gerinti savivaldybės sveikatinimo paslaugų kokybę, skatinti kūno kultūros ir sporto plėtojimą, gyventojų poilsio, neformaliojo švietimo, vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimą bei sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymą.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Alytaus valdžios ketinimams dėl ledo arenos pirkti pastatą – žalia šviesa

  1. Visai proto neliko? Tuoj girsis, koks unikalus ir vienas toks pasaulyje projektas pradėtas. Kažkas negerai su smegenim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.