Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė: „Net ir sudėtinguose metuose būta laimėjimų“

Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Bene visose srityse (švietimo, kultūros, socialinių reikalų, sveikatos), kurias kuruoja Alytaus miesto vicemerė Jurgita Šukevičienė, šie metai pažėrė iššūkių, netikėtumų. Daug brangaus laiko pareikalavo pandeminės situacijos kontrolė, metų vidury visų dėmesį prikaustė ir Alytų palietusi migrantų krizė, atėjęs ruduo pareikalavo išmonės galutinius taškus dėliojant švietimo tinklo pertvarkos srityje. Yra ir kuo pasidžiaugti – metų pabaigoje Alytus perėmė kultūros sostinės vairą, atidarytas dešimtmečius lauktas hospisas, pagaliau pradėtas Alytaus ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinis remontas, o bene labiausiai džiugina, kad į Alytų sugrįžta gyventi šeimos, švietimo įstaigose daugėja vaikų.

Kiek sunkūs buvo šie politiniai metai?

Politiniai metai buvo ypatingi – tikrai nelengvi ir kupini iššūkių. Nuolat besikeičianti pandeminė situacija ir netikėtai į Alytų atvežti migrantai – iššūkiai, kuriuos reikėjo spręsti čia ir dabar.

Ieškojome būdų, kaip paskatinti alytiškius skiepytis – rengėme įvairias akcijas, į miesto gatves išriedėjo „Skiepomobilis“, alytiškius skiepijome įvairių renginių metu.  Regis, pastangos nenuėjo veltui. Šiuo metu Alytaus mieste bent viena doze pasiskiepijo beveik 36 000 asmenų t.y. daugiau kaip 72 proc. alytiškių, tuo metu Lietuvoje – 67,6 proc. Pagal skiepijimo rezultatus esame 15-oje vietoje tarp visų šalies miestų ir pirmoje vietoje tarp didžiųjų Lietuvos miestų.

Džiaugiuosi, kad situacija Alytuje pamažu stabilizuojasi, susirgimų COVID-19 skaičius mažėja. Dabar kur kas mažiau baimės, nežinomybės nei pandemijos pradžioje, išmokome prisitaikyti prie naujos realybės ir gyventi toliau.

Manau, kad susitvarkėme puikiai, tik labai norėtųsi, kad pandemija galų gale pasibaigtų ir gyvenimas grįžtų į senas geras vėžes. Ir tai – ne tik mūsų, savivaldybės ar asmens sveikatos priežiūros įstaigų reikalas. Daug kas priklauso nuo pačių gyventojų sąmoningumo bei pastangų.

Netikėtai į Alytų atvežti migrantai taip pat visus sukėlė ant kojų. Turėjome vos ne per dieną pasirūpinti jų apgyvendinimo sąlygomis, maitinimu, vėliau kasdien sprendėme įvairias jų buities problemas. Darėme viską, ką reikėjo ir dar daugiau. Nė vienas migrantas iš Alytaus nenorėjo išvykti – faktas, dabar jie gyvena visai kitokiomis sąlygomis.

Ką įvardintumėte kaip laimėjimą?

Reikia mokėti pasidžiaugti ir mažais pasiekimais. Kartais mums atrodo, kad per trumpą laiką turime nuveikti labai daug, priimti kardinalius sprendimus, įvykdyti didžiulius pokyčius, tačiau susiduri su realybe (ir ypač politine) ir supranti, kad taip nepavyks.

Džiaugiuosi sieninės tapybos darbais. Miestas gražėja. Sieninės tapybos darbai puošia keliolika pastatų. Šią idėją tęsime ir toliau. Bendrojo ugdymo įstaigose toliau plečiama savitarnos arba švediško stalo maitinimo principas, perkama įranga. Pandemijos laikotarpiu ši įranga gal ir nėra pilnai naudojama, bet, jai pasibaigus, tikrai pasitarnaus mokinių sveikatinimui ir sveikesnio maitinimo skatinimui.

Su migrantais susijusių iššūkių suvaldymą taip pat laikyčiau laimėjimu. Mūsų savivaldybė šiuo klausimu susitvarkė nepriekaištingai. To nebūtų pavykę padaryti be nuoširdaus savivaldybės administracijos specialistų, įvairių tarnybų ir įstaigų darbuotojų bendro darbo ir pastangų. Daugybė žmonių dirbo negailėdami nei laiko, nei jėgų. Visa širdimi norėčiau jiems už tai padėkoti. Džiaugiuosi, kad krizinėse situacija mokame susitelkti ir vieningai imtis ryžtingų veiksmų.

Pagaliau įsteigtas hospiso dienos stacionaras – tai šios kadencijos pasiekimas. Link jo eita 10 metų – nuoširdaus darbo, atkaklaus įrodinėjimo, kad šių paslaugų reikia žmonėms. Praeitą savaitę jau priimti pirmieji onkologiniai ligoniai, teikiamos reikalingos ir kokybiškos paslaugos, pacientai patenkinti.

Džiaugiuosi šiemet pradėtais Alytaus S. Kudirkos ligoninės Chirurginio skyriaus remonto darbais. Kitų metų pradžioje alytiškius pasitiks sutvarkytos, modernios patalpos.

Puikiu renginiu ir reginiu paskelbtas „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ atidarymas. Ateinančiais metais laukia per 200 įvairių kultūros renginių bet kurio amžiaus ir skonio kultūros mylėtojams.

Kur galima pasiekti geresnių rezultatų?

Švietimo tinklo pertvarka – sritis, kurioje tikrai buvo galima pasiekti geresnių rezultatų. Tinkamiausio sprendimo šiuo klausimu ieškota ilgai – švietimo tinklo pertvarkos tema diskutuota su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, švietimo įstaigų bendruomenėmis, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariais ir suinteresuotomis asmenų grupėmis. Švietimo bendruomenė – didelė, nuomonių daug, tad priimti visiems tinkamus sprendimus – sudėtinga.

Nuoširdžiai abejoju, ar apskritai įmanoma tokia reforma, kuria džiaugtųsi visi. Vienaip ar kitaip, kažkas visada liks nepatenkintas. Tačiau visi puikiai suprantame, kad senos problemos – neišnyko. Mes turime galvoti apie ateitį ir ieškoti naujų kelių, naujų būdų, kaip pagerinti mūsų švietimo sistemą.

Šių metų lapkričio mėnesio pabaigoje Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintoje švietimo tinklo pertvarkoje struktūrinių pokyčių nebuvo numatyta. Džiugu tai, kad po minėto dokumento patvirtinimo bent jau pastaruosius penkerius metus  mokykloms nebereiks blaškytis ir bijoti, kad viena ar kita įstaiga gali būti uždaryta. Dabartiniai tvarkos aprašai skirti tam, kad būtų tikslingai panaudotos bendrajam mokinių ugdymui skirtos, tačiau iki šiol nenaudojamos patalpos. Taip pat nuspręsta parengti ūkio lėšų apskaičiavimo ir skirstymo tvarkos aprašą.

Kiek sunku yra įgyvendinti tikslus, kai taryboje nėra tvirtos daugumos?

Tikrai nei paprasta, nei lengva. Sakoma, kad diskusijose gimsta geriausi sprendimai. Stengiamės kartu su tarybos nariais diskutuoti, ieškoti alytiškiams geriausių sprendimų, deja, ne visuomet tai pavyksta. Suprantama, kad nesutarimai, kompromisų paieškos, ilgos diskusijos, įvairūs tarybos narių pasisakymai ir replikos tik dėl to, kad į juos atsisuktų kameros, atima daug brangaus laiko ir jėgų, o nuo to nukenčia ne kas kitas, o paprasti alytiškiai.

Švietimas. Kas nuteikia optimistiškai ir kur bei kokius būtina priimti sprendimus pirmiausia, kad pertvarka būtų sklandi?

Labai smagu, kad grįžtančiųjų į Alytų – daugėja. Žmonės grįžta nebe vieni, o jau su šeimomis. Norisi pateisinti alytiškių viltis ir lūkesčius, kad čia jie rastų, ko ieškojo – jaukius namus, gerai apmokamus darbus, kokybiškas ugdymo paslaugas savo vaikams. Džiaugiuosi, kad lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose antrus metus iš eilės auga vaikų skaičius, tai rodo, kad Alytus yra patrauklus jaunoms šeimoms.

Šiais metais Alytaus Senamiesčio pradinėje mokykloje vietoj senos rūbinės įkurta mokiniams skirta edukacinė erdvė ir sumontuota nauja įranga, lopšelyje-darželyje „Pasaka“ suremontuota valgykla, mokykloje-darželyje „Viltis“ renovuota aktų salė. Neatpažįstamai pasikeitusi šią rugsėjo 1-ąją pasitiko ir Dzūkijos mokykla. Čia  suremontuoti vieno iš mokyklos aukštų koridoriai, kabinetai, bibliotekos patalpos. Kabinetuose sumontuoti nauji baldai ir mokymuisi skirta įranga. Alytaus Dainavos progimnazijoje atidarytas sensorinis  kambarys – ir tai tik keletas pavyzdžių kaip mokyklose ir lopšeliuose-darželiuose keičiasi vaikų ugdymui skirtos erdvės. Pokyčiai džiugina, net neabejoju, kad ateityje jų bus dar daugiau.

Nenumaldomai artėja gražiausios žiemos šventės. Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Gyvename laikais, kai dienoje, rodos, trūksta valandų. Vis kažkur skubame, lekiame, tad norisi palinkėti visiems ramybės širdy. Bent jau per šventes linkiu stabtelėti, pasidžiaugti vieni kitais, o Naujuosius metus pradėti su šypsena. Linkiu mažiau kritikos – daugiau pasiūlymų, mažiau pykčio, o daugiau supratingumo, pagalbos ir pagarbos vieni kitiems.

Tarybos narių metinė veiklos ataskaita skelbiama ir apmokėta pagal Alytaus miesto tarybos veiklos reglamente numatytą tvarką.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.