Kalėdinį Alytaus grožį kūrusi menininkė turi ir daugiau planų savo miestui

Alytiškė Milena Platūkė – menininkė, ne tik savo rankomis kurtais kankorėžiais puošusi šių metų Alytaus miesto eglę, bet ir turinti daugiau idėjų savo gimtajam miestui. M. Platūkės albumo nuotraukos.

Alytiškė Milena Platūkė – menininkė, kuri turi planų nustebinti savo gimtąjį miestą. Jos meniniai darbai puošė jau ne vieno miesto, pasaulinio lygio įmonių renginių aplinką, o šiemet moteris savo darbu papuošė ir Kalėdinį Alytų. Pagrindinę miesto eglę puošiantys kankorėžiai yra jos idėja ir darbas, prasidėjęs dar vasaros pabaigoje. Moteris turi ir daugiau planų savo mieste, kuriuos įgyvendinti sieks jau kitąmet.

Idėją puošti Alytaus eglę pakišo tėtis

Gyventi į gimtąjį Alytų iš Vilniaus, kur studijavo dailę Kultūros ir meno edukologijos institute, ji sugrįžo prieš ketverius metus.

„Grįžau čia auginti vaikus. Kaip tik tada Alytuje vyko Šmidtienės kurtos eglutės įžiebimas, kuriame dalyvavome visa šeima ir mano tėtis. Jis man ir pakišo mintį, kad savo darbais miesto  eglę galėčiau papuošti ir aš.

Kaip tik tuo metu ieškojau minčių, ką galėčiau veikti gyvendama Alytuje, o tėčio idėją su savimi nešiojausi ketverius metus, nors ir nepuoselėjau vilčių, kad kada nors teks puošti miesto eglę.

Turėjau vieno žmogaus užsakymą papuošti eglę. Įgyvendindama jo idėją, surinkau ją iš šakų, kurios buvo su daug kankorėžių. Aš juos pabandžiau palikti kaip dominuojantį akcentą, tačiau užsakovas juos norėjo paslėpti. Tada ir gimė idėja, kad norėčiau pagrindinę miesto eglę papuošti dideliais kankorėžiais“, – taip apie šių metų Alytaus eglės puošimo idėjos gimimą pasakojo menininkė.

Kūrė tiltą tarp miesto ir gamtos

Vieną dieną savivaldybės atstovai į ją kreipėsi pagalbos, kad Milena padėtų įgyvendinti jau sukurtą idėją praėjusių metų Alytaus eglės puošimui. Menininkė ją tiesiog įgyvendino, o šiemet miestui pasiūlė ir savo kankorėžių idėją, nes jai norėjosi jaukumo ir atspindėti Alytaus unikalumą – gamtą, miškus. Be to, ateinantys metai miestui svarbūs dėl kultūros sostinės statuso, todėl norėjosi atspindėti ir Dzūkijos sostinės motyvus – sukurti tiltą tarp miesto urbanizmo ir gamtos, kuria Alytus gali didžiuotis.

„Tai be galo nuoširdus darbas, pareikalavęs neišsenkamos kantrybės, drąsos, daug nerimo valandų. Tik dabar labai gerai žinau, ką gali išgyventi žmogus, kai iš dirbtuvių išvažiuoja jo kūriniai visuomenės teismui. Nepaprastas jausmas. Nors viskas ėjosi pakankamai sklandžiai, neslėpsiu – mane valdė bemiegės naktys, kartais net nesinorėdavo sulaukti nakties, tamsos, nes buvo baisu pasilikti su savo mintimis. O gal visus lapelius išplėšys vėjas? O gal visus dažus nuplaus sniegas ir lietus? O gal netiks ši idėja mūsų miestelėnams? O gal..? O gal…? Vaje… Bet viskam nurimus, supratau, kad tai buvo nuostabus procesas, leidęs atrasti, pažinti dar nepatirtą etapą, kraujyje pasėjęs tiek adrenalino, kad nuovargį jausdavau tik tada, kai atsisėsdavau pailsėti.

Šis objektas man nepaprastas ir labai didelis, prie jo dirbau ilgai ir ne itin palankiomis, ypač permainingomis orų sąlygomis.

Į kankorėžius sudėta apie dešimt tūkstančių lapelių, kiekvienas jų – tapytas iš abiejų pusių. Ant eglės kabantys 28 kankorėžiai – tarsi į 28 dalis padalintos mano širdies dalys. Šalia eglės stovintys didieji šeši kankorėžiai – taip pat labai daug darbo ir ieškojimų pareikalavę kūriniai“, – pasakojo Milena.

Savęs ieško meninėse idėjose

Pasiteiravus, kas ją paskatino gyvenimą sostinėje iškeisti į gimtąjį Alytų, moteris patikino, kad ją namo traukė sugrįžti žaluma, gamta, čia pat esantys miškai, parkai ir visi privalumai šeimoms.

„Iš pradžių buvo nelengva, nes teko atsisakyti labai perspektyvaus, man realizuotis padedančio darbo. Alytuje su mano specialybe karjeros galimybių nėra, teko iš naujo ieškoti savęs, todėl pradėjau kurti įvairias dekoracijas“, – pasakojo moteris.

Milena jau turi daug įvairių miestų švenčių, renginių dekoravimo patirties, yra dirbusi dizaino srityje, jos atliktais darbais dalijasi net pasaulinio lygio įmonės. Moteris turi atradusi ir savo specifinę atlikimo techniką, tam tikrus cheminius junginius, kurie išlieka bet kokiomis oro sąlygomis.

Didelė menininkės darbų dalis – įvairių dydžių ir rūšių gėlių kūrimas. Kiekvieną audinio detalę ji nutapo.

„Man labai patinka ryškios spalvos, o mano dekoracijų gamybai naudojami audiniai, medžiagos savo spalviškumu neatitiko lūkesčių, todėl jas nutapau pati. Teko daug eksperimentuoti, kad tapyba išliktų bet kokiomis oro sąlygomis. Man apskritai labai patinka daryti rankdarbius, esu smulkmeniška, daug dėmesio skiriu atskiroms detalėms.

Turiu be galo daug idėjų, ką galėčiau dar nuveikti Alytuje, nes čia daug neišnaudoto potencialo, čia tiek žalumos, miškų, gražių vietų. Viena idėjų – jau pakeliui ir miestiečiai apie ją jau šiek tiek žino ir laukia. Tai bus traukos vieta“, – intrigavo menininkė ir užsiminė, kad turi planų ją įgyvendinti jau kitąmet.

Panašūs įrašai:

5 komentarai apie “Kalėdinį Alytaus grožį kūrusi menininkė turi ir daugiau planų savo miestui

  1. Ačiū Jums. Darbai įspūdingi. Eglė labai graži, o kankorėžiai tiesiog fantastiški, negali nesigrožėti tokiu sukurtu stebuklu.

  2. Is tikruju labai grazu, tiek egle, tiek geliu kompozicijos. Matosi, akd turi skoni ir aki 🙂 sekmes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.