Profesionalių teatrų festivalyje – net trys apdovanojimai alytiškiams

Varėnoje praūžė XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis, kuriame iš penkiolikos nominacijų net tris pelnė Alytaus miesto teatro atstovai.

Geriausios spektaklio scenografijos apdovanojimas už Alytaus miesto teatro spektaklio „Marytė“ ir Kauno valstybinio lėlių teatro muzikinio spektaklio vaikams „Baldis ir Vivaldis“ scenografiją atiteko Arūnui Šimoniui. Geriausios dramaturgijos nominacija buvo įteikta Alytaus miesto teatro spektaklio „Mano vardas – Marytė“ pjesės autoriui Alvydui Šlepikui ir kūrybinei grupei. Geriausiu spektakliu buvo išrinktas Alytaus miesto teatro spektaklis „Marytė“ pagal Alvydo Šlepiko pjesę ir kūrybinės komandos tekstus (režisierius – Stasas Žirkovas).

„Ar žmogus turi save mylėti? Tai būtina. Taip sakė Dalia Tamulevičiūtė, todėl kviečiu visus šios puikios mūsų krašto režisierės žodžius nešiotis savyje. Džiaukimės kiekviena akimirka ir, pasiilgę teatro, susitikime kitąmet – jau XIII Dalios Tamulevičiūtės teatrų festivalyje, puoselėjančiame jos atminimą ir padedančiame skleistis profesionalaus teatro žiedams Varėnos rajone, o galbūt – ir visoje Lietuvoje!“, – atidarydamas festivalio uždarymo iškilmes kalbėjo Varėnos meras Algis Kašėta.

Jis dėkojo teatrų režisieriams, aktoriams ir vadovams už parodytus geriausius ir naujausius spektaklius, už profesionalaus meno priartinimą prie Varėnos ir kartu prie visos Dzūkijos krašto žmonių.

„Tai didelis džiaugsmas mums visiems, nes kiekvienas teatras mums yra be galo brangus“, – sakė meras.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta su žmona Ramune.

Festivalis Varėnoje prasidėjo prieš mėnesį, o penktadienį baigėsi skambant geriausių teatrų apdovanojimais ir gražiausiais padėkos žodžiais.

Nuoširdžiai žodžiais apie D. Tamulevičiūtę ir jos atminimą dalijosi festivalio nominacijų komisijos pirmininkas Algimantas Pociūnas, teatro pedagogė Elena Savukynaitė, aktorės Eglė Gabrėnaitė ir Kristina Kazlauskaitė bei kiti svečiai.

Scenoje skambėjo grupės „FOLK TRIO“ koncertas.

Nominacijų laureatams įteikta Varėnos krašto keramikos meistrių Elvyros Teresės Petraitienės ir Rūtos Indrašiūtės sukurtos skulptūros. Giminės prizą įsteigė ir sukūrė Onutė ir Algirdas Guntulioniai.

Festivalio nominacijos ir laureatai:

 • GIMINĖS PRIZAS – ALBINUI KĖLERIUI, už Valponės vaidmenį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje „Volponė“ pagal Beno Džonsono pjesę (rež. Aidas Giniotis).
 • GERIAUSIA SPEKTAKLIO SCENOGRAFIJA – ARŪNUI ŠIMONIUI, už Alytaus miesto teatro spektaklio „Marytė“ ir Kauno valstybinio lėlių teatro muzikinio spektaklio vaikams „Baldis ir Vivaldis“ scenografiją.
 • GERIAUSIA SPEKTAKLIO MUZIKA – kompozitorei NIJOLEI SINKEVIČIŪTEI, už Klaipėdos jaunimo teatro spektaklio „Įstrigę“ muziką.
 • GERIAUSIA DRAMATURGIJA – ALVYDUI ŠLEPIKUI – Alytaus miesto teatro spektaklio „Mano vardas – Marytė“ pjesės autoriui ir kūrybinei grupei.
 • SĖKMINGIAUSIAS DEBIUTAS – teatrui „LABAS“, už teatrinį pasivaikščiojimą po poeto A. Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą „NEDINGĘS“. Idėjos autorės: Jurga Kalvaitytė, Neringa Varnelytė, Vitalija Mockevičiūtė.
 • GERIAUSIA JAUNOJI AKTORĖ – MARIJA ŽEMAITYTĖ, už Gabby vaidmenį Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Įstrigę“ (rež. Arpadas Šilingas).
 • GERIAUSIAS JAUNASIS AKTORIUS – ANDRIUS ALEŠIŪNAS, už Jonuko vaidmenį Oskaro Koršunovo teatro spektaklyje „Mongolija“ (rež. Darius Gumauskas)
 • GERIAUSIA NEPAGRINDINIO VAIDMENS AKTORĖ – EGLĖ GABRĖNAITĖ, už tetos Julijos vaidmenį Valstybiniame Vilniaus mažojo teatro spektaklyje „Sprendžiant Hedą“ pagal šiuolaikinio amerikiečių dramaturgo Džono Kleino pjesę.
 • GERIAUSIAS NEPAGRINDINIO VAIDMENS AKTORIUS – VYTAUTAS KUPŠYS, už Korbačijo vaidmenį Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje „Volponė“ pagal Beno Džonsono pjesę.
 • GERIAUSIA PAGRINDINIO VAIDMENS AKTORĖ – ALDONA BENDORIŪTĖ, už Volumnijos vaidmenį Teatro „Meno fortas“ ir Meno ir mokslo laboratorijos spektaklyje „Koriolanas“ pagal Viljamą Šekspyrą.
 • GERIAUSIAS PAGRINDINIO VAIDMENS AKTORIUS – VALENTINAS MASALSKIS, už Batmano vaidmenį Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje „Įstrigę“ (rež. Arpadas Šilingas).
 • GERIAUSIAS VAIKŲ SPEKTAKLIS – Valstybinio Kauno lėlių teatro interaktyvus muzikinis spektaklis „Baldis ir Vivaldis“ (režisieriai: Rasa Barninkaitė ir Darius Krapikas).
 • JAUNIMO KOMISIJOS SIMPATIJŲ PRIZAS – Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Įstrigę“ (rež. Arpadas Šilingas).
 • ŽIŪROVŲ SPEKTAKLIS – Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis „Volponė“ pagal Beno Džonsono pjesę (režisierius – Aidas Giniotis).
 • GERIAUSIAS SPEKTAKLIS – Alytaus miesto teatro spektaklis „Marytė“ pagal Alvydo Šlepiko pjesę ir kūrybinės komandos tekstus (Režisierius – Stasas Žirkovas).

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.