Rezervuotos vietos automobiliams Alytuje brangs bene tris kartus

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Metams išsipirkti rezervuotą vietą automobiliui Alytuje nuo šiol kainuos bene tris kartus brangiau nei iki šiol. Iš piniginės už tai teks iškrapštyti nuo 300 iki 400 eurų. Tam ketvirtadienį vienbalsiai pritarė ir Alytaus miesto politikai.

Nuo šiol vietinė rinkliava už naudojimąsi rezervuotomis stovėjimo vietomis miesto centro zonoje metams padidės nuo 144 iki 400 Eur, o kitose miesto dalyse – nuo 86 iki 200 Eur, atitinkamai mėnesiui vietinės rinkliavos dydis padidėtų nuo 14,4 iki 40 Eur ir nuo 8,6 iki 30 Eur.

Už vieną rezervuotą automobilio stovėjimo vietą S. Dariaus ir S. Girėno, Jotvingių, Ugniagesių, Vilniaus, Birutės, Pulko, Ligoninės gatvėse vienam mėnesiui nuo šio kainuos 40 Eur (buvo 14 Eur), vieneriems metams – 400 Eur (buvo 144 Eur.);

Už vieną rezervuotą automobilio stovėjimo vietą Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje, išskyrus S. Dariaus ir S. Girėno, Jotvingių, Ugniagesių, Vilniaus, Birutės, Pulko, Ligoninės gatves, vienam mėnesiui – 30 Eur (buvo 8,6 Eur), vieneriems metams – 300 Eur (buvo 86 Eur).

Tokius vietinės rinkliavos dydžių už naudojimąsi rezervuotomis stovėjimo vietomis Alytaus miesto gatvėse ir aikštelėse pokyčius lėmė tai, kad paskutinį kartą kainos Alytaus miesto savivaldybės tarybos buvo patvirtintos 2014-ųjų sausį. Esą būtent todėl būtina atsižvelgti į per beveik 8 metus vykusį kainų kilimą, infliaciją, o padidėjus savivaldybės konkurso būdu perkamų paslaugų įkainiams, vietinė rinkliava net nepadengia rezervuotos vietos įrengimo kainos, taip pat nuolatinės jos priežiūros.

Rezervuotų stovėjimo vietų paklausa yra labai didelė ir galimas rezervuoti vietų skaičius netenkina visų norinčiųjų jas rezervuoti poreikio.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Mieto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės, šios vietinės rinkliavos už naudojimąsi rezervuotomis stovėjimo vietomis miesto centro zonoje klausimas ypač aktualus tapo prieš keletą metų kilus konfliktinėms situacijoms Ugniagesių gatvėje. Rezervuotų vietų paklausa buvo tokia didelė, kad tai nepatogumų sukėlė vietiniams gyventojams, kuriems neliko vietos pasistatyti savo automobilius.

Surinktos lėšos būtų naudojamos rezervuotų stovėjimo vietų įrengimui bei panaikinimui, taip pat einamajam gatvių būklės gerinimui, pvz. gatvių ženklinimui, kelio ženklų atnaujinimui.

Taip pat numatoma, kad tuo atveju, jei Saugaus eismo komisija leido arba suinteresuoti asmenys susitarė rezervuoti automobilių stovėjimo vietas tik tam tikru laiku (valandomis, savaitės dienomis), kai automobilio pastatymo problema yra pati aktualiausia, įmokos dydis nėra diferencijuojamas, t. y. mokama visa nustatyto dydžio vietinė rinkliava už prašomą rezervuoti laikotarpį. Be to papildoma, kad rezervuotos stovėjimo vietos yra įrengiamos ne trumpesniam, kaip vienerių metų laikotarpiui, o už jų įrengimą apmoka suinteresuoti asmenys.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.